Slezan sahal na Lapači po bodech, nakonec ale nemá nic

• sobota 10. listopadu 2012
  • Jan Šimek, Filip Bazala

Opavští hokejisté už počtvrté v letošní sezoně změřili síly se Vsetínem a po nervy drásající bitvě na jeho ledě padli. Slezan nezačal vůbec dobře a po první třetině prohrával 1:3. Pak se ale díky dvěma gólům Kukola do utkání vrátil a začala dramatická přetahovaná. Domácí vedli 4:3 i 5:4, ale Opava dokázala vždy vyrovnat. Na šestý zásah Valachů už však odpověď nenašla a do Slezska se vrací bez bodu.

15. kolo, sobota 10. 11. 2012

VHK ROBE Vsetín

6:5 (3:1, 1:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 4. Vaněk (Mikšovský), 18. Mikšovský, 19. Hruška P. (Dubec), 38. Zúbek (Vaněk), 49. Zúbek (Vaněk), 54. Dubec (Ju. Tichý) - 6. Jo. Tichý (Měch, Černý), 28. Kukol (Jo. Tichý), 32. Kukol (Bednárek), 45. Herman (Chalupa, Bednárek), 51. Wolf (Mlýnek). Rozhodčí: Mrkva - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1079. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5.

Plšek - Vrána, Vrba, Farda, Ju. Tichý, Žák, Báchor, Mečiar, Tesařík - Mikšovský, Vaněk, Zúbek, P. Hruška, Dubec, Podešva, D. Vítek, Holík, Brezáni, Kajaba, Kubo, Daněk.

Šafránek - Vrabel, Galvas, Jo. Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek - Mlýnek, Měch, Herman, J. Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Koschatzký, Wolf, Černý, Chalupa.

Oba soupeři vstoupili do zápasu opatrně se snahou neudělat ihned v úvodu chybu. Ve třetí minutě fauloval Wolf a Vsetín zahrával přesilovou hru. Valaši se jí zhostili velmi dobře a po minutě hry se radovali z vedoucí branky, kterou vstřelil po závaru před brankou Daniel Vaněk, který poslal puk do sítě za ležícího Šafránka. Chvíli na to se výhody přesilové hry dočkali i hosté po faulu Dubce. Podobně jako Vsetín i Opava rychle zužitkovala přesilovou hru, když od modré napřáhl Josef Tichý, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Série vyloučení pokračovala, ale největší šance byla k vidění z hole Opavy. To když pálil od modré Vrábel a na dorážku si sjel Chalupa, který měl Plška na zemi a většinu branky odkrytou, ale skórovat nedokázal, protože trefil přesně ležícího vsetínského gólmana.

Slezan se postupem času vrátil ke své hře, kterou praktikuje už několik let a to vycházet ze zabezpečené obrany. Valaši hosty zatlačili a několik minut nebyli schopni zbavit se puku ve své třetině. V osmnácté minutě dokázal tlak zužitkovat přesnou ranou z mezikruží Adam Mikšovský a Vsetín se dostal do zaslouženého vedení. Slezan po inkasované brance otevřel zadní vrátka, což záhy potrestal Petr Hruška, který po přihrávce od Marka Dubce přesně zamířil z mezikruží k tyči Šafránkovy brány. „Nakopnutí“ Valaši pokračovali v tlaku a donutili hostujícího brankáře k úmyslnému posunutí branky, které sudí Mrkva potrestal dvěma minutami pro Šafránka. Více už se v první třetině udát nestihlo a po dvaceti minutách šli do kabin spokojenější domácí.

Zelenožlutí dohrávali na začátku třetiny přesilovku, ale k ničemu zásadnímu se nepropracovali. Do hry se tak dostali hosté po faulu Vrány, kdy zahrávali početní výhodu pět na čtyři, ale podobně jako domácí, tak ani hosté z výhody nic nevytěžili. Slezan udeřil až v další přesilovce, kdy přesně zamířil mezi vyrážečku a beton Plška Michal Kukol. Po vysoké holi Tichého, který dostal čtyři minuty pro krvavé zranění v obličeji, měli hosté velkou šanci skórovat, ale byli to domácí, kdo se dostal do velké šance. Marek Dubec v samostatném úniku však po blafáku trefil jen přesně připravené brankáře hostů.

Chvíli na to hosté srovnali a opět se potvrdilo, že pokud nedáš – dostaneš. Z akce tři na jednoho, se z dorážky prosadil opět Michal Kukol. Slezan srovnal stav a byl na ledě jasně lepším mužstvem. V daných chvílích držel nad vodou domácí jen velmi dobrý výkon Plška, který kryl několik slibných šancí Opavy. Po několika neúspěších hostů se dostali ke slovu domácí a Vsetín trestal nedůraz Opavy před vlastní brankou, když pokus Vaňka doklepl do Šafránkovy sítě František Zúbek a navrátil domácím vedení. Poslední vteřiny druhé periody už hosté jen kontrolovali puk a počkali na závěrečnou sirénu.

Třetí dvacetiminutovku zahajovali hosté přesilovkou po faulu Zúbka, ale výrazněji do průběhu dění v ní nepromluvili. O pár minut později však už Slezan potrestal nepřesnosti v obraně Valachů, když až napotřetí překonal Plška Bohumil Herman. Vsetín znovu ožil a dral se do útoku za navrácením si vedení v zápase. To se jim záhy povedlo, když velmi dobře v mezikruží podržel puk Vaněk, který si počkal na Zúbka, jemuž adresoval k tyči přihrávku a slovenský útočník zasunul do prázdné klece. Jenomže radost vsetínských netrvala dlouho. Patrik Vrána udělal chybu na útočné modré a hostující Mlýnek poslal do samostatného úniku Petra Wolfa, který vykoupal v brankovišti Plška a poslal touš do prázdné klece.

Zápas bohatý na branky pokračoval i nadále, když vedení domácím navrátil střelou z pravého kruhu Marek Dubec, kterou měl Šafránek nejspíš mít, ale puk si pod betonem nakonec našel cestu do klece. Valaši měli možnost navýšit své vedení, když zahrávali přes minutu přesilovku pět na tři, ale ta se Vsetínu hrubě nevyvedla. Poslední minuty Opava věnovala plně útoku, dokonce odvolala i gólmana k závěrečné power-play, ale branku už nevstřelila a Valaši se tak mohli radovat z těsné výhry 6:5.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Na utkání jsme se samozřejmě soustředili, protože jsme letos s Opavou měřili síly už třikrát a pokaždé prohráli. Vývoj tomu nasvědčoval, ale za stavu 3:1 jsme si situaci zbytečně zkomplikovali vyloučeními. Soupeř má přesilovky velmi dobře zvládnuté. Nejprve vstřelil kontaktní gól a poté vyrovnal. Následovala přetahovaná. Slezan byl důraznější před bránou a proto nám dával góly. Opava byla hodně zalezlá a proto jsem moc rád, že jsme závěr utkání zvládli a vyhráli.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Dnešní zápas se divákům musel líbit, protože padalo hodně branek, což bylo ku prospěchu hokeje. Nezvládli jsme první třetinu a jsem rád, že jsme se v průběhu dokázali vrátit do zápasu. Myslím, že hlavně ve druhé třetině, kdy naše mužstvo mělo tlak, jsme měli proměnit brankové situace. Kdybychom je proměnili, mohl výsledek vypadat jinak. Oba týmy dnes bojovaly skoro jako v play-off, takže z obou stran bylo utkání velmi vyrovnané.