Slezan uštědřil Bobrům výprask a i nadále se drží na prvním místě

• středa 08. října 2014

Opavští hokejisté jednoznačně ovládli zápas s Valašským Meziříčím. Už v první třetině si Slezan vypracoval dvoubrankový náskok,který dodal domácím klid na hokejky. V následujících dvou periodách přidali svěřenci trenéra Karla Suchánka další čtyři góly a o osudu utkání bylo definitivně rozhodnuto. Zápas tedy skončil jednoznačným vítězstvím 8:2 a našim borcům stále patří první příčka tabulky.

6. kolo, středa 8. 10. 2014

8:2 (4:2, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Černý (Tichý), 6. Vítek (Měch), 10. Tichý (Polok), 13. Měch (Černý, Tichý), 27. Vítek, 37. Musial (Wolf), 57. Galvas (Měch), 58. Wolf (Musial) – 1. Kundrátek (Martiník), 12. Slovák (Baroš). Rozhodčí: Koziol – Moravec, Rožánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 920. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2,8:2.

Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler - Baďura, Měch, Vítek - Černý L., Polok, Herman - Musial, Chalupa, Wolf

Svoboda (37. Vydržel) – Finkes, Gulda, Matušenko, Valentík, Tomiga, Šimek, Zábojník, Fišera – Kuchta, Kundrátek, Kysučan, Martiník, Varga Mar., Baroš, Slovák, Sprušil, Škumát, Varga D, Matějek

Vstup do utkání vyšel překvapivě lépe hostům. Ti se ujali vedení už v první minutě poté, co se do přečíslení dva na jednoho dostali Kundrátek s Martiníkem a prvně jmenovaný dokázal svou střelou do horní části branky překonat Šafránka, 0:1. Bobři se z vedení ale příliš dlouho neradovali, poněvadž v čase 1:19 se po Tichého přihrávce dokázal prosadit Černý, jenž střelou z mezikruží nedal Svobodovi šanci zasáhnout, 1:1.

Po vyrovnávací brance už bylo na ledě pouze jedno mužstvo, a to opavský Slezan. V době, kdy hrála naše družina oslabení, se do samostatného úniku dostal Měch, s jeho zakončením si sice Svoboda poradit dokázal, na Vítkovu dorážku už byl krátký, 2:1. V zápase bylo k vidění samozřejmě několik vyloučení, které také sehrály dost podstatnou roli. Zatímco na trestné lavici si odpykával trest Škumát, vsítili Opavané další branku. Na modré čáře se kotouče zmocnil urostlý obránce Tichý, nijak se nerozpakoval a tvrdou ranou švihem rozvlnil síť za bezmocným Svobodou, 3:1.

Na branku Tichého ještě dokázali Valaši odpovědět, a to zásluhou Slováka, který využil nedůrazu domácího beka a pohotovou střelou k tyči snížil, 3:2. Ani tentokrát se svěřenci trenéra Vavrečky dlouho neradovali, poněvadž s odpovědí přišel Měch. Ten dokázal přetavit v gól přihrávku Černého, který vybojoval puk za bránou a poslal jej právě kapitánovi Slezanu, jenž se nemýlil, 4:2.

Ve zbývajících minutách první periody už sice branka nepadla, šance byly ale k vidění na obou stranách kluziště. V přesilové hře se do puku opřel Galvas, jeho rána pouze prosvištěla těsně kolem tyče Svobodovy svatyně. V 18. minutě vyšel Slezanům signál, po němž mohl z úniku skórovat Měch, gólman hostí tentokrát svůj tým podržel. Vědět o sobě dali také Bobři, konkrétně Kundrátek, Šafránek si s jeho pokusem dokázal poradit tak, že kus černé gumy vytěsnil ramenem mimo tři tyče.

Druhá dvacetiminutovka patřila také Slezanu. Střela Poloka ještě gólem neskončila, Vítkův samostatný nájezd už ano. Dravý útočník skóroval svým tradičním způsobem, dobře naznačil pohyb do strany a následně zasunul puk mezi betony brankáře hostí, 5:2. Domácí i tak nepolevovali, Vrabel svým pokusem orazítkoval tyč a Herman svým bekhendovým blafákem pořádně prověřil Svobodu. V čase 36:48 se opět rozsvítilo červené světlo za brankou Bobrů. Wolfovu střelu dokázal za jízdy tečovat Musial a rozdíl byl propastný, 6:2. V témže čase došlo ke střídání brankářů, Svobodu nahradil Vydržel.

Poslední část nabídla poněkud klidnější průběh, k vidění už nebyl tak divoký hokej, jako v předchozích dvou periodách. Ovšem i přesto jsme viděli dva góly. Měch přihrál kotouč dobře rozjetému Galvasovi a ten svůj drzý průnik korunoval přesnou střelou, na kterou Vydržel nedosáhl. Za necelou minutu upravil stav utkání na konečných 8:2 střelou z levé strany hrací plochy Wolf.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava): „Předvedli jsme pěkný kombinační hokej a měli stále více ze hry. Hodně jsme se tlačili do útoku, z čehož vyplynuly dvě branky, které nás přibrzdily. Ve druhé části jsme ale měli výraznou převahu, soupeři jsme odskočili na rozdíl čtyř branek a ve třetí třetině jsme hru kontrolovali.“