Slezan v prodloužení přetlačil Kopřivnici

• čtvrtek 29. srpna 2019

Opava se poučila s úterního nevydařeného prodloužení s juniorkou Vítkovic a tentokrát v nastaveném čase zvítězila. Výhru 5:4 vystřelil Gleb Zelenkov.

příp., čtvrtek 29. 8. 2019

5:4 (1:0, 3:3, 0:1 - 1:0)

HC TATRA Kopřivnice

Branky a nahrávky: 13. Rousek (Peslar), 26. Rousek (Malina), 38. Kovařík (Rousek), 38. Černý (Zelenkov), 64. Zelenkov (Peslar) – 27. Marek (Stříž), 31. Ďurač (Tomášek, Štěpánek), 37. Kofroň (Mach), 51. Špaček (Ďurač) .

Svoboda (Daňa) – Peslar, Fědor, Ficek, Kovařík, Slavík, Štindl – Hendrych, Černý, Zelenkov, Rousek, Malina, Herman, Šmíd, Peterka, Kadula, Římský, Horný

Hromada (Fendrich) – Stříž, Šembera, Štěpánek, Krutil, Bail – Kofroň, Mach J., Suchý, Tomášek, Špaček, Ďurač, Hrubý, Gola, Pěnčík, Gebauer, Sluštík, Mach M., Fojtík

Trenér Pavel Zdráhal se v zápase musel obejít hned bez čtveřice zraněných. V obraně nemohl počítat s Chalupou, Fišerou, ani Šindelářem, v útoku se musel obejít bez Wolfa, který si ze zápasu s Vítkovicemi odnesl několik stehů v obličeji.

Na úvodní branku utkání čekali fanoušci třináct minut. Pak nabil v přesilovce Peslar Rouskovi a ten pumelicí z první vymetl růžek Hromadovy klece. Další přesný zásah už první perioda nepřinesla a tak se do kabin odcházelo za stavu 1:0.

To druhá třetina byla mnohem gólovější. Po pěti minutách vstřelil svou druhou branku Rousek a opět se jednalo o střelu z první, která skončila pod víkem. V dalších deseti minutách si ale slovo vzala Kopřivnice. Nejprve snižoval Marek, ve 31. minutě srovnal Ďurač a o dalších pět minut později dokonal obrat Kofroň. To si Slezan ovšem nenechal líbit. V čase 37:26 vyrovnal Kovařík a za dalších 29 sekund vrátil Opavě vedení Černý, který stál na konci pohledné kombinace.

Poslední dvacetiminutovka, která byla asi nejméně pohledná ze všech, nabídla branku jedinou. Z ní se bohužel pro Opavu radovala po desíti odehraných minutách Tatrovka, když po Ďuračově přihrávce překonal Svobodu Špaček. Utkání tak dospělo do prodloužení.

V něm přisoudil Opavě výhru umístěnou střelou Gleb Zelenkov a Slezané se tak mohli radovat. Poslední přípravné utkání sehraje Slezan v úterý v Kopřivnici.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): "Hráli jsme dneska na šest obránců, z toho byli dva útočníci a jeden kluk má šestnáct let. Obrana nám hoří, máme zraněné a potřebovali bychom tam nějak posílit. Do půlky zápasů jsem s výkonem i přístupem mužstva spokojen, pak jsme začali blbnout a byl to úplně jiný hokej. Na tom musíme zapracovat, zapomínáme na obrannou činnost. Ve třetí třetině měla Kopřivnice velký tlak, podržel nás brankář. V prodloužení to Gleb dobře trefil."