Slezan v přípravě poprvé padl, v Havířově Opavě nevyšlo prvních deset minut

• úterý 23. srpna 2022

První venkovní přípravné utkání Opavě nevyšlo. Slezanu v Havířově nevyšel především konec první desetiminutovky, po které hosté prohrávali 0:2. Třetí gól pak Azet přidal ve třetí tercii, načež Opavští už reagovali pouze čestným zásahem Šindeláře. Za červenobílé do branky naskočil osmnáctiletý odchovanec Vítkovic a loňská jednička tamní juniorky Darek Bartošák, jehož bude v přípravě Aleš Tomášek zkoušet.

přát., úterý 23. 8. 2022

3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Čmiel (Dudáš), 10. Kofroň (Spratek, Apolenář), 46. Spratek (Kofroň, Chovaniak) – 54. Šindelář (Pachula). Rozhodčí: Koziol – Veselý, Návrat

Štipčák (Šindelka) – Chovaniak, Dudáš "C", Ščurek, Kunc, Havlík, Mrowiec, Bílek – Pawliczek, Čmiel,Tvrdý -Kofroň, Spratek "A", Apolenář – Pastor, Haas "A", Krupa – Pniok. Trenér: Raszka.

Bartošák (Sotlar) – Šindelář, Pachula, Zelenka, Štěpánek, Kocián, Zapletal, Fědor – Vašenka, Štindl "A", Rousek "A", Vojkůvka, Beránek, Kadula, Římský, Horný, Buršík, Tomsa. Trenér: Tomášek.

Opavský vstup do zápasu byl poměrně vlažný, dobrých prvních pět minut domácího výběru však nakonec svěřenci kouče Tomáška ustáli. Dokonce měli po následném faulu Haase k dispozici početní výhodu, jenže na jejím konci naopak sami inkasovali. Poprvé se skóre pohnul Matouš Čmiel, jenž využil pobídky zadáka Dudáše. O pouhých 29 sekund později udeřilo podruhé, rychlou kombinaci přesně zakončil Adam Kofroň. Vzápětí ještě mohl další gól přidat Krupa, jeho prudkou ránu už Opavští naštěstí přežili.

Po změně stran Slezan svou hru zlepšil a také si vytvořil několik šancí. Při přesilovce pět na čtyři pálili neúspěšně Šindelář se Zelenkou, velkou šanci měl v polovině zápasu Martin Buršík. Ten se zjevil před Štipčákem zcela sám, jenže na domácího brankáře Štipčáka nevyzrál. V minutě 35. pak ujel defenzivě AZetu Vašenka a stíhající bek jej stačil jen zastavit za cenu trestného střílení. K němu se postavil sám faulovaný, bohužel ale se svým blafákem nepochodil. Na konci druhé části hry měli ještě Havířovští výhodu čtyřminutové přesilovky, kterou jim nabídnul vysokou holí Tomáš Rousek. Tuto prekérní situaci Opava ubránila výborně a do ničeho Havířov nepustila.

V poslední části hry Havířov zvýšil své vedení na rozdíl tří branek, čímž Opavu potrestal za vyloučení Adama Beránka. Šikovně se kolem branky Bartošáka obtočil bývalý hráč Slezanu Daniel Spratek. Velkou příležitost k vrácení do zápasu měli červenobílí už vzápětí, když dostali k dispozici téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři. Bohužel, brankář Štipčák se pro úterní duel vyspal opravdu dobře a když už to vypadalo, že se Slezanu podařilo domácí vykombinovat, kotouč letící do jeho poloprázdné klece zastavil lapačkou.

Nakonec se však Opava alespoň čestného zásahu dočkala, mezi betony se kotouč nadvakrát podařilo protlačit sedm minut před koncem Jiřímu Šindelářovi. Více už toho však hosté nestihli a v přípravě tak poprvé padli. Šanci na reparát budou mít už ve čtvrtek v Kopřivnici.

Vladimír Holík (asistent trenéra Opavy): "Bohužel nám nevyšel vstup do zápasu, domácí nám hned ujeli, ale brankář nás naštěstí podržel. Potom jsme měli přesilovku, ze které jsme dostali sami gól a pak hned další po individuální chybě. Ve druhé třetině se nám bohužel nepodařilo dát gól, abychom se soupeři přiblížili, i když tam nějaké šance byly. Ve třetí třetině jsme dostali na 3:0 po takové nepřehledné situaci za brankou, na zimáku byla docela mlha, takže toho nebylo moc vidět. Následně se nám podařilo alespoň snížit. Celkově to z naší strany nebyl nikterak špatný zápas, pochvalu si zaslouží mladý Bartošák, který by měl být ve Vítkovicích trojka a u nás je na zkoušce."