Slezan prohrál v prodloužení ve Valmezu a sedmou příčku přenechal Hodonínu

Zápas19.1.2011 | David Fabián, Daniel Bartonec
/AKTUALIZOVÁNO/ Ve středečním zápase na ledě Valašského Meziříčí si odbyl premiéru na opavské lavičce nový kouč Kamil Glabazňa. Jeho svěřencům se vůbec nepovedl vstup do zápasu, kdy po polovině hrací doby prohrávali 0:2. Opavští však dokázali díky brankách Bednárka, Chalupy a Kociána dokonce skóre ve třetí třetině otočit. Valmezu se ovšem podařilo pět minut před koncem vyrovnat a v prodloužení rozhodnout díky gólu Blažka. Slezan si tak připsal z tohoto duelu pouze bod, který nahrál do karet Hodonínu. Ten doma totiž porazil bezzubý Frýdek a díky lepšímu skóre vystřídal právě Opavu na sedmé pozici. Příští zápas sehrají hokejisté Slezanu tuto neděli od 17:00 na domácím ledě, kdy přivítají celek Břeclavi.
33.kolo, středa 19.1.2011
4:3p(1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Martiník (Bokroš, Balga), 29. Palík (Varga Mir.), 55. Martiník (Bacul L.), 61. Blažek (Bacul L., Bacul R.) - 38. Bednárek (Měch), 45. Chalupa (Mlýnek, Kukol), 49. Kocián (Grofek). Rozhodčí: Jeřábek - Záviský, Vengřín. Vyloučení: 8:8, navíc Tůma (OPA) 10 minut OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Krumpoch - Bacul L., Bacul R., Balga, Blažek, Bokroš, Dvořák, Martiník, Matuštík, Mikel, Musil, Palík, Růčka, Varga M., Varga D., Varga Mir., Vašut
HC Slezan Opava: Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Pavelek, Vrabez, Tůma, Kysela, Grofek, Měch, Černý, Herman, Polok, Kocián, Suchánek, Mlýnek, Chalupa, Wolf

Komentář k zápasu

Lepší vstup do utkání měla Opava, která dostala hned ve druhé minutě výhodu přesilové hry, kterou však domácí Bobři odehráli velice dobře a nedovolili opavským ani jednu střelu na bránu. Poté, co se Bobři dostali do plného počtu, zvýšili obrátky a byli mnohem aktivnější než hráči slezského celku. Velice brzy byli za svou aktivitu odměněni možností zahrát si půl minuty proti třem opavským. S touto výhodou naložili ale prachbídně a nedostali se ani jednou k zakončení. V polovině první třetiny z ojedinělé akce Opavy trefil po pohodlném projetí obranou Bobrů Grofek tyč. Puk po odrazu od tyčky poskakoval po brankovišti, ale Grofek jej promáchl. Poté se hra vyrovnala, do větších šancí se však dostávali pouze Bobři. Nejprve si ve čtrnácté minutě narazil Balga s Martinikém, ale Iláše neprostřelil. To v minutě šestnácté při přesilovce Bobrů po zmatcích v obraně Opavy Ondřej Martiník uklidil puk do odkryté klece - 1:0. Ve zbytku první třetiny se k ohrožení brány dostala pouze Opava při přesilové hře, ovšem žádný ze střelců na Krumpocha nevyzrál.

Do druhé třetiny vstoupili o něco lépe Bobři a první větší příležitost si vypracoval Miroslav Varga. Místo puku však v bráně skončil on sám. Ve dvacáté šesté minutě dostala Opava výhodu přesilové hry, ale paradoxně to byl Valmez, konkrétně Robin Bacul, který si dokázal vypracovat dobrou příležitost. V polovině zápasu se pak podruhé gólově prosadili Bobři. Michal Palík vystřeli po buly od modré čáry a puk se odrazil od některého z opavských obránců, kteří byli v chumlu před Ilášem, a přeloboval bezmocného strážce slezské brány – 2:0. Po této brance Bobři trošku polevili a to přineslo přesilovou hru pro Opavu. Oslabení Bobři zvládli bez problémů a hned, jak byli kompletní, se opět vrhli do útoku. Iláš však dobrými zákroky podržel svůj tým. Konec druhé třetiny byl ve znamení faulů a to hlavně na straně Valmezu. Nejdříve byl po vzájemném osekávání vyloučen na každé straně jeden hráč. Ale o pár vteřin později ujely nervy Dvořákovi a poslal svůj tým do tří. Opava sevřela Bobry v pásmu a při pokusu o osvobození prodloužil Opavě výhodu Blažek, který vyhodil puk mimo kluziště. Situaci dokázala Opava dokonale využít, když kotouč za bezmocného Krumpocha poslal skrz hradbu těl Jaromír Bednárek - 2:1. Vyhrocený závěr druhé třetiny už pak nepřinesl žádnou další šanci.

Hned zkraje třetí třetiny dostali Bobři výhodu dvou mužů v poli. Bobři však na Iláše nevyslali ani jeden střelecký pokus. Hra se chvíli přelévala ze strany na stranu a pak z ničeho nic udeřila Opava, když se mezi Krumpochovy betony trefil Petr Chalupa - 2:2. Ve čtyřicáté osmé minutě, po několika zmatcích v obraně Opavy a velkých šancích Bobrů, přišla rána z čistého nebe. Po chybě obrany Valmezu Ivo Kocián vymetl všechny pavučinky z Krumpochovy klece - 3:2. V příštích několika minutách měli více ze hry hosté a několikrát měli na hokejkách rozdílový gól. Pět minut před koncem v přesilové hře ale udeřili Bobři když se po skrumáži před Ilašovou bránou dostal puk na hokejku Ondřeje Martiníka, pro kterého nebyl problém trefit prázdnou bránu - 3:3. Od této chvíle ovládali led Bobři, nicméně i přes několik slibných šancí dospěl zápas do prodloužení.

Prodloužení tvalo pouze pětapadesát vteřin. Před Iláše pronikl L. Bacul a způsobil tak nepřehlednou situaci, ve které se nejlépe zorientoval Jakub Blažek a zametl puk za Iláše - 4:3

Ohlasy trenérů

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí):
Je to škoda, vedli jsme 2:0, v podstatě individuální chyby, hlavně fauly v té druhé části, tam jsme nabídli Opavě přesilovku pět na tři a to byl ten zlomový moment zápasu. Zahráli jsme to velice netakticky. Je to škoda, je to o osm bodů na oba týmy (pozn.red.: Hodonín a Opavu), bude to těžké dotahovat, ale věřím, že nás už nebude ubývat, jelikož se opět vyrojily nějaké zranění, je to letos náročné, ale věřím, že někteří zranění hráči se vrátí, hlavně Jan Matějný by se mohl vrátit, jelikož ty jeho góly nám chybí. Někteří hráči se zasekli střelecky a potřebujeme více kreativity! Věřím ovšem, že jsme schopní to playoff ještě uhrát, i když se musíme spoléhat na výsledky jiných. Ale myslím, že dneska se to lidem muselo líbit, to nasazení, ta bojovnost, snaha tam je, možná je to trošičku v křeči, že moc chceme. Věřme však, že se to odblokuje, jelikož nám nic jiného nezbývá, pokud chceme postoupit, tak už musíme vše vyhrát a od toho se to bude odvíjet. Bude to hlavně o psychice, ale chtěl bych lidi pozvat na další zápas, já věřím, že v Hodoníně něco uhrajeme a budeme stále ve hře!

Kamil Glabazňa (Opava): V posledních čtyřech letech nedokázala Opava na Valašsku bodovat. S výsledkem jsem proto spokojený. Přijeli jsme hlavně bránit, bohužel jsme dostali dva góly, trpělivou hrou se nám podařilo do zápasu vrátit díky využitým přesilovkám, dokonce jsme vedli, bohužel domácí srovnali a v prodloužení byli šťastnějším týmem.


Aktuálně na webu