Slezan uspěl proti Osvětimi až po nájezdech

• sobota 23. srpna 2014
  • Jan Mareček

Kravaře – Slezan Opava protrhl šnůru tří prohraných přípravných zápasů, když v Kravařích zdolal zástupce polské ligy Osvětim. Přes jasnou herní převahu a obrovské množství šancí Opavané po druhé třetině prohrávali, v poslední periodě se ale podařilo vyrovnat Lukáši Svobodovi. Po konci třetí části následovaly ihned nájezdy, ve kterých již díky rozhodujícímu zásahu Vítka triumfovala Opava.

přát., sobota 23. 8. 2014

2:1sn (0:0, 0:1, 1:0 - 2:1)

TH Unia Osvětim

Branky a nahrávky: 46. Svoboda (Tůma), rozh. náj. Vítek - Bepierszcz (Piotrowicz). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.

Šafránek (Planovský) – Kysela, Vrabel, Černý, Tichý, Tůma, Mosler, Vrabel, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Kocián, Vaněk, Wolf, Musial, Černý, Svoboda, Chalupa.

Fikrt (Witek) – Ćiura, Gabryś, Chvostek, Jaros, Wojtarovicz, Kasperczyk, Zukal, Piotrowicz, Koczy, Bepierszcz, Vizvary, Bajanik, Szewczyk, Komorski, Adamus, Nowotarski, Piekarski, Dudkiewicz, Paszek, Malicki, Fiedor.

V první třetině byli hokejisté Slezanu aktivnější a relativně snadno se dostávali do střeleckých pozic. Pokusy Moslera ze čvrté a Hermana ze sedmé minuty ale dobře vykryl gólman Osvětimi Michal Fikrt. Největší možnost Opavy přišla ve třinácté minutě, kdy se nepodařilo prostřelit v brankovišti ležícího obránce a brankáře. Unia Osvětim za první třetinu nepředvedla žádnou nebezpečnější akci, ve své přesilovce ani jednou nevystřelila na branku a do útočného pásma se dostávala jen velmi sporadicky.

Neuvěřitelný festival promarněných šancí předvedli Opavané po přestávce. Vše začalo tyčkou ve dvacáté třetí minutě, o dvě minuty později se netrefil ani Svoboda. Osvětim pouštěla Slezan trestuhodně snadno do dobrých pozic, po krásné akci Chalupy se ale ve vynikající možnosti netrefil Herman. A když o dvě minuty později neskóroval ani Kocián, úplně osamocený před soupeřovým brankářem, přišel trest.

V čase 31:28 překonal šikovnou střelou Šafránka Mateusz Bepierszcz a poslal tak polský tým do vedení po první slušnější šanci. Opavané byli celou druhou třetinu jasně lepší, dokázali však jen spálit další dvě tutovky, Wolf se Svobodou, ani následně Lukáš Černý skvělého Fikrta nepřekonali.

V poslední části Osvětim zlepšila svou hru, na začátku dokonce několikrát zahrozila, paradoxně v tuto chvíli se ale Slezanu konečně povedlo vstřelit branku, když po asistenci Tůmy využil přesilovku Lukáš Svoboda. Do konce zápasu se už nic převratného nestalo a tak o výsledku musely rozhodnout samostatné nájezdy.

V nich se za Opavu trefil Musial, dorovnal Jaroš, poslední slovo ale nakonec přece jen měla Opava, Jakub Vítek svým nájezdem rozhodl o konečném vítězství 2:1.