Slezan s Kopřivnicí padl i podruhé, rozhodla druhá třetina

• úterý 24. srpna 2021

Slezanu se v letošní přípravě s Kopřivnicí nedaří. S Tatrováky prohrál i podruhé, tentokrát 1:3. Rozhodující se ukázala být druhá perioda a především její první polovina, kterou Opava vůbec nezvládla a třikrát v ní inkasovala. V poslední části hry už stačili domácí jen korigovat skóre díky Seidlerovi. Šanci na reparát má Slezan ve čtvrtek, kdy od osmnácti hodin hostí Nový Jičín.

příp., úterý 24. 8. 2021

1:3 (0:0, 0:3, 1:0)

HC TATRA Kopřivnice

Branky a nahrávky: 59. Vaněk (Seidler) – 22. Pokorný, 23. Brodek (Häring), 28. Mach (Fojtík).

Štipčák (Baldik) – Kunc, Kocián, Prokop, Věntus, Ficek, Zapletal, Thiel, Zouhar – Beránek, Malina, Rousek, Seidler, Hendrych, Vaněk, Wolf, Štindl, Vašenka, Kadula, Horný, Římský

Hromada (Kučera) – Marek, Krzak, Fojtík, Štěpánek, Bail, Ludvík, Mituchovič – Hrubý, J. Mach, Pargač, Brodek, Pokorný, Suchý, Häring, M. Mach, Žemba

V úvodních dvaceti minutách se prezentovali o něco lépe Opavští, vyložených šancí ale zase tolik k vidění nebylo. Opava měla největší příležitost k otevření skóre zhruba v polovině třetiny, kdy měla po faulu na Rouska k dispozici minutovou přesilovku pět na tři. Tu ale do gólového konce sehrát nedokázala. Častěji na kotouči byli i ve zbytku třetiny červenobílí, Kopřivničtí se snažili hrozit především z brejků. Ani jeden z týmů se ale gólově prosadit nedokázal.

Po změně stran už se fanoušci dočkali také branek. Bohužel pro ty opavské ale puky končily jen v síti Marka Štipčáka, kmenového brankáře Havířova. Hosty nejprve povedenou ranou do vedení poslal Pokorný, jen několik desítek vteřin po něm se prosadil i Brodek. Slezané byli viditelně otřesení a v 28. minutě dokonce inkasovali potřetí, tentokrát potrestal špatné střídání ze samostatného úniku Mach. Na ledě se poté začalo poněkud přiostřovat a sudí Pelc byl nucen rozdat několik dvouminutových trestů, tyto početní výhody ovšem zůstaly nevyužity.

V posledních dvaceti minutách se Slezané snažili s výsledkem ještě něco udělat. Jenže přáno jim nebylo. Nepomohla ani dlouhá, čtyřminutová přesilovka, která byla Opavě dopřána po zásahu vysokou holí. Když už to vypadalo, že zápas skončí 0:3, Slezan se dočkal alespoň čestného úspěchu. V čase 58:16 se o něj postaral Vaněk.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Když to zhodnotím po třetinách, tak ta první z naší strany nebyla špatná, i když jsme měli trošku víc tlačit. Druhá třetina byla ze zápasu nejhorší, po naších hloupých chybách jsme dostali dva góly. Jednou se nám mezi dvířky přiskřípl hráč, bek nám neskočil na led a třetí gól byl takový odražený. My jsme nějaké šance měli, ale ne takové, ze kterých bychom brankáře kvalit Hromady měli překonat. Třetí třetinu už si Kopřivnice pohlídala. Když nedáme góly, nemůžeme bohužel vyhrát."