Slezan v divokém utkání rozstřílel Frýdek-Místek

• sobota 14. prosince 2013
  • Lukáš Jasoněk

Opavští hokejisté v sobotním utkání deklasovali Frýdek-Místek. Slezan byl od začátku jasně aktivnějším týmem a úvodní periodu vyhrál hladce 5:0. Po vyrovnané druhé třetině převzali iniciativu zápasu opět domácí, kteří svému soupeři nasázeli dalších pět branek a celkově tak zvítězili 12:4.

27. kolo, sobota 14. 12. 2013

12:4 (5:0, 2:2, 5:2)

Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 2. Svoboda (Vítek, Polok), 9. Chalupa (Baďura), 10. Měch (Galvas), 15. Černý (Měch), 20. Wolf (Měch, Černý), 24. Měch (Černý), 37. Herman (Baďura, Chalupa), 42. Tichý (Polok), 43. Černý (Měch), 49. Polok (Tichý), 54. Měch (Černý, Wolf), 59. Mosler – 25. Sluštík O. (Kolařík, Gajda), 30. Ovšák, 49. Gajda (Vacula, Kopun), 52. Gogolka (Ovšák, Gajda) . Rozhodčí: Fiala - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 10:8 navíc Kolařík a Čintala (oba FRM) OK. Využití: 2:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 523. Průběh utkání: 6:0, 6:2, 9:2, 9:3, 10:3, 10:4, 12:4.

Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Kukol, Pavelek, Mosler – Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa

Chvostek (15.Kubáň) – Gajda, Měkýš, Ovšák, Čintala, Krutil – Ivan, Kolařík, Sluštík O., Sluštík J., Samiec, Stránský, Gogolka, Kopun, Vacula

Opavě vyšel vstup do utkání náramně, když hned na začátku druhé minuty překonal hostujícího gólmana Svoboda. Slezan měl poté další dvě příležitosti k navýšení skóre, střelám Galvase a Pavelka totiž scházely jen centimetry. Ujala se až rána Chalupy, který se prosadil při hře čtyři na čtyři. O dvaadvacet vteřin později skončil puk v hostující bráně potřetí, když Galvasovu přihrávku dokázal přesně mířenou střelou z mezikruží zužitkovat Měch.

Aby toho nebylo málo, přidala Opava v patnácté minutě další branku. Měchovo nahození ze strany totiž tečoval Černý a vyhnal tak hostujícího gólmana Chvostka z brány. Tím však velkolepé představení Opavy neskončilo, neboť v čase 19:12 byl překonán i náhradní brankář hostí, který neměl nárok proti přesně mířené střele Wolfa. V samotném závěru úvodní periody se ve velké šanci ocitl také Polok, tváří v tvář Frýdecko-Místeckému gólmanovi však neuspěl.

Po výměně stran pokračovali opavští hokejisté v náporu i nadále, Wolfova střela však jen orazítkovala tyč Kubáňovy svatyně. O tom, že domácím pětigólový náskok nestačil, hovoří čtyřiadvacátá minuta, kdy Měch převzal přihrávku od Černého a krásnou střelou do horního růžku nedal Kubáňovi sebemenší šanci. Od této chvíle se však brankostroj Opavy zadrhl a v čase 24:23 skóroval také Frýdek-Místek, když se po Kolaříkově přihrávce zpoza brány dokázal prosadit Ondřej Sluštík.

Hosté zřejmě vycítili šanci a pět minut nato přidali zásluhou Ovšáka druhý gól, který jim na případný zvrat v utkání dával ještě větší naději. Tu však v sedmatřicáté minutě utnul Herman, jenž nadvakrát překonal bezmocného Kubáně. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 7:2.

Opavané hýřili optimismem i po přestávce, když se nechytatelnou střelou z mezikruží prezentoval robustní bek Tichý a po něm se v oslabení dokázal trefit také Černý - 9:2. V tu chvíli se domácí příznivci hlasitým skandováním dožadovali vstřelení desátého gólu, avšak byla to právě Opava, která inkasovala. Hostující Gajda totiž s velkou dávkou štěstí procpal puk za Šafránkova záda. Vytoužené desáté branky se Opavští fanoušci přeci jen dočkali, jejich přání vyslyšel Polok.

Frýdecko-Místeckým se při hře pět na pět příliš nedařilo, a tak to zkoušeli v přesilovkách. V jedné z nich se dokázal prosadil Gogolka, jenž střelu Ovšáka dorazil za záda domácího brankáře. Poté si však slovo vzala opět Opava, když si mířidla přesně srovnal Měch. Opavský kapitán tak v tomto utkání zkompletoval hattrick. V závěru tohoto střetnutí se do střelecké listiny zapsal také opavský Mosler, jenž zblokoval ránu Krutila a v oslabení pelášil na brankáře Kubáně, kterého překonal povedeným blafákem.

Opava si tak po středečním utkání s Valmezem připsala další vysokou výhru. Tentokrát deklasovala Frýdek-Místek 12:4 a upevnila si pozici na třetím místě tabulky.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Zápas patřil jednoznačně nám. Od začátku utkání jsme měli velký tlak a vytvářeli jsme si vyložené šance, které jsme proměňovali. Frýdek přijel pouze ve čtrnácti lidech do pole, což je škoda, ale takový je hokej. Hosté mohli klidně dostat ještě více gólů, i tak jde o vysokou výhru.