Slezan v dramatické bitvě porazil Valašské Meziříčí

• středa 22. září 2010
  • Matouš Pepřík

Hosté sice do utkání vstoupili rychlým gólem, ten byl však na dlouho poslední a pak už začal úřadovat Slezan. Ten vstřelil hned tři góly v přesilovce a dokonce dva ve vlastním oslabení. V poslední části však domácí povolili tlak a soupeř hned trestal. Dvě rychlé branky a ze zdánlivě vyhraného zápasu se stalo drama. Ve vypjatém závěru se spoustou vyloučení na obou stranách si však už Slezan vítězství nenechal vzít a vyhrál 6:3.

5. kolo, středa 22. 9. 2010

6:3 (2:1, 3:0, 1:2)

HC Bobři Valašské Meziříčí

Branky a nahrávky: 14. Mlýnek (Pavelek), 20. Kocián (Bednárek, Pavelek), 23. Kocián (Bednárek), 36. Měch (Grofek), 37. Pavelek (Kocián, Tůma), 59. Měch (Grofek) - 3. Bokroš (Tatarčík), 45. Tatarčík (Balga, Martiník), 45. Bacul (Varga Mir.) Vyloučení: 7:9 Využití: 3:1 V oslabení: 2:0 Diváci: 120 Průběh utkání: . 0:1, 5:1, 5:3, 6:3

Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Tůma, Vrabel, Schreier, Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Herman, Mlýnek, Chalupa, Suchánek

Vlachýnský - Bacul, Balga, Bokroš, Dvořák, Fojtík J., Fojtík, T., Kostelňák, Martiník, Matějný, Matušík, Musil, Palík, Růčka, Varga M., Varga Mir., Vašut, Tatarčík, Fišera

Slezan na svém ledě hostil Bobry z Valašského Meziříčí. Ti do utkání vstoupili o něco aktivněji než domácí, což se projevovalo hlavně na množství střel vyslaných na Davida Iláše, a to zejména v první polovině úvodního dějství. Střelu Jakuba Fojtíka ve druhé minutě sice ještě Iláš zneškodnil, ale už o chvíli později se hosté radovali z prvního gólu, to když v přesilovce puk mezi tyče doslova protlačil Lukáš Bokroš. V další přesilové hře hostí měl sice Slezan dobře našlápnuto k vyrovnání, ale samostatný únik Lukáše Černého vyrazil Vlachýnský betony. Domácí si však počkali na vlastní přesilovku a dobře udělali. Při bleskové akci srovnal dělovkou z mezikruží Michal Mlýnek. V 16. minutě bylo však opět pěkně horko. Před Ilášem se najednou zcela sám ocitl Jakub Fojtík, opavský gólman však skvěle zasáhl a překazil tak vyloženou šanci.

Dvě minuty před koncem první třetiny bylo nařízeno trestné střílení za faul na Kociána. Tomu však blafák vůbec nevyšel a trefil pouze betony hostujícího gólmana. Pouhou vteřinu před sirénou se však Ivo Kocián konečně dočkal, když doklepl puk do odkryté branky.

Hned v úvodu prostřední třetiny se opět blýskl Ivo Kocián, který nádhernou tečí poslal puk přímo mezi betony Vlachýnského. Zejména ve druhé části se tlak Slezanu nejvíce stupňoval, ale Chalupovu střelu z bezprostřední blízkosti dokázal hostující gólman polapit a následně Grofek sklepnul puk jen o kousíček mimo branku. Na góly si museli diváci počkat zase až do závěru třetiny.

To se Slezan opět dostal do tempa, kterému hosté zkrátka nemohli stačit a udeřil hned dvakrát. A aby toho na Bobry nebylo málo, ve vlastním oslabení. Nejdříve předvedl sólíčko zakončené k tyčce Tomáš Měch, o necelou minutu později poslal puk nekompromisně pod víko Zdeněk Pavelek. Druhá třetina určila vítěze, ale pravé drama mělo teprve přijít.

Slezan totiž v závěrečné třetině polevil a soupeř to nenechal dlouho bez trestu. Během 25 vteřin lovil Iláš puk ze své branky hned dvakrát. Poprvé ho tam střelou z mezikruží napálil Ondřej Tatarčík, následně přidal svou branku také Lukáš Bacul. Na ledě začalo přituhovat a trenér Slezanu, Karel Suchánek, si vzal oddechový čas. Také hosté využili čas na poradu a začala pravá bitva. Slovní potyčky, které čas od času vyústily v menší šarvátky, atmosféra hustá, že by se dala krájet. Tichý spálil šanci při akci dva na jednoho, oproti tomu na druhé straně podržel domácí skvěle chytající David Iláš, který vydržel obrovský tlak hostí a puk již za svá záda nepustil. V předposlední minutě utkání opustil Vlachýnský branku, ale ještě než se šestý hráč stihl zapojit do hry, už pečetil vítězství Slezanu Tomáš Grofek, který bez nejmenších problémů rozvlnil síť prázdné branky. Slezan tak nakonec vypjaté utkání plné emocí a zlomových okamžiků dotáhl do vítězného konce.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Zejména v prvních dvou třetinách jsme hráli dobře, dostávali jsme se do šancí, dařily se nám přesilovky. Ve třetí třetině jsme povolili a soupeř hned skóroval, takže jsem rád, že jsme vedení nakonec udrželi.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí): Začli jsme dobře, ale nechali jsme se hodně vylučovat, dostali jsme tři góly v oslabení, to nás položilo. Vrcholem všeho bylo, když jsme dvakrát inkasovali ve vlastní přesilovce. To se prostě nesmí stávat a musíme hrát příště lépe.