Slezan v přípravě jede. Doma porazil i Ďábly z Nového Jičína

• úterý 07. srpna 2018
  • Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka

Opavští hokejisté jsou v přípravě v parádní formě. Na dvě vítězství nad Přerovem navázali i doma, kde si poradili s výběrem Nového Jičína. Slezané v utkání třikrát prohrávali, ale skóre v závěru otočili a nakonec vyhráli v poměru 6:4.

příp., úterý 7. 8. 2018

6:4 (1:2, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 13. Maxner (Hartmann), 22. Malina (Zelenkov, Fišera), 29. Hendrych (Fišera, Spratek), 54. Šefčík, 55. Mokrohajský (Hendrych), 59. Spratek (Hendrych, Mokrohajský) – 1. Tomeček, 15. Vaňo (Metelka), 23. Vaňo (Pecha), 56. Pecha (Skopal). Rozhodčí: Pelc – Vengřín, Rychlý. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 5:3, 5:4, 6:4.

Galuška (30. Lamla) – Chalupa, Zouhar, Fišera, Šefčík, Bijota, Vilinskij, Kažimír – Spratek, Hendrych, Mokrohajský, Maxner, Malina, Herman, Zelenkov, Pělucha, Rousek, Bitomský, Bjurkland, Kadula.

Sonnek – Már, Hruška, Metelka, Pípa, Beutl, Tomeček – Slovák, Sonnek, Michel, Krupa, Palička, Skopal, Vaňo, Pecha, Palacký.

Lépe začali Novojičínští, které poslal po necelé odehrané minutě hry do vedení Tomeček. Na trestné lavici si odpykával trest Chalupa a Tomeček hned vzápětí otevřel skóre. Pak Opava nevyužila dvě přesilovky, ale udeřila v oslabení. Hartmann předložil puk Maxnerovi, který vyrovnal.

Ďáblové ale pokračovali v početní výhodě, kterou zužitkoval Vaňo – 1:2. Hned v úvodu druhé třetiny srovnal Malina, jenže Vaňo vzápětí vrátil novojičínskému celku náskok. V polovině utkání Slezané srovnali s novojičínským soupeřem krok, když se trefil Hendrych.

Další góly padaly až v závěru zápasu. Šefčík s Mokrohajským posunuli Opavu poprvé v průběhu zápasu do vedení. Opavští vedli 5:3 a snažili se kontrolovat hru, jenže Pecha snížil. Ďáblové se tlačili za vyrovnávací brankou, ovšem jejich snahy uťal v čase 58:38 Spratek, jenž upravil skóre na konečných 6:4.

Po základní hrací době si oba týmy ještě střihly prodloužení tři na tři a následně nájezdy. V obou případech byl úspěšnější novojičínský tým.

Další zápas sehrají opavští hokejisté ve čtvrtek 9. srpna na ledě Nového Jičína.