Slezan přehral ambiciozní Šumperk

• čtvrtek 31. července 2008
  • Vladimír Müller

K druhému přípravnému zápasu si Slezan pozval na svůj led celek Šumperka, který patří k favoritům příštího ročníku 2. ligy. Hostující hokejisté sice v 1. minutě vedli, ale poté již toho moc nenabídli. Domácí hokejisté předvedli svým fanouškům pěkný technický hokej, který ještě podpořil dobrým výkonem brankář Masný, a zaslouženě zvítězili v poměru 5:1. Odvetu si oba týmy naplánovaly na úterý 5.8 tentokrát na led Šumperka.

2. kolo, čtvrtek 31. 7. 2008

5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Draci Šumperk

Branky: 5. Měch (Černý, J.Čavrk), 31. Polok (J.Čavrk), 36. Suchý (Plánovský), 47. Mlýnek (Herman, Ondrušek), 60. Měch (Černý) - 1. Meluzín (Kubala). Vyloučení: 5:8. Využití: 3:0. Diváci: 120.

Masný - Kukol, Vitásek, J.Čavrk, Ondrušek, Plánovský - Černý, Měch, Suchánek - Kovalovský, Polok, Kocián - Chalupa, Grofek, Suchý - Herman, Mlýnek, A.Čavrk

Maláč (41. Peksa) - Kubala, Holík, Vrtík, Blanár, Osina, Ondráček, Hanousek - Ambruz, Bařica, Meluzín - Novosad, Ohnutek, Stejskal - Fischer, Čížek, Martinka - Přikryl, Šula, Malý - Šindler

Již po 38. vteřinách našel hostující Kubala přesně hůl rozjetého Meluzína, který svůj nájezd zakončil střelou, jenž propadla za záda Radka Masného v brance domácích. Hosté se z vedení neradovali příliš dlouho. Již v 5. minutě střílel Čavrk od modré, Maláč puk pouze vyrazil a nejrychleji se před bránou zorientoval Měch který vyrovnal. Hosté v druhé části první třetiny trošku převzali iniciativu ale ani Novosad ani Ondrášek své šance na vedení nevyužili. Největší šanci domácích měl na hokejce Chalupa ale Maláč se vytáhl.

V druhé části měl puk na svých hokejkách častěji domácí tým. Své obrovské příležitosti neproměnili napřed Planovský a o chvíli později i Černý. V 31. minutě napřed pálil Čavrk v přesilovce do tyče Maláčovi branky, ten dokázal odražený puk zkrotit. O chvíli později znovu Čavrk pálil od modré, puk těsně před brankářem hostí tečoval Polok a domácí rázem vedli. Obraz hry se po obdržené brance příliš nezměnil Slezan byl nadále lepším týmem. Šance Šumperku končili na dnes spolehlivě chytajícím Masném. V 36. minutě našel Planovský najetého Suchého, který si vychutnal Maláče. Nejprve ho položil na led a pak pohodlně zasunul puk do odkrýté branky. V závěru třetiny pak ještě Grofek nastřelil tyč.

Ani třetí třetina nezměnila vývoj zápasu. I když šancí moc nebylo. Za zmínku stojí pěkná střela hostujícího Osiny, která zaměstnala domácího brankaře. V 47.minutě se puk po ose Ondrušek, Herman, Mlýnek ocitl počtvrté v hostující svatyni, kterou již nehájil Maláč ale střídající Peksa. V poslední minutě ještě Černý s Měchem ve vlastním oslabení rozebrali hostující obranu a stanovili tak konečné skóre zápasu na 5:1.

Petr Rutar (Šumperk): Vstřelili jsme rychlou branku, pak nám ale Opava s výjimkou přesilovek, kdy jsme měli asi tři střely na branku, skoro 50 minut nepůjčila puk, takže vlastně není moc co hodnotit. Domácí byli lepší v základních herních činnostech jako třeba bruslení, to nám dnes hlavně chybělo. Domácí měli mnohem lepší pohyb. V prvních dvou přípravných zápasech spolehlivě chytal brankář, s ním můžu být spokojen, jinak zatím po dvou zápasech ve třech dnech nechci ten tým moc hodnotit.

Karel Suchánek (Opava): Vítězství nás potěšilo, přípravné utkání se silným soupeřem určitě splnilo účel, protože Šumperk nasadil kompletní sestavu. Hráli jsme rychlý kombinační hokej a myslím, že se na tu hru dalo dívat. Nasadili jsme taky jeden útok juniorů a určitě nezklamali, svým pohybem dělali soupeři problémy.