Slezan proti Jičínu vedl, bojovný výkon ale na body nestačil

• sobota 25. listopadu 2017
  • Redakce

Dlouho to vypadalo, že by trenérská premiéra dua Pavelek – Římský mohla být okořeněna výhrou, tak se ale nakonec nestalo. Slezan proti Novému Jičínu dřel a bojoval, díky Chalupovi šel i do vedení, Ďáblové však v poslední periodě třikrát udeřili a zápas otočili. Slezan také zaznamenal už devátou porážku v řadě, ačkoliv si v sobotu rozhodně bodovat zasloužil.

23. kolo, sobota 25. 11. 2017

1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

Ďáblové Nový Jičín

Branky a nahrávky: 21. Chalupa (Rousek) – 49. Běhal (Hruška), 53. Slovák (Kocián), 60. Chvostek. Rozhodčí: Šutara – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 200. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Wanecki (Šafránek) – Pokorný, Šindelář, Kiss, Rudl, Tichý, Štindl, Chalupa, Slavík, Vilinskij – Herman, Rousek, Vítek, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina, Škoda

Slovák (Kohn) – Adamík, Mar, Běhal, Hruška, Tomeček, Janiczek, Metelka – Palacký, Málek, Motloch, Chvostek, Gebauer, Kocián, Bednář, Zedník, Sonnek, Slovák

Opavští se hned zkraje zápasu museli bránit přesilové hře soupeře, početní nevýhodu ale přečkali bez újmy na skóre. Dokonce to byli právě domácí, kdo se zkraje druhé periody radoval z první trefy utkání. Jen 49 vteřin od nástupu na led se z pravé strany kluziště trefil přesně pod vyrážečku Petr Chalupa a Slezan vedl.

Druhá půle prostřední periody patřila hostům, kteří dostali k dispozici i dvě přesilovky. Opavu však držel skvělými zákroky Michal Wanecki, který v sobotu dostal mezi tyčemi přednost před Dušanem Šafránkem. Slezan tak před závěrečnou třetinou vedl a živil naději na ukončení nelichotivé série.

Ta začala brát za své od 49. minuty. Herman putoval na trestnou lavici za podražení a Nový Jičín v přesilové hře srovnal, když se po nahrávce Hrušky trefil přesně do šibenice Jiří Běhal. Následně si mohla Opava vzít ztracené vedení zpět, v přesilovce ale naopak čelila trestnému střílení. S nájezdem Běhala si Wanecki betonem poradil, v 53. minutě už ale domácí muž v masce inkasoval podruhé. Obrat dokonal Jiří Slovák.

V závěru si ještě po faulu Chvostka zahrál Slezan jednu přesilovku, vyrovnat se mu ale nepodařilo. A platilo to i o následné hře bez brankáře v šesti, při níž sice padl gól, ale pouze do domácí sítě. Na 1:3 stanovil konečný výsledek tři vteřiny před sirénou Michael Chvostek.

Slezan bojoval, bodovat si určitě zasloužil, nakonec však premiéra nového trenérského dua Pavelek – Římský skončila další prohrou.