Slezan v utkání vedl, nakonec ale od Techniky schytal debakl

• středa 15. října 2014
  • Filip Lefenda

Opava – Tak tohle se Slezanu nevyvedlo. Opava, která vstupovala do zápasu s brněnskou Technikou v roli favorita, totálně vyhořela. Slezan šel sice v 9. minutě po trefě Chalupy do vedení, to však bylo ze strany domácích všechno. Poté už stříleli góly pouze hosté, celkem jich bylo šest. Celkové skóre tak narostlo až na konečných 1:6 z pohledu Opavských. O reparát se Suchánkova družina pokusí v sobotu na ledě nováčka z Karviné.

8. kolo, středa 15. 10. 2014

1:6 (1:2, 0:1, 0:3)

Technika Hockey Brno

Branky a nahrávky: 9. Chalupa (Wolf) – 19. Benýšek (Brzobohatý, Havíř), 20. Jurča (Vrba, Zábranský), 25. Zábranský (Heža), 42. Brzobohatý (Crhák, Benýšek), 52. Jurča, 57. Vrba (Habrovec, Pargač). Rozhodčí: Kika – Matěj, Vožda. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 864. Průběh utkání: 1:0, 1:6.

Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler – Baďura, Měch, Vítek – Černý L., Polok, Herman – Musial, Chalupa, Svoboda – Vaněk

Novák – Habrovec, Vrba, Klimeš, Štindl, Havíř, Odehnal, Pargač, Jurča, Crhák, Čtvrtníček, Benýšek, Bustin, Zábranský, Brzobohatý, Heža

První vážnější šanci utkání si vypracovali domácí, a sice ve 3. minutě. To se do dobré střelecké pozice dostal zkušený Pavelek, jeho dělovka ale pouze prosvištěla těsně kolem pravé tyče. Opava následně uzamkla soupeře na jeho polovině a mířila pomalu za vedoucí brankou. Ta se zrodila v polovině 9. minuty. Petr Chalupa obdržel kotouč mezi kruhy a nechytatelnou střelou nedal Novákovi nejmenší šanci. Poté se o slovo přihlásili také Brněnští. Nejprve se ke střele z bezprostřední blízkosti dostal Jurča, posléze se do zakončení dostal po chybě Tichého také jeden z jeho spoluhráčů. V obou případech však domácí hokejisty podržel pozorný Šafránek.

V 16. minutě se poroučel na trestnou lavici hostující Benýšek, Slezan ovšem s početní výhodou nenaložil nikterak nebezpečně. Po návratu brněnského hráče navíc přišel trest, a to rovnou v jeho podání! Technika se dostala do přečíslení, na jehož konci byl právě navrátilec Karel Benýšek, jenž dokázal procpat puk mezi Šafránkovy betony. A to nebylo vše. Necelou půlminutu před první sirénou hosté dokonali obrat, když se do střeleckých statistik zapsal také Petr Jurča. Opavský zimní stadion byl tak těsně před přestávkou zchlazen pomyslnou ledovou sprchou.

Kdo očekával po změně stran zlepšení, musel být zklamán. Ve 25. minutě se totiž stav měnil počtvrté, skórovali ovšem opět hosté. Z prostoru mezikruží vypálil Martin Zbranský a i s pomocí brankové konstrukce skončil jeho pokus v síti. Odpovědět mohl o dvě minuty později Chalupa, jeho rána ale prosvištěla těsně vedle tyče. Zbytek prostřední periody již žádnou výraznější možnost ke skórování nepřinesl. Technika si sice zahrála jednu přesilovku, vážnější nebezpečí se ale nezrodilo.

Slezan vstupoval do třetí třetiny s dvoubrankovým mankem. Veškeré naděje na obrat však zhatil už ve 42. minutě Michal Brzobohatý, který potrestal Vítkovo vyloučení a navýšil stav povedenu střelou z úhlu. Následně si v početní výhodě zahrál i Slezan, tvrdá rána Tichého ale trefila Nováka pouze do masky. Další branku přidali Brněnští dokonce ve vlastním oslabení. Petr Jurča se nejprve dostal do samostatného úniku, který neproměnil. Následně ale opět vybojoval puk, objel si bránu a zasunul kotouč za záda bezmocného Šafránka. Technice však bylo čtyřgólové vedení stále málo. Rovné tři minuty před koncem střetnutí se na modré čáře zjevil s pukem Filip Vrba a propálil vše, co mu stálo v cestě. V závěru ještě obdržel dvouminutový trest hostující Crhák, Opava už se však k úderu nezmohla.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava): „Od začátku utkání jsme neměli pohyb, hosté hráli na čtyři pětky a čekali na naše chyby. Sice jsme vedli, ale jinak nepředvedli vůbec nic. Soupeř využíval brejkových situací a dal nám lekci z produktivity. Bojovali jsme sami se sebou.“