Slezan splnil povinnost, Uničov si odváží šestigólový příděl

• čtvrtek 28. října 2010
  • Filip Lefenda, Jan Šimek

Opavští hokejisté si hravě poradili s posledním mužstvem druholigové tabulky skupiny Východ. Uničov se sice dostal v šesté minutě do vedení, avšak Slezan ještě v téže minutě zásluhou Mlýnka srovnal. Uničovští se v úvodní dvacetiminutovce prezentoval pohledným a bojovným hokejem, po přestávce už však začali zcela jasně dominovat domácí borci a skóre tak postupně rostlo až na konečných 6:1. V dalším kole čeká na červenobílé výběr Techniky Brno, který je v tabulce předposlední.

14. kolo, čtvrtek 28. 10. 2010

6:1 (1:1, 3:0, 2:0)

HC Uničov

Branky a nahrávky: 7. Mlýnek, 22. Vrábel (Polok), 29. Mlýnek (Tichý), 38. Kocián (Pavelek), 50. Tichý (Měch, Wolf), 59. Vrábel (Měch, Grofek ) - 7. Skokan (Zúbek, Trojan). Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 650. Průběh utkání: 0:1, 6:1.

Iláš - Kukol, Tichý, Vrábel, Tůma, Schreier - Grofek, Měch, Černý (41. Wolf) - Kocián, Polok, Pavelek - Herman, Mlýnek, Chalupa

Koloušek (41. Vybíral) - Pour, Hodulák, Přikryl, Skokan, Zúbek, Hromádka, Trojan, Diviš (C), Frieb, Handl, Drábek, Řezáč, Anděl, Rak, Dvorčák, Brveník, Šnejdar

Začátek střetnutí lépe zachytili hostující hráči. Zastavit hru totiž jako první musel opavský gólman Iláš, a to po střelách Frieba a Zúbka, skóre se však zatím neměnilo. Stalo se tak až v čase 6:01, kdy se domácí obranou prosmýkl Skokan a šťastnou střelou z velikého úhlu poslal hosty do vedení. Slezan však nechtěl připustit žádné drama, a za třiadvacet sekund bylo srovnáno. Zodpovědnost na sebe vzal mladý Mlýnek, který se z pravého křídla dostal do výhodné pozice před Kolouškem, a beze zbytku jí využil. Měl totiž dost času, aby si pěkně narovnal kotouč na svou čepel a střelou švihem poslal touš k pravé tyčce hostující branky.

O moment později vyslal Černý žabičkou do dobré šance Grofka. Ten ale z pravé strany trefil pouze připraveného Kolouška do jeho helmy. Poté se ocitl sám před poloprázdnou branku Uničova domácí Chalupa, bohužel pro Opavu však nezamířil do černého a hostující svatyni netrefil. Hosté však celek Slezanu stále hodně zlobili a vůbec to nevypadalo, že sem přijeli bránit, ba naopak. V čisté gólové šanci se totiž v přečíslení ocitli Hromádka s Trojanem. Prvně jmenovaný zkusil na Iláše bekhendový blafák, ale neuspěl. Iláš sice tuto kličku bravurně zlikvidoval, nebezpečí však zažehnáno nebylo. K odraženému puku se totiž ihned dostal Trojan, jeho doklepnutí si však strážce opavské svatyně taktéž skvěle pohlídal. V závěru třetiny se ještě hostující branka ocitla pod velkým náporem domácích hokejistů, branka ale již nepadla. Tím také skončila sympatická hra hostů, kterou do té doby Uničov předváděl.

Od druhé dvacetiminutovky totiž Opava vzala zápas pevně do svých rukou a ve dvaadvacáté minutě už strhla vedení na svou stranu. Nutno dodat, že po hodně kuriózní brance. Projektil z hole Vrábela natrefil pouze na hůl Pavelka, o kterou se černá hmota nadzvedla a elegantní křivkou zapadla za záda zkoprněného Kolouška. Slezan tento gól uklidnil a dostal na koně. Dvě minuty nato pak po bombě Poloka zazvonila spojnice levé tyčky a břevna hostující klece. Opavskému Polokovi však dnes nebyl gólový úspěch přán, další jeho střela o chvíli později totiž opět spustila orchestr na konstrukci uničovské branky.

Ve 29. minutě se po parádní individuální akci nemýlil Mlýnek, jenž využil početní výhodu Opavy, a na střeleckou pažbu si přidal svůj druhý zářez v zápase – 3:1. Slezan byl při chuti, ale další kvalitní brankové příležitosti nevyužil Kocián, a po něm střelecký smolař dnešního dne Polok. Neujala se však ani dělovka Černého z levého kruhu. Poslední kotouč, který musel ze své branky vylovit Koloušek, se za jeho záda dostal v čase 38:00. To si od levého mantinelu povyjel do ideální pozice před branku hostů Kocián a perfektně umístěnou střelou pod víko nedal uničovskému strážci svatyně žádnou šanci.

Do třetí tercie tak již v brance hostů nefiguroval Koloušek, nýbrž Vybíral. A bylo to právě on, kdo svými dobrými zákroky přiváděl domácí střelce k zoufalství. Nejprve si na něm zuby vylámal po svižné střele Měch, a po něm i Chalupa, jenž neuspěl dělovým příklepem. V 50. minutě však kapituloval i Vybíral. Od modré napřáhl obrovitý Tichý a jím vyslaná pumelice přes veškeré peripetie rozvlnila síť hostující svatyně popáté.

Uničov probudil z letargie aktivní Skokan, ale jeho výtečnou přihrávku Přikryl nevyužil, a Iláš si tak připsal další úspěšný zákrok. Poslední hřebíček do hostující rakve pak zatloukl obránce Vrábel, který využil druhou opavskou přesilovou hru. Tím bylo střetnutí prakticky ukončeno a hokejisté Opavy se mohli začít se svými fanoušky radovat z dnešního vítězství.

Domácí Slezan tak splnil předzápasové prognózy a po pohledném a především účelném hokeji porazil poslední Uničov v poměru 6:1. Do tabulky si svěřenci Suchánka připisují další důležité body a tím pádem se posunují se na třetí příčku v tabulce. Utkání navíc sledovala patrně nejvyšší návštěva letošní sezony, a oko diváka muselo být s předvedenou hrou opavského celku velmi spokojeno.

Fotografie z dnešního zápasu najdete ve fotogalerii.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Dnešní utkání jsme zvládli poměrně dobře, zaslouženě jsme vyhráli, ale mělo to i jeden zádrhel, a to, že Uničov vstřelil branku jako první. Navíc působil sympatickým dojmem a nám se proti tomuto soupeři nikdy nehraje moc dobře. Oni totiž dokážou své protivníky hodně potrápit, co už v minulosti mockrát ukázali. My jsme jim sice nabídli nějaké šance, ale myslím si, že jinak jsme měli zápas pod kontrolou a celkem v klidu jsme si vítězství pohlídali.

Martin Diviš (kapitán HC Uničov):

Začátek zápasu byl z naší strany dobrý, ale po našem vstřeleném gólu jsme dost polevili. Poté jsme úplně přestali bruslit a hrát bojovně, což se hodně podepsalo na výsledku zápasu.