Slezan udolal v prvním čtvrtfinálovém klání Vsetín a ujímá se vedení v sérii!

• úterý 25. února 2014

Opavští hokejisté dokázali porazit po velké bitvě Vsetín. Zápas plný zvratů otevřel už v první minutě Vaněk. Vítek sice dokázal vyrovnat, avšak Valaši si ještě do úvodní sirény vytvořili dvoubrankový náskok. V průběhu dalších dvou period dokázali svěřenci trenérů Doboše a Suchánka toto manko smazat a dovézt zápas do prodloužení. V něm ovšem ani jeden z týmů gól nevstřelil a o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Jediný úspěšný nájezd zaznamenal Polok a to znamená, že Opavané se ujímají vedení v sérii.

ČF1, úterý 25. 2. 2014

4:3sn (1:3, 1:0, 1:0 - 0:0 - 1:0)

VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 5. Vítek (Tichý, Svoboda), 27. Svoboda (Polok, Vítek), 56. Černý (Vrabel, Měch), 70. Polok – 1. Vaněk (Kabaja, Ambruz), 14. Ševčík (Hruška, Vrba), 17. Ambruz (Vrba, Kajaba) . Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1 . Diváci: 1185. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3 .

Šafránek (Plánovský) – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý Josef., Tůma, Kukol, Pavelek, Mosler – Měch, Herman, Vítek J., Polok, Vlašánek, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa

Hromada (Plšek) – Hurtík, Vrba L., Žák, Vrba F., Báchor, Tichý Juraj, Farda – Tesařík, Kajaba, Vaněk, Ambruz, Hruška, Ševčík, Mikšovský, Zúbek, Podešva, Vítek D., Kývala, Daněk

Úvodní čtvrtfinálová bitva mezi Opavou a Vsetínem začala lépe pro Valachy. Těm se totiž podařilo skórovat už v 19. vteřině, autorem gólu byl Vaněk, jenž se dokázal prosadit po pěkné nahrávce kanonýra Kajaby, 0:1. Slezanům poté výrazně pomohla přesilová hra, ve které padla vyrovnávací branka. Hromada si sice poradil s tvrdou pumelicí Tichého, puk se ovšem odrazil k Vítkovi a opavský dříč zkušeně dopravil bekhendem kotouč do sítě, 1:1.

Hokejisté Vsetína si ještě do úvodní sirény vypracovali dvoubrankový náskok. Vedení přehoupl na stranu hostí Ševčík, který svou povedenou střelou nedal Šafránkovi sebemenší šanci, 1:2. V čase 16:52 byl za nedovolené bránění vyloučen opavský Mosler a Vsetín měl jedinečnou příležitost přidat další gól. Neuběhlo ani osm sekund a červené světlo se za domácí svatyní rozsvítilo potřetí. Vrba v přesilovce přihrál zkušenému Ambruzovi a ten nabídnutou šancí nepohrdl, 1:3.

Druhé dějství nabídlo už pohlednější podívanou. Tvrdou střelou se prezentoval forward Podešva, Šafránek ale zasáhl svým betonem. Poté si všichni fandové Vsetína určitě nahlas oddechli, poněvadž Polok svou střelou orazítkoval tyč Hromadovy klece. Tato neproměněná šance naštěstí nemusela hráče s číslem čtrnáct mrzet. Za necelou minutu totiž snížil na rozdíl jediné branky Polokův parťák z útoku, Svoboda. Na jeho pokus si Hromada šáhl, avšak kotouč se i tak došoural za brankovou čáru, 2:3.

Opavané měli hned několik příležitosti ke srovnání nepříznivého stavu. Například urostlý bek Tichý, jenže jeho tvrdé střely skončily vždy na připraveném Hromadovi. Tu samou možnost měl i Polok, tomu se ale prozměnu nepodařilo zasunout kus černé gumy za beton gólmana hostí. Šanci měl na druhé straně Kajaba, jeho pokus zase postrádal přesnost. Ke konci druhé části byl sice vyloučen za napadení Vrabel, ovšem Vsetín tuto početní výhodu přetavit v gól nedokázal a do kabin se odcházelo za stavu 2:3.

Ve třetí periodě se hra přelévala ze strany na stranu. To nejdůležitější se odehrálo v poslední pětiminutovce. Nejprve měl obrovskou šanci Chalupa, Hromada ale svůj tým skvěle podržel a nedovolil tedy domácímu útočníkovi vyrovnat. Za deset vteřin byl opavský zimní stadión na nohou. Po vyhraném vhazování se puk dostal k obránci Vrabelovi, který ihned vypálil, Hromada však střelu pouze vyrazil před sebe a Černý si zkušeně s odraženým kotoučem poradil a zavěsil, 3:3.

Doslova infarktový závěr měla třetí třetina tohoto duelu. Svoboda ve snaze poslat puk po mantinelu trefil pouze stojícího protivníka, jenž okamžitě poslal přihrávku na lépe postaveného spoluhráče, po jehož střele ještě jistě musí Šafránkovi zvonit v uších, kotouč se totiž odrazil od břevna.

Následovalo tedy desetiminutové prodloužení, ve kterém byl k vidění opatrný hokej na obou stranách. Žádný z týmu totiž nechtěl v žádném případě chybovat a prohrát. Slezan si zahrál přesilovku čtyři na tři poté, co Farda naremploval na mantinel Wolfa. Tři žluto-zelení bojovnící těžké chvíle zvládli znamenitě a hra se znovu srovnala a uklidnila. Sedm vteřin před koncem se provinil proti pravidlům Vítek, jeho faul ale žádný z Valachů náležitě nepotrestal a o osudu celého utkání musely rozhodnout samostatné nájezdy.

V těch se s velkou dávkou štěstí povedlo dát gól pouze Polokovi a to znamená, že po nesmírně vyrovnané bitvě se Slezan ujímá vedení ve čtvrtfinálové sérii.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Šlo o pravou bitvu play-off. Na začátku utkání jsme byli příliš nervózní a umožnili Vsetínu jít do dvoubrankového vedení. Pak jsme museli dotahovat a postupně se nám podařilo vyrovnat. Měli jsme větší vůli po vítězství a nakonec to vyšlo. Musíme poděkovat fanouškům za krásný večer v Opavě.