Slezan v napínavé přestřelce udolal Orlovou, v prodloužení rozhodl Chalupa

• středa 24. října 2018

Opavští hokejisté v souboji s posledním celkem druhé ligy z Orlové třikrát prohrávali, vždy ale dokázali se svým soupeřem srovnat krok. Tuhá bitva nakonec došla až do prodloužení, kde výhru Slezanu a bonusový druhý bod trefil Petr Chalupa.

12. kolo, středa 24. 10. 2018

6:5p (1:2, 3:2, 1:1 - 1:0)

HC Orlová

Branky a nahrávky: 20. Černý (Wolf), 21. Černý (Krejčí), 23. Pělucha (Šindelář), 32. Malina (Peterka), 51. Spratek (Malina, Peterka), 62. Chalupa (Wolf) – 10. Kuťák (Sladkovský), 18. Šendera, 27. Sladkovský (Puškár, Kuťák), 29. Kuťák (Sladkovský), 48. Achmeťjanov (Sladkovský). Rozhodčí: Markovský – Bubela, Kučera. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5, 6:5.

Daňa – Zouhar, Krejčí, Šindelář, Chujac, Bažant, Chalupa, Slavík, Vilinskij – Pělucha, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Štindl, Spratek, Wolf, Hartmann, Spratek, Černý, Malina, Hendrych

Svoboda – Janiczek, Kropka, Spálovský, Puškár, Štěpánek, Šendera – Ballner, Smrčka, Kuťák, Sladkovský, Šmíd, Kovařík, Stránský, Kaukič, Flok, Dang, Achmeťjanov, Kysučan.

Hostující outsider začal bez respektu a po necelých deseti minutách vedl, když při hře čtyři na čtyři vstřelil úvodní gól zápasu Kuťák. Pak sice Daňa úžasným zákrokem doslova ukradl trefu Achmeťjanovi, jenže krátce nato nahození ex-opavského beka Šendery si srazil do vlastní klece Chalupa.

Odpověď Slezanu přišla deset sekund před první sirénou. Černý coby kapitán Slezanu projel s pukem prakticky celé kluziště a nadvakrát překonal Svobodu – 1:2. Na startu druhé třetiny střílenou přihrávku Krejčího tečoval nad beton Svobody znovu Černý a na opavském ledě bylo vyrovnáno.

Slezan byl na koni a po necelých dvou minutách usměrnil nepřesnou střelu Šindeláře do orlovské branky číhající Pělucha. Pak v solidních příležitostech neuspěli Černý se Šindelářem, který trefil tyčku, a následně přišel trest. Po tečovaném nahození Sladkovského to bylo 3:3, a pak v závěru přesilovky Kuťák poslal puk nad vyrážečku opavského brankáře a hosté znovu vedli.

V polovině utkání Slezan odpověď zásluhou trefy Maliny, ale pak se po bleskovém úniku prosadil bekhendem Achmeťjanov a Orlová vedla 5:4. Slezan však bojoval o výsledek dál a Spratek trefou mezi betony Svobody poslal duel do prodloužení.

V něm bylo rozhodnuto za 79 sekund. Wolf nabral rychlost, protihráčům pláchl kolem mantinelu a před brankou našel Chalupu, jenž propálil Svobodu a zajistil Slezanu vítězství za dva body.

Martin Janeček (trenér HC Slezan Opava): „Utkání se mi hodnotí těžko, protože nejsem spokojen. Jediným světlým okamžikem zápasu byl náš vstup a tlak ve druhé třetině, ale i ten jsme si sami zastavili zbytečnými fauly. Orlová hrála chytře v obraně s rychlými brejky a my jsme jim výpady často sami nabízeli. Nakonec jsme se vytrápili alespoň ke dvěma bodům, tak si jich tentokrát hodně hodně važme.“