Slezan přehrál Jičín, pomohl vydařený úvod

• čtvrtek 26. srpna 2021

Opavský Slezan ve čtvrtek sehrál druhý domácí duel tohoto týdne. Na výběr trenéra Aleše Tomáška tentokrát čekal nedaleký Nový Jičín. Opava byla hned od úvodu lepším celkem a brzy šla do vedení 2:0. Dalších branek se fanoušci dočkali až v závěru třetí třetiny, Slezan nakonec vyhrál 4:1.

příp., čtvrtek 26. 8. 2021

4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Malina (Kunc, Rousek), 8. Peterka (Krupa, Damašek), 56. Rousek (Kunc, Vašenka), 60. Wolf (Římský, Hendrych) – 57. Konečný.

Štipčák (Piták) – Kunc, Kocián, Prokop, Věntus, Zapletal, Thiel, Zouhar – Beránek, Malina, Rousek, Krupa, Hendrych, Vaněk, Wolf, Buršík, Vašenka, Peterka, Damašek, Římský

Galuška (Šimonů) – Poruba, Hladiš, Váňa, Kleiner, Foltýn, Vacula – Sluštík, Štefka, Potočný, Lehečka, Kafka, Konečný, Flok, Pawliczek, Maliník, Kořenek

Hokejisté Slezanu se chtěli revanšovat za nepovedený úterní duel s Kopřivnicí. A hned od začátku to bylo znát. Do vedení šli červenobílí už v 6. minutě, když skóre v přesilovce otevřel povedenou tečí Malina. Novojičínští se ještě skoro ani nestačili vzpamatovat z prvního direktu a Šimonů už musel kotouč ze své sítě lovit podruhé. Tentokrát Opava sehrála povedenou kombinaci, na jejímž konci zakončoval do prázdné Peterka. Domácí byli lepším týmem i nadále, více branek se už jim ale v první části vstřelit nepodařilo.

Podobný obraz hry byl k vidění i po změně stran. Slezané byli aktivnějším celkem a jejich napadání dělalo v obraně Novojičínským velké problémy. V gólovou radost ovšem ve druhé části hry Opavští svou převahu přetavit nedokázali. Nejblíže k tomu měli Wolf s Rouskem, ani jejich projektily ovšem v brance neskončily. Na druhé straně musel jeden zapeklitý moment řešit i Štipčák, tři minuty před druhou sirénou se ale zaskvěl a rychlým přesunem od jedné tyčky k druhé útočníka Nového Jičína vychytal.

V závěrečné části hry museli diváci čekat na góly až do šestnácté minuty. Nejprve zvýšil na 3:0 Rousek, o chvíli později se ovšem dočkali i hosté z Nového Jičína. Povedenou ranou pod břevno se o korekci skóre postaral Konečný. Když už se zdálo, že je hotovo, Opavští se dočkali ještě v čase 59:58 jedné branky. Jejím autorem byl Wolf.

Aleš Tomášek (trenér Opavy):"Dnešní zápas byl trošičku jiný, než ten úterní s Kopřivnicí. Přistoupili jsme k tomu trošku zodpovědněji, myslím si, že jsme měli více ze hry. Až na pár věcí, kde stále děláme chyby. Sice je to příprava, ale stávat by se to nemělo, obzvlášť ke konci třetiny. Klukům jsme to vyčítali. Celkový dojem od brankářů až po útočníky byl ale lepší než v úterý, což je pro nás podstatné."