Slezan v přestřelce zdolal Drtiče! Výhru Opavy trefil Jánošík

• úterý 27. listopadu 2018
  • Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka

Opavští hokejisté zvládli souboj s rozjetým Hodonínem skvěle. Slezané vedli, jenže čtyřikrát inkasovali a rázem prohrávali 2:4. Zbraně však nesložili, ve třetí třetině vyrovnali na 5:5, a pak v čase 50:35 rozhodl o vítězství Opavy Filip Jánošík. Slezan se tak posunul na třetí místo tabulky.

21. kolo, úterý 27. 11. 2018

6:5 (1:0, 2:4, 3:1)

SHK Hodonín

Branky a nahrávky: 18. Hendrych (Krejčí, Rousek), 27. Krejčí (Malina, Hendrych), 39. Rousek, 42. Spratek (Malina, Jánošík), 47. Černý (Wolf, Zelenkov), 51. Jánošík (Spratek, Malina) – 23. Sedlák (Charvát, Ševčík), 33. Jurča (Mikéska, Matula), 35. Charvát (Miklík), 37. Dresler (Fojtík, Finsterle), 44. Fojtík (Fišera). Rozhodčí: Šutara – Konvička, Dohnal. Vyloučení: 4:4, navíc Spratek (Opava) 10 minut. Využití: 1:2. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 4:4, 4:5, 6:5.

Wanecki – Fědor, Kažimír, Zouhar, Krejčí, Šindelář, Štindl, Slavík, Vilinskij – Pělucha, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Bjurkland, Kadula, Spratek, Wolf, Hartmann, Černý, Malina, Hendrych

Štěpanovský – Sedlák, Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík – Polák, Fojtík, Charvát, Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Matula, Jurča.

Zápas se už od samotného úvodu nesl v divokém tempu. V první tutovce zápasu se ocitl domácí Rousek, ale v samostatném úniku trefil pouze Štěpanovského vyrážečku. V 5. minutě měl Slezan možnost přesilovky pět na tři, ale v šanci se ocitli paradoxně Drtiči, když Jurča orazítkoval břevno opavské klece. Následně jeli v krátkém časovém sledu baníkovci sami na Waneckého, ale ani Matula, ani Jurča neuspěli.

A tak si slovo vzala Opava. V čase 17:47 v přesilovce vystřelil od mantinelu Hendrych a kotouč se po teči jednoho z beků zastavil až v síti a do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0.

Drtiči však dokázali srovnat hned v úvodu druhé třetiny zásluhou Sedláka, který dorážel Charvátovu střelu. Na konci 27. minuty už však bylo po krásné kombinaci opět veselo. Hendrych v útočném pásmu přenechal kotouč Malinovi, který už mohl střílet, ale celou akci ještě vyšperkoval přihrávkou na Krejčího, a ten puk uklidil k tyči – 2:1.

Ve druhé půlce prostřední třetiny ale Hodonín zavelel k velkému obratu – nejprve se po dvou tečovaných střelách prosadili Jurča a Charvát a v čase 36:56 zvyšoval už na 2:4 z pohledu Slezanu pumelicí v přesilovce Dresler. Slezané však ještě dvě minuty před koncem prostřední periody dokázali snížit na rozdíl jediného gólu díky parádní individuální akci Rouska. Po čtyřiceti minutách tak na tabuli svítil stav 3:4.

Slezané sice dokázali hned v úvodu poslední dvacetiminutovky srovnat po brance Spratka, ovšem ve 44. minutě vrátil Drtičům vedení Fojtík. V čase 46:48 Opava opět srovnala s Hodonínem krok, když kapitán Černý vymetl levý růžek Štěpanovského klece. Poslední gól zápasu pak vstřelil o pět minut později v dobré formě hrající Jánošík.

Poslední tři minuty zápasu nabídly divákům zajímavou podívanou, která odstartovala neodpískaným zákrokem Mikésky na hlavu Zouhara. To nenechalo klidným Daniela Spratka, který se za svého spoluhráče postavil a vyzval Mikésku k pěstnímu souboji, Slovenský zadák se mu ale nepostavil, a jelikož faul na Zouhara nebyl potrestán, z celé situace vytěžili Drtiči přesilovou hru. S tou však naložili prachbídně, a tak všechny tři body zůstaly ve Slezsku.

Opava tak bude minimálně do středy v tabulce východní skupiny třetí. V sobotu se Slezan představí na ledě jihočeského Písku.

Tomáš Chalupa

Martin Janeček (trenér HC Slezan Opava): „Začátek byl dobrý, ale pak přišla smolná druhá třetina. Ve třetí části i takhle rozbitý tým ukázal srdce, které ještě dvakrát otočilo nepříznivý stav. Teď záleží na nás, aby nedošlo k uspokojení a dál jsme se zápas od zápasu prali o další body. Před týmem smekám a mám k němu velké uznání.“