Slezan proti lídrovi dřel, ale nemá nic. Výhru bere Vsetín

• sobota 03. prosince 2016
  • Redakce | FOTO: Petr Luba

Makali a bojovali, ale jsou bez bodu. Opavští hokejisté, které sužuje marodka, předvedli proti druholigovému lídrovi ze Vsetína skvělý výkon plný nasazení. S velkým favoritem celé soutěže dlouho drželi krok. Slezany zlomil až v závěru gól Čuříka, který vystřelil Valachům tři body.

45. kolo, sobota 3. 12. 2016

1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 10. Wolf (Selingr, Polok) – 9. Kajaba (Šilhavý), 51. Čuřík (Čech). Rozhodčí: Volf – Novotný, Axman. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 420. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.

Šafránek – Galvas, T. Černý, Slavík, Holík, Mosler, Pavelek – Wolf, Polok, Selingr – Grygar, Chalupa, Vítek – Herman, Štindl, Rousek.

Šurý – Vrba, Ostrčil, Stuchlík, Mojžíš, Hryciow, Čech – Vávra, Kucharczyk, Kolařík – Finsterle, Pokorný, Zúbek – Kajaba, Šilhavý, Čuřík – Daněk, Hořanský, Hrazdira.

První třetina nenabídla vůbec špatný hokej. Oba týmy se postupně dostaly do solidního tempa a v čase 8:41 se hosté dočkali úvodní branky. Šilhavý v signalizované výhodě nabil Kajabovi, který s přispěním brankové konstrukce otevřel skóre. Puk z opavské klece rychle vypadl ven a někteří diváci protestovali proti platnosti gólu. Rozhodčí ale stál blízko a branku uznal.

Opavští bleskově odpověděli. Neuběhla ani minuta, Selingr vysunul rozjetého Wolfa, který si kličkou do bekhendu položil Šurého, a poslal puk nad jeho betonem do sítě – 1:1. Ve druhé třetině Valaši slezský výběr na chvilku zamkli, ale z platonického tlaku nevytěžili nic.

Postupem času přebral Slezan iniciativu a dostal se na koně. Pomohly mu i přesilovky, ale vázlo neproměňování šancí. Své by o tom mohl povídat třeba Chalupa, jenž nevyužil dvě velmi dobré příležitosti. Do třetí dvacetiminutovky se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Domácí celek na úvod se štěstím ubránil solidní početní výhodu Vsetína. V ní měl zřejmě největší tutovku Vávra, ale jeho teč z mezikruží těsně minula levou tyčku opavské branky. V 51. minutě jeden z opavských hráčů se po vhazování nezbavil včas puku, o který následně přišel. Čech našel Čuříka, jenž prostřelil Šafránka, a favorit získal vedení zpátky.

Opavští vrhli síly do útoku, hosté ale kontrolovali hru a těsný náskok uhájili až do konce. Slezanům nepomohla ani hra bez brankáře. Na vyrovnání tak nedosáhli a s lídrem východní skupiny druhé ligy padli v poměru 1:2. Valaši si naopak napravili reputaci po středečním zaváhání v Porubě.

Pavel Hulva (trenér HK Opava): „Kluci se vydali opravdu ze všech sil. Vsetínu jsme byli od první do poslední minuty rovnocenným soupeřem. Někteří hráli na hraně nemoci a zranění a na kluky jsem pyšný. Hráli fakt dobře. Rozhodují maličkosti a bohužel nezodpovědností jednoho z mladých hráčů, kdy po buly v obranném pásmu nevyhodil čistý puk, jsme inkasovali druhý gól. Mužstvo jako Vsetín tohle trestá. Kvůli tomu jsem naštvaný a zklamaný, ale na druhou stranu jsem na mé hráče opravdu pyšný.“

Jiří Dopita (trenér VHK ROBE Vsetín): „Opava v posledních utkáních doma hraje slušně a boduje. Z naší strany to nebylo nějak zvlášť povedené utkání. Bylo to ubojované, ale na druhou stranu některé zápasy takové mohou být. Jsme rádi, že jsme to uhráli na 2:1. Pro nás jsou to cenné tři body.“