Slezan si hravě poradil se Vsetínem

• neděle 06. prosince 2009
  • Jan Šimek, Matouš Pepřík

Slezan vstoupil do utkání velmi aktivně a už ve druhé minutě se zásluhou Kociána dostal do vedení. Ve druhé třetině to byl rovněž Kocián, kdo zvyšoval náskok domácích. Vsetín se prosadil pouze jednou v polovině utkání. Zavěrečná část byla už výhradně v režii Opavy. Za skvělý výkon si hráči Slezanu zaslouženě připsali tři body.

21. kolo, neděle 6. 12. 2009

4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

VHK ROBE Vsetín

Branky: 2. Kocián (Mlýnek, Pavelek), 25. Kocián (Pavelek), 51. Černý (Kocián, Pavelek), 60. Tichý (Vitásek) - 31. Mokrejš (Horák) Vyloučení: 5:2 Využití: 0:0 V oslabení: 1:0 Diváci: 350 Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1

Trenčan - Kukol, Vitásek, Dohnal, Tichý, Koloničný, Schreier - Grofek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Pavelek - Suchánek, Mlýnek, Glabazňa - Herman, Chalupa, Tůma

Plšek - Horák, Rajnoha, Zavrtálek, Matula, Špaček, Šimek - Hrňa, Štraub, Mokrejš - Sakrajda, Vaněk, Ševčík - Ašer, Matějka, Mikeš - Knebl, Tesařík

Do utkání vstoupil Slezan aktivně a ve druhé minutě se již mohl radovat z branky. To když Kocián dorazil kotouč po střele Mlýnka za záda vsetínského Plška. Domácí gól nabudil a začali Vsetín přehrávat, velkou šanci měl agilní Kocián, který se zjevil před zcela odkrytou brankou hostí, ale bohužel pro Slezan nezamířil přesně. Vsetín vážněji ohrozil branku Opavy až v 16. minutě, kdy hrál svou první přesilovou hru, Hrňa ale výborného Trenčana překonat nedokázal. Do kabin tak po první části utkání putovali hráči za stavu 1:0 pro domácí Slezan.

V úvodu druhé dvacetiminutovky nepustila Opava hostující hráče téměř k ničemu, zato sama si vytvořila řadu brankových příležitostí. Nejprve Kociánova střela lehce tečovala tyčku vsetínské klece a o několik okamžiků později Plšek skvělým zákrokem vyrazil ránu Vitáska do rohu kluziště. Ve 25. minutě se již ale domácí mohli radovat. Hrdina dnešního utkání Ivo Kocián totiž pohledným blafákem zvýšil vedení opavského Slezanu na 2:0. Poté se situace na ledě obrátila a za delší konec provazu tahal hostující Vsetín. Trenčan nejdříve dobře zasáhl proti střele Hrňy, ale o chvíli později již kapituloval, k tyči dorazil střelu Horáka zkušený Mokrejš. Rozhodčí si nejdříve nebyli platností branky jistí, nicméně po dohodě s brankovým sudím gól uznali a hosté se tak mohli radovat. Vsetín s vidinou vyrovnání zvyšoval své nasazení, ale výsledkem byla pouze další tyčka po střele Matějky. Pak tempo hry opadlo a do sirény označující konec druhé fáze se již nic nestalo.

Poslední třetina nabídla zajímavou podívanou hlavně pro příznivce Slezanu. Ve 44. minutě se ideálně dostal do zakončení všudypřítomný Kocián jeho střelu ale Plšek perfektně pokryl. O několik minut později Opava navýšila svůj náskok, to když Černý nádhernou střelou vymetl pavučinku v pravém horním rohu vsetínské svatyně. Domácí pak kontrolovali hru a poslední hřebíček do vsetínské rakve zatloukl v probíhající 60. minutě Tichý, který po pohledné kombinační akci s Vitáskem dopravil puk do sítě hostů počtvrté.

Opavští hokejisté se tak mohli radovat ze zcela zaslouženého vítězství.

Karel Suchánek, trenér HC Slezan Opava:

Dnes jsme hráli jsme dnes dobrý hokej, Vsetín sem ale nepřijel bránit a byl náročným soupeřem. Nám navíc vypadli nějací hráči, takže se nám úplně změnila sestava. Nicméně jsme předvedli dobrý výkon a kluci si vítězství rozhodně zasloužili.

Juraj Jurík, trenér VHK Vsetín:

Musím říct, že za dnešní výkon jsme si žádné body nezasloužili. Soupeřovi stačilo, že dobře bruslil a napadal nás a to na nás dnes stačilo. Musíme se omluvit divákům, kteří za námi přicestovali ze Vsetína. Musíme si vytknout chyby a zaměřit se na další střetnutí, které nás čeká ve středu. Gratuluji soupeři k vítězství, zasloužil si ho, možná nebyl ani tak lepší jako spíš bojovnější a to dnes asi rozhodlo.