Slezan slaví první výhru nového roku, Jičínu nasázel sedm branek

• sobota 04. ledna 2020

Opavští hokejisté vstoupili do roku 2020 vítězstvím. S Jičínem vedli v první třetině už 4:0, nicméně zápas si zbytečně zdramatizovali a Novojičínští se dotáhli na rozdíl jediné branky. Domácím ale vyšla třetí třetina, ve které třemi góly rozhodli a vyhráli 7:3.

29. kolo, sobota 4. 1. 2020

7:3 (4:1, 0:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Wolf (Cihlář, Černý), 11. Rousek (Malina, Herman), 15. Chalupa (Gulda, Štindl), 18. Rousek (Herman, Malina), 45. Peslar (Šindelář, Herman), 46. Zdeněk (Malina), 59. Štindl (Gulda, Peslar) – 20. Štefka (Kafka), 34. Pecha (Tomeček, Kafka), 35. Irgl. Rozhodčí: Dufka – Novotný, Pippal. Diváci: 519. Vyloučení: 6:7, využití: 2:0. V oslabení: 1:0.

Daňa (Lamla) – Šindelář (C), Zouhar, Chalupa (A), Zdeněk, Ficek, Peslar, Gabrhelík – Wolf (A), Kysučan, Černý, Cihlář, Pawliczek, Štindl, Gulda, Peterka, Herman, Kovářík, Rousek, Malina

Šimonů (Štipčák) – Rufer, Tomeček, Hruška (A), Váňa, Kobylík, Metelka, Tolokonnikov – Krutil, Macuh (A), Palička (C), Irgl, Finsterle, Štefka, Plitko, Krupa, Pecha, Kafka, Lehečka

Opavští naprosto jasně ovládli první část hry. Nápor Slezanu odstartoval ve čtvrté minutě Wolf, kterému dopřála hostující obrana až přespříliš prostoru a z mezikruží se nemýlil. V jedenácté minutě vypálil od modré Malina a jeho pokus nechytatelně tečoval kanonýr Rousek. To z první třetiny ani zdaleka ještě nebylo všechno. V síti brankáře Nového Jičína Šimonů ještě skončilo tečované nahození Chalupy a také rána Rouska. Střelecky se v závěru probudili i hosté, půl minuty před první sirénou korigoval stav utkání Štefka.

V prostřední části hry si Opavští s výsledkem začali zahrávat. Hosté byli hladovější a za svou aktivitu byli odměněni dvěma slepenými góly. Tomečkovu ránu tečoval mimo Daňův dosah Pecha a jen o půl minuty později snižoval na rozdíl jediné branky Irgl. Na to domácí střídačka reagovala timeoutem. I díky tomu se Slezanu podařilo novojičínský tlak zmírnit a zbytek třetiny už Opava dohrála s nulou.

Dalo se čekat, že ve třetí třetině bude tlak Ďáblů kulminovat. Jenže Opavští nic neponechali náhodě a naopak se sami hnali dopředu. Přesilovku pět na tři zužitkoval Peslar, který svým projektilem vymetl pavučinky. Jen o minutu později zvýšil na rozdíl tří branek Zdeněk a zdálo se, že je hotovo. Třešničkou na dortu pak byla ještě branka Slezanu ve vlastním oslabení, kdy domácí nádherně zakombinovali a Štindl uklízel do prázdné.

Pavel Zdráhal: "Začátek jsme měli naprosto parádní, lépe než prvních osmnáct minut jsem nás možná ani neviděl hrát. Bohužel pak přišly nějaké podceněné situace, které soupeře nakoply. Ve druhé třetině byli hosté hodně agresivní, my jsme s tím měli velké problémy, protože jsme se snažili hrát hokej z první třetiny. Výsledkem toho byl stav 4:3 a náš strach o výsledek, i když hosty v klíčových momentech podržel brankář. Třetí třetina už byla vabank, nám pomohla přesilovka pět na tři, kterou jsme dobře sehráli. Byť jsme vyhráli 7:3, jedná se o vydřené vítězství."