Slezan v písku dotahoval marně, inkasoval sedm branek a prohrál

• sobota 01. prosince 2018

Opavští hokejisté začali na ledě Písku skvěle, když vedli po trefě Hendrycha. Pak ale úřadovali Jihočeši a šesti zásahy otočili skóre. Slezané pak dvěma góly zmírnili náskok domácích, kteří nakonec zvítězili v poměru 7:3.

22. kolo, sobota 1. 12. 2018

IHC Písek

7:3 (2:1, 3:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 13. J. Šuhaj (Sýbek), 20. Tintěra (Červinský, J. Šuhaj), 31. J. Šuhaj (Sýbek), 39. Sýbek (Hučko), 40. Sýbek, 46. Sýbek (Hučko, Parýzek), 60. Bílek (Marcilis) – 2. Hendrych (Rousek), 49. Černý (Spratek, Jánošík), 50. Hendrych (Pělucha). Rozhodčí: Hornáček – Vavruška, Rubáš. Vyloučení: 3:5, navíc V. Šuhaj (Písek) 10 minut a do konce utkání a Hendrych (Opava) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:3, 7:3. Diváci: 310.

Hauser – Parýzek, Hanus, Suda, Bílek, Červinský, Turek, Houdek – Sýbek, Hučko, Polata, Strnad, Koupal, Marcilis, J. Šuhaj, V. Šuhaj, Matějka, Tintěra.

Wanecki – Fědor, Zouhar, Krejčí, Šindelář, Štindl, Slavík, Vilinskij – Pělucha, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Bjurkland, Kadula, Spratek, Wolf, Hartmann, Černý, Malina, Hendrych.

Slezanu vyšel vstup do zápasu výtečně. Neuběhly ani dvě minuty, k odraženému puku se probil Hendrych a otevřel skóre. Na opačné straně se uvolnil Sýbek, našel Jakuba Šuhaje, který se trefil bez přípravy, a bylo vyrovnáno.

Jihočeši si druhý gól schovali na závěr první třetiny. Přesně 48 sekund před první sirénou se šikovnou tečí prosadil Tintěra a domácí celek strhl vedení na svou stranu. V polovině utkání podruhé v utkání skóroval Jakub Šuhaj, pak se v oslabení trefil Sýbek a tentýž hráč zhruba půlminuty před koncem druhé části zvýšil na hrozivých 5:1 pro Písek.

Domácí byli při chuti a na začátku třetí dvacetiminutovky využil početní výhodu znovu Sýbek, jenž tak zkompletoval čistý hattrick. Krátce nato snížil Černý a hned vzápětí se opět prosadil Hendrych – 6:3. Poslední slovo měl ale písecký výběr, tři sekundy před koncem proměnil přesilovku Bílek a uzavřel střelecký účet zápasu brankou na konečných 7:3.

Martin Janeček (trenér HC Slezan Opava): „Jednoznačné a zasloužené vítězství domácích, kterým gratuluji. Byli těmi, kteří chtěli vyhrát. Naopak my jsme zklamali. Do dalšího utkání je potřeba najít bojovné srdce a vše bude opět na správné cestě. Je třeba poučit se a dát hlavy nahoru.“