Slezan si doma vyšlápl na Draky. Maraton nájezdů rozsekl Chujac

Zápas17.10.2018 | Redakce | FOTO: Věra Václavková, dracisumperk.cz
Opavští hokejisté hodili porážku z Kopřivnice za hlavu a doma překvapili favorizovaný Šumperk. Draci sice ve Slezsku vedli, jenže pak srovnal Lukáš Černý a šlo se až do nájezdů, které se pořádně protáhly. Rozuzlení totiž přišlo na řadu až v 15. sérii, v níž trefil výhru Slezanu David Chujac.
10.kolo, středa 17.10.2018
2:1sn(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 42. Černý (Šindelář), rozhodující nájezd Chujac – 17. Drtil (Vorobjov). Rozhodčí: Král – Rychlý, Bubela. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
HC Slezan Opava: Wanecki – Zouhar, Krejčí, Šindelář, Chujac, Chalupa, Slavík, Vilinskij – Pělucha, Rousek, Janošík, Zelenkov, Štindl, Kadula, Spratek, Wolf, Hartmann, Peterka, Černý, Malina, Hendrych.
Draci Šumperk: Kristín – Kužílek, Gewiese, Drtil, Haloda, Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Hroch, Urban, Plášek, Šíp, Antonov, Blecha, Vorobjov, Kočica, Ostřanský.

Komentář k zápasu

Po úvodním oboustranném oťukávání si domácí borci dvakrát zahráli přesilovku, ani jednu z nich však nevyužili a vzápětí pykali. Na trestnou lavici si sotva sedl opavský útočník Černý, když se Draci ujali vedení. Početní výhodu proměnili hned po čtyřech sekundách. Vorobjov vyhrál buly na Drtila, který se na modré opřel do puku a propálil opavského gólmana.

Na startu druhé třetiny byl Wanecki v nesnázích, když na něj a Rouska ujížděli hned tři hosté. Draci si pohráli s brankářem Slezanu, ale toho obětavě zastoupil Rousek zabránil brance. V závěru druhé části se děly věci. Nejprve po střílené přihrávce Chalupy přestřelil poloprázdnou šumperskou klec. Hned nato Wanecki skvěle zlikvidoval únik Romančíka.

Slezané smazali těsné mamko v úvodu třetí dvacetiminutovky. Po střele Šindeláře zůstal puk ležet před šumperskou brankou, kde číhal Černý a pohotovou střelou srovnal na 1:1. Další gól v základní hrací době nepadl, a tak se šlo do prodloužení, kde předvedl luxusní sólo Chalupa, ale jeho bekhend ztroskotal na Kristínovi.

Rozhodovaly tak nájezdy. V nich na trefu Vorobjova odpověděl Peterka. Pak byli střelci obou týmů neúspěšní, až v 15. sérii skóroval Chujac a zařídil Opavě bonusový druhý bod.

Ohlasy trenérů

Martin Janeček (trenér HC Slezan Opava): „Z mého trenérského hlediska šlo o nejtaktičtější výkon sezony. Škoda, že jsme se více netlačili do koncovky, protože jsem na naší straně viděl mírnou převahu. Zasloužilo to více gólů. Hráčům patří poděkování.”


Aktuálně na webu