Slezan smazal dvoubrankové manko, na vosí letku přesto nestačil

• sobota 06. února 2016
  • Terezie Chamráthová | FOTO: Lenka Rybaříková

Opavští hokejisté po dvou vítězstvích v řadě zaváhali. Na svém ledě svedli dramatickou bitvu s Moravskými Budějovicemi, které šly v polovině utkání do dvoubrankového náskoku. Wolf však nejprve snížil a po něm srovnal ranou od modré svým prvním gólem v sezoně Vrabel. Definitivní rozuzlení zápasu přinesly nájezdy, které lépe zvládli hosté, a z Opavy si vezou také bonusový druhý bod.

40. kolo, sobota 6. 2. 2016

2:3sn (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)

HC Moravské Budějovice 2005

Branky a nahrávky: 35. Wolf (Galvas), 52. Vrabel (L. Černý, Svoboda) – 24. Trojan (Šťáva, Matějka), 30. Horký (Krutiš, Lupač), rozhodující nájezd Mikeš. Rozhodčí: Kašík – Šimčík, Holibka. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 452. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Šafránek – T. Černý, Galvas, Tichý, Tůma, Vrabel, Pavelek – Herman, Chalupa, Wolf – Selingr, Polok, Vítek – Svoboda, L. Černý, Baďura

Šťastný – Peroutka, Jaroš, Sechovec, Pelikán, Sobotka, Kliment – Matějka, Rytnauer, Paták, Mikeš, Trojan, Horký, Krutiš, Lupač, Šťáva

Moravskobudějovická Žihadla byla zpočátku střelecky aktivnější, jedna střela dokonce pronikla až mezi tyče, ovšem vzhledem k posunuté brance ji nebylo možné uznat. Šancí Slezanu bylo méně. Žádný z pokusů nebyl proměněn ani během přesilové hry Moravských Budějovic, ani za stavu čtyř proti čtyřem, který nastal poté.

Druhá třetina přinesla napínavější podívanou ošperkovanou úspěšnými střelami obou týmů. Po několika marných pokusech Slezanu vstřelili hosté v čase 23:55 první branku tohoto utkání. Krásně se trefil Jan Trojan. Naladěni na správnou vlnu Moravskobudějovičtí neváhali a podruhé zasadil puk do brány ve 29. minutě David Horký.

Brzy poté se hostujícímu týmu naskytla další ohromná příležitost v podobě zcela odkryté brány Slezanu, toto chvilkové pochybení opavského gólmana ale zůstalo nevyužito. Slezští borci se vzápětí ubránili přesilovce hostů a hned vyrazili do ofenzívy, kde Petr Wolf v čase 34:57 po tečované ráně Galvase pohotově odeslal puk do sítě.

Třetí část utkání se nesla ve znamení opavského vyrovnávacího gólu. Šafránek opět statečně odolával útokům Žihadel. Po neúspěšné střele Rytnauera se strhla menší bitka, která skončila jejich oslabením. Střelu Rouska Šťastný v bráně Moravských Budějovic úspěšně odrazil, ale v 51. minutě nestačil na dělovku Lukáše Vrabela, kterému asistovali jeho jmenovci Lukáš Černý a Lukáš Svoboda.

Třetí třetina tedy skončila nerozhodně a ani v pětiminutovém prodloužení rozhodující branka nepadla. K neveselému rozhodnutí pro opavský Slezan došlo v samostatných nájezdech. Ani jeden z domácích kanonýrů neměl štěstí. Chalupa s Polokem neuspěli, oslavovat zato mohl Filip Matějka, když sebejistě vyjel, aby do mezery mezi tyčí a betonem Šafránka poslal puk a tím zajistil Žihadlům cenné vítězství.

První várka fotek z utkání proti Moravským Budějovicím

David Musial (trenér Opavy): „Byl to těžký zápas. Moravské Budějovice mají výborný tým a v první třetině jsme po ledě trochu lítali. Ve druhé a třetí části jsme to stabilizovali a hlídali si pozice. Jsem rád, že jsme srovnali stav utkání na 2:2. Nájezdy už jsou otázkou dovedností a nyní jsme měli smůlu. Náš náskok na Kopřivnici se o jeden bod zvýšil, což je dobře. Teď už se ale musíme koncentrovat na zápas s Novým Jičínem.“