Slezan udolal Pardubice nájezdech

• pátek 31. října 2008
  • Daniel Bartonec

První třetina byla z obou stran vyrovnaná a skončila zaslouženě 2:2. V polovině zápasu se prosadil Trčka a Opava vedla. V úvodu třetí části se prosadili znovu opavští. Přesně mířil Uvíra. Hosté se však pouštěli čím dál více do ofenzivy a Opavu dostávali pod tlak. Odměnou jim bylo vyrovnání, které zařídili dvěma brankami v rozmezí šesti minut Hemský s Noskem. V prodloužení se o vítězi nerozhodlo, proto došlo na nájezdy. V nich byl jediným úspěšným střelcem opavský kapitán Roupec a zajistil tak svému týmu dva body.

17. kolo, pátek 31. 10. 2008

5:4sn (2:2, 1:0, 1:2 - 0:0)

HC Moeller Pardubice

Branky a nahrávky: 6. Stloukal, 11. Dufek (Otipka), 36. Trčka, 45. Uvíra (Jaroš, Kývala), rozhodující samostatný nájezd Roupec - 2. Wasserbauer (Jetmar), 19. Jetmar (Hradecký), 46. Hemský (Nosek), 52. Nosek (Hemský) . Vyloučení: 6:10, navíc Novák P. (OPA) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 120.

Machovský (Novák J.) - Hájek, Roupec, Dufek, Lichý, Mosler, Šaur, Lebeda, Opálek - Trčka, Vaněk, Piskoř, Uvíra, Novák P., Březina, Jaroš, Kývala, Harazim, Otipka, Máj, Stloukal.

Štrof (Langhamer) - Škvor, Škop, Žemlička, Lenoch, Rychlík, Starý, Chaloupka, Beneš - Procházka, Březina, Světlík, Zrůst, Nosek, Jetmar, Tomín, Wasserbauer, Vlček, Hemský, Půhoný, Hradecký.

Po úvodním buly neuběhly ani dvě minuty a hosté se hned dostali do vedení. Lví podíl na této brance měl pardubický útočník Jetmar, jemuž se však nepodařilo nadvakrát překonat Machovského v brance Slezanu. Naštěstí pro hosty se zmocnil puku Wasserbauer a zasunul do prázdné branky. Neuběhly ani čtyři minuty a bylo srovnáno. Ve vlastním oslabení se blýskl krásnou individuální akci domácí forward Stloukal a nemýlil se. Hosté z Pardubic měli i nadále více ze hry a Opavu držel i nadále výtečný Machovský. Ovšem v jedenácté minutě z ničeho nic udeřili domácí. Překrásnou kombinační akci zakončil přesnou ranou Otipka a najednou to bylo 2:1 pro Slezan. Pardubice ještě zvyšovaly na obrátkách, proti však byl opět Machovský. Těsně před koncem první část mohl Opavu posunout do dvoubrankového vedení Novák, ale svůj samostatný únik nezakončil přesně. Ihned z protiútoku bylo srovnáno. Jetmarova střela vymetla přesně růžek opavské branky. Do kabin se šlo teda za stavu 2:2 a nutno dodat, že zcela zaslouženě.

Začátek prostřední části již nebyl tak úchvatný. Více ze hry měl Slezan, ale jeho šance ztroskotaly na pardubickém brankáři Štrofovi, který měl velké množství práce. Ve 35. minutě byl vyloučen opavský hráč Kývala. O minutu se ve vlastním oslabení prosadil opět Slezan. Znovu po individuální akci se tentokrát prosadil Trčka. Ke konci druhé třetiny měli domácí ještě možnost přesilovky 5 na 3, ale nedokázali ji využít, přesto nadále vedli 3:2.

Třetí třetinu začal opět aktivněji domácí celek. Ve 45. minutě si Štrof ještě dokázal poradit se střelou Jaroše, ale na dorážku Uvíry již nedosáhl. Ale ani ne za minutu bylo srovnáno. Machovského nadvakrát překonal Hemský. Hosté začínali přitvrzovat a snažili se vyrovnat. Slezan pardubickému tlaku odolával jen do 52. minuty, kdy Hemského střelu dorazil za záda bezmocného Machovského Nosek. Pardubičtí se snažili i ve zbytku řádné hrací doby strhnout vítězství na svou stranu. Proti byl však Machovský, který 30 sekund před koncem třetí třetiny fantastickým zákrokem vychytal Wasserbauera.

V normální hrací době skočil zápas výsledkem 4:4, proto se šlo do prodloužení. V něm byli aktivnějším týmem domácí, ale žádnou nebezpečnou akci si nevytvořili. O vítězi tak musely rozhodnou samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným střelcem opavský kapitán Roupec a zajistil tak svému týmu vítězství.