Slezan uspěl v generálce na ligu na půdě Frýdku-Místku

• středa 12. září 2012

Opavští hokejisté uspěli na závěr herní přípravy také na půdě soupeře a zvýšili si tak před startem nadcházející druholigové sezóny tolik potřebné sebevědomí. Duel s Frýdkem-Místkem skončil vysokým výsledkem 7:3 z pohledu vítězného celku. Utkání rozhodla zejména skvěle sehraná prostřední dvacetiminutovka, kterou Slezan získal ve svůj prospěch rozdílem tří přesných tref.

přát., středa 12. 9. 2012

Frýdek-Místek

3:7 (1:2, 1:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. O.Sluštík (Rozum, Kelner), 27. P.Slovák (J.Slovák, J.Sluštík), 53. Sluštík O. (Sluštík J., Lezák) - 7. Měch (Herman), 13. Tichý (Kukol), 23. Wolf (Chalupa, Mosler), 31. Tichý (Kukol, Měch), 33. R.Vlašánek (Tůma), 40. Vítek (Gavlas), 51. Kukol (Polok). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:7, 3:7.

Láníček (Baldík) - J.Sluštík, Gajda, Štubňa, J.Slovák, Teper, Kelner, Krutil, Malík, P.Slovák, Lyzák, Kudláček, O.Sluštík, Rozum, Ovšák, Hrubý, Ferenz, Gogolka

Šafránek (Vlašánek P.) - Kysela, Vrábel, Gavlas, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek, Mlýnek, Džemla, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek R., Pavelek, Koschatzký, Wolf, Černý, Chalupa

Do zápasu vstoupili lépe domácí hokejisté, kteří šli v 6. minutě do vedení. Po střele Rozuma se k dorážce dostal Ondřej Sluštík a postaral se tak o využití přesilové hry. Za necelou minutu hry bylo srovnáno. Odpovědnost na sebe vzal kapitán Tomáš Měch a začínalo se pěkně od začátku. Potřetí se skóre změnilo ve 13. minutě. Tentokrát pro změnu využili výhodu jednoho muže v polí opavští borci, konkrétně Josef Tichý. Zbytek třetiny se dohrával ve znamení častých hostujících faulů, Frýdek je ale potrestat nedokázal.

Naopak to byla Opava, kdo přidal po přestávce další přesilovkový zásah. Na rozdíl dvou gólů zvyšoval přesnou trefou Petr Wolf. Odpověď Frýdku-Místku přišla ve 27. minutě, kdy se do střelecké listiny zapsal Petr Slovák. Krátce po polovině utkání nastala opavská chvíle. Slezan hrál ve výhodě dvou hráčů a takové situace se zkrátka musejí využívat. Nejprve mířil do černého podruhé v utkání Josef Tichý, chvíli poté se trefil také Radek Vlašánek, který současně s koncem Gajdova trestu zvyšoval již na 1:5. A to nebylo vše. Krátce před druhou sirénou přidal šestý gól Slezanu ještě Jakub Vítek.

Do poslední třetiny tak vstupovala optimističtěji naladěná Opava. Ta navíc v 51. minutě ještě obohatila své střelecké konto, když se podařilo dostat kotouč za záda frýdeckomísteckého gólmana Michalu Kukolovi. Definitivní tečku udělali za výsledkem klání ale domácí. V 53. minutě se zrodila spolupráce sourozeneckého dua Sluštíků, po přihrávce Jana skóroval Ondřej Sluštík.

Slezan tak udělal pomyslnou tečku za letošní herní přípravou. Nyní už se budou hráči pod vedením trenéra Karla Suchánka koncentrovat na začátek 2. ligy, který je naplánován na 22. září. Opava začne sezónu na horkém ledě Jestřábů z Prostějova.