Slezan rozstřílel Velké Meziříčí a slaví vysokou výhru

• sobota 06. listopadu 2021

Takhle by to šlo! Slezan v důležité bitvě vyzval Velké Meziříčí. Ve hře bylo čtvrté místo, které si pro sebe uzmula Opava. Ta od začátku na ledě dominovala a o své výhře rozhodla čtyřmi góly už v první třetině. Nakonec opavští fanoušci mohli slavit výhru 7:1.

14. kolo, sobota 6. 11. 2021

7:1 (4:0, 2:0, 1:1)

HHK Velké Meziříčí

1. Rousek (Zouhar), 12. Damašek (Štindl, Hendrych), 13. Buršík (Římský, Peterka), 15. Wolf (Kunc, Rousek), 24. Římský (Peterka), 40. Štindl (Damašek), 54. Malina (Kunc, Beránek) – 50. Maštěra. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Rozhodčí: Held – Rychlý, Peluha. Diváci: 247.

Piták (Baldik) – Kunc, Thiel, Zouhar, Šindelář (C), Věntus, Kocián – Buršík, Peterka, Malina, Krupa, Římský, Urban, Beránek, Damašek, Wolf (A), Štindl, Hendrych, Rousek, Stuchlík

Krejčí (Juda) – Ambrož (C), Báňa, Vlašín (A), Vondráček, Burian, Slabý, Kochánek – Juráň, Strnad, Malec, Křenek (A), Střecha T., Paták, Barák, Maštera, Střecha F.

Slezan prožil první třetinu z kategorie snů. Do vedení Opavští šli už po pouhých dvaatřiceti sekundách, pak se podařilo Krejčího poprvé překonat střelou do protipohybu Rouskovi. Slezané se tlačili za dalšími góly, Velkému Meziříčí se ale po chvilce tlak podařilo alespoň trochu zmírnit. Pak ale přišla tříminutovka jako víno. Nejprve Štindl parádně vyzval ke druhé brance Damaška, který se zblízka nemýlil. Minutu poté přidal třetí gól Slezanu střelou z otočky Buršík. Dílo velkomeziříčské zkázy pak dokonal přesnou trefou Wolf. To už za stavu 4:0 nevydržel brankář Krejčí, kterého nahradil Juda.

Po změně stran už hosté hru trochu vyrovnali, i nadále to ovšem byli Opavští, kteří přidávali branky. Ve 24. minutě zvyšoval už na 5:0 zblízka Římský. Práci měl i Dominik Piták, který zlikvidoval dvě střely Křenka. Pak Opavští přežili nepříjemné oslabení, i když byli pod hodně velkým tlakem a po odrazu od Juráně měli i štěstí. Minutu před koncem se ještě fanoušci dočkali šesté branky. Damašek vyhrál vhazování na Štindla, jehož svižná střela vymetla růžek Judovy svatyně. Po dvou třetinách to tak bylo 6:0.

V poslední části hry už se duel víceméně dohrával. Bylo víceméně jasné, že tři body zůstanou ve Slezsku. Hosté se přesto nevzdali a dočkali se alespoň korekce skóre. V čase 49:49 vybojoval za opavskou branku puk Maštěra a i díky teči se kotouč po jeho střele třepotal v síti. Poslední slovo ale měli znovu domácí. Šest minut před koncem zužitkoval pohlednou kombinaci střelou do poloprázdné klece Malina, čímž stanovil konečnou podobu skóre na 7:1. Slezané tak mají důležitou výhru a také čtvrtou příčku v tabulce.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Dneska musím pochválit všechny. Moc chyb dozadu nebylo a když už byly, tak je vyřešil gólman. Podali jsme výborný týmový výkon, pomohli nám i diváci, kterým bych chtěl za podporu poděkovat."