Slezan rozhodl o své výhře jedenáct vteřin před koncem

• sobota 19. září 2009
  • Filip Lefenda, Marcela a Martin Nadymáčkovi

Opavští hokejisté dokázali ve třetím kole druholigové sezóny zvítězit na ledě posledního Prostějova a odváží si tak z Hané tři body. O výhře Slezanů rozhodl jedenáct vteřin před koncem útočník Polok, který rozjásal i skupinku hostujících fanoušků. Do střelecké listiny Opavy se kromě Poloka zapsali také Glabazňa, Měkýš a Kocián. Slezan tak zvítězil v Prostějově 4:3 a stoupá v tabulce vzhůru. Další zápas je na programu příští neděli, kdy hostíme Hodonín.

3. kolo, sobota 19. 9. 2009

HK Jestřábi Prostějov

3:4 (2:2, 1:1, 0:1)

Branky: 13. Hlouch (Novák, Holuša), 16. Holuša (Novák, Kučírek), 39. Piluša (Šafařík) - 6. Glabazňa, 17. Měkýš (Schreier), 32. Kocián (Polok), 60. Polok (Kocián). Vyloučení: 7:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4..

Vrba - Šafařík, Plzák, Doseděl, Falter, Kučírek, Buček, Jedlička, Bauer - Hlouch, Holuša, Novák, Duba, Stejskal, Novosad, Kavulič, Rak, Berčák, Piluša, Křesťan

Iláš - Měkýš, Plachký, Tichý, Hartmann, Kukol, Schreier - Černý, Měch, Glabazňa - Kocián, Polok, Kovalovský - Kříž, Chalupa, Tůma - Weiss, Wolf, Tošenovjan

Od začátku utkání měl Slezan menší herní převahu, největší hrozba pro Vrbu byla souhra Poloka se zakončujícím Kociánem, ale zblízka neuspěl. Poté měli hosté výhodu přesilové hry 4 na 3 a tu zužitkoval střelou Glabazňa v čase 5:59. Od poloviny třetiny se Jetřábi vzpamatovali a vymanili se z pod tlaku Opavy. Do nebezpečného úniku se dostal Novosad, ale Iláše blafákem nepřekonal, stejně tak úspěšný byl proti střele Kavuliče. V čase 12:46 se o vyrovnávací branku postaral kapitán Roman Hlouch, a odstartoval tak herní nadvládu Jestřábů. Ta vyvrcholila otočením vývoje zápasu na 2:1 gólem Michala Holuši při dvojnásobné přesilovce.

Hra byla aktivní s množstvím krásných hokejových momentů, nechyběla ani menší šarvátka po dorážkách Nováka. Pan rozhodčí nadsadil přísný metr a tomu odpovídal i počet vyloučených na obou stranách. Měkýš v sedmnácté minutě vyrovnal, když využil přesilovou hru po 3 vteřinách dělovkou od modré, při které měl Vrba zakrytý výhled. Závěr třetiny se dohrával v režii hostí, kteří měli výhodu muže v poli, avšak ke změně skóre již nedošlo.

V prostřední části zápasu zahrozili jako první domácí. Hned po vhazování po levici Iláše se do rány opřel Stejskal a hostující gólman měl plné ruce práce se zneškodněním jeho střely. Stejně tak se musel ohánět i při pokusu Novosada, ale přesun byl načasován dobře. Ve 25. minutě odešel do kabin s bolestivou grimasou a v ohybu hostující Měch, který se na ledě již neobjevil. V přesilové hře hostí si ani Vrba nemohl stěžovat na nedostatek práce, po jedné ze střel zazvonila i tyč.

Novosad, nikým nepokrytý u pravé tyče, vyčkával s pukem na holi. Iláš se vysunul proti němu na hranici brankoviště a vykryl tak poslední centimetry k zakončení a tak ho trefil alespoň ho masky, namísto aby nahrál volnému Rakovi u druhé tyče. Opavané si vzali zpět vedení na konci 32. minuty. V přečíslení dva na jednoho nedali Polok se zakončujícím Kociánem Vrbovi šanci na zákrok, druhý jmenovaný zametl puk do prázdné brány. Celou třetinu se hrál pohledný rychlý hokej nahoru dolů. Záver třetiny ale patři Jetřábům a vyvrcholením jejich snažení byl vyrovnávací gól z hole Michala Holuši sto vteřin před sirénou. Puk projel Ilášovi za brankovou čáru mezi betony.

Poslední třetina začala jako ta druhá skončila. Jestřábi byli na puku, ale bez potřebné palby na bránu. Až dvojice Kavulič s Holušou ohrozili nadvakrát Iláše, ale bez úspěchu. I Opava zahrozila, v přečíslení dva na jednoho zakončoval Kovalovský, ale Vrba nechal vyniknout svoji hbitou lapačku. V 54. minutě měl obrovskou šanci Roman Hlouch. Po přihrávce od Holuši dostal puk do ideální pozice mezi kruhy, ale ne úplně optimálně zakončil a Iláš si připsal další zákrok.

V poslední minutě vyrovnaného zápasu se zaradovalo nejedno opavské hokejové srdce, když vítězný gól vstřelil jedenáct vteřin před koncem zápasu Polok. Domácí poté měli početní výhodu, kterou znásobili ještě o jednoho hráče výměnou za brankáře Vrbu. Ale ani to nebylo nic platné, do závěrečné sirény zbývalo jen sedm vteřit. Šťastnější Slezan tak posbíral všechny tři body za vítězství 3:4. Jestřábi ani ve třetím zápase neuspěli a na jejich bodovém kontě stále svítí nula.

Vladislav Kincl (HC Slezan Opava): Hráli jsme disciplinovaně a hráči dodržovali taktiku. Je vidět, že když se dodrží pokyny a taktika, dá se vyhrát i s těžkým soupeřem, což Prostějov byl. Pro vývoj utkání bylo důležité, že jsme ustáli oslabení a já můžu týmu jen poděkovat, protože vyválčil důležité tři body.

Aleš Flašar (HK Jestřábi Prostějov): Co mám hodnotit, ten průser, že jsme zase prohráli? Každopádně jsme měli hodně střel a hodně šancí, ale doplatili jsme na naše vlastní chyby. Výkon gólmana byl katastrofální, myslím si, že třem gólům mohl zabránit, ale nejen na něm leží vina, kdybychom proměnili alespoň polovinu šancí, které jsme měli, nemohli jsme odejít s prázdnou. Takhle to dál nejde a než pojedeme do Nového Jičína, budeme muset učinit opatření.