Slezan si na prvoligový Šumperk nevyšlápl a prohrál 2:5

• čtvrtek 06. září 2012
  • Jan Šimek

Hokejisty opavského Slezanu vyzval ve své generálce na první ligu Šumperk, který plnil roli papírového favorita utkání. Opava nezačala na šumperském ledě vůbec dobře a už po šestatřiceti sekundách prohrávala. Pak se domácí trefili ještě jednou, ale jejich náskok zmírnil kontaktním gólem Petr Wolf. Draci ale tahali za delší konec provazu a vypracovali si tříbrankový náskok, který nakonec udrželi až do závěrečné sirény a Slezan porazili 5:2.

přát., čtvrtek 6. 9. 2012

Draci Šumperk

5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Vrdlovec (Holík), 10. Cink (Gewiese, Skoumal), 34. Brunec (Holík, Skoumal), 43. Červenka (Kindl), 49. Brunec (Tesařík, Pastor) - 13. Wolf (Galvas), 44. Koschatzký (Chalupa). Vyloučení: 5:9, navíc Tichý 5 min. +do konce utkání a Vrábel (oba OPA) do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 371. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Tesařík, Vrána, Pastor, Gewiese - Blinka, Vrdlovec, Plášek - Brunec, Hlinka, Stoklasa - Haas, Kindl, Červenka - Cink, Skoumal, Kolařík.

Šafránek - Tichý, Bednárek, Galvas, Vrábel, Tůma, Mosler - Černý, Měch, Mlýnek, Koschatzký, Pavelek, Polok, Vítek, Vlašánek, Chalupa, Wolf, Vaněk,Herman, Džemla.

Domácí favorit začal pěkně zostra a už po šestatřiceti odehraných vteřinách hry otevřel skóre mladý kanonýr Vrdlovec, který efektně zavěsil pod horní tyčku. Minutu nato se snažil Haas propasírovat kotouč mezi betony Šafránka, ale ty sklaply včas. Nedlouho poté hrál Šumperk přesilovku, ve které upláchl Plášek, ale brankářská jednička Opavy si s jeho pokusem poradila. Draci toho však nemuseli dlouho litovat, protože v 10. minutě vyslal od modré bombu Cink a Šafránek se za ní mohl jen ohlédnout – 2:0.

Tři minuty nato se však Slezan dostal do hry, když důležitou kontaktní branku vsítil po rychlém průniku Wolf. Opavským po vstřeleném gólu narostla křídla a Draci se museli ohánět. Po brance volala především dorážka Pavelka, ale ten pouze orazítkoval tyč. Do druhé dvacetiminutovky vstupovali Slezané s cílem vyrovnat a blízko ke splnění svého předsevzetí měli zhruba v polovině utkání, když v přesilovce nejprve lapil Galvasovu ránu Štůrala a v další početní výhodě udržel skvěle chytající Štůrala i dělovku Tichého.

Jak už to ale bývá, staré otřepané klišé „nedáš-dostaneš“ znovu zafungovalo. Opavští nevyužili dvojnásobnou přesilovku a domácí se čtyřmi hráči v poli udeřili. Brunec skočil na led rovnou z trestné lavice, kličkou se zbavil vyjetého brankáře Šafránka a poslal kotouč do prázdné svatyně Slezanu.

A mělo být ještě hůř, když se v úvodu třetí třetiny prosadil Červenka a zvýšil na 4:1. Neuběhla sice ani minuta, když Chalupa vyslal dopředu Koschatzkého, jenž chladnokrevně prostřelil Štůralu, ale Opavští v závěru odpadli, pomáhali se nedovolenými zákroky a Šumperk trestal. Ve 49. minutě totiž přesilovku zužitkoval svou druhou trefou v utkání Brunec – 5:2. Namlsaní diváci na šumperském zimním stadionu očekávali ještě další brankové hody, ale když trestné střílení neproměnil Cink a Herman neuspěl tváří v tvář Štůralovi, bylo jasné, že další gól už nepadne.

Radek Kučera (trenér Salith Šumperk): Dnešní zápas byl posledním přípravným a šla ještě stále znát minulá porážka z Havířova. Z naší strany to stále nebylo ono a i přes výhru nemůžeme být úplně spokojeni. Navíc nás teď na začátku první ligy čekají těžcí soupeři, budeme se na ně muset velice dobře připravit.

Marek Harazim (asistent trenéra HC Slezan Opava): Prohráli jsme si utkání sami, když jsme hráli více než třicet minut v oslabení. Morálka některých hráčů je špatná, nemůžeme mít přece dva vyloučené do konce utkání a měli bychom zápas zvládnout. Určitě si o tom s kluky popovídáme a budeme to řešit. Na druhou stranu jsme si alespoň vyzkoušeli hru ve čtyřech. Šumperk byl pro nás atraktivní soupeř a musím říct, že když se hrálo pět na pět, byli jsme v některých momentech i lepší a s prvoligovým soupeřem jsme drželi krok.