Slezan ve Valmezu vstal z mrtvých, divoký zápas ale nakonec zvládli lépe Bobři

• středa 03. listopadu 2021

Tak tahle porážka hodně mrzí. Slezané byli na Valašsku v roli outsidera, což se půl zápasu potvrzovalo. Valašské Meziříčí vedlo ve druhé třetině 5:2 a kráčelo si jednoznačně za třemi body. Opavští ale vstali z mrtvých a ve třetí třetině se dokonce dočkali vyrovnání na 5:5. Rozhodující direkt jim ale zasadil Kuchařík a při závěrečné hře v šesti přidal pojistku Bobrů Finsterle.

13. kolo, středa 3. 11. 2021

HC Bobři Valašské Meziříčí

7:5 (3:2, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 1. Finsterle (Apolenář, Goiš), 4. Goiš (Apolenář, Finsterle), 20. Ďurkáč (Báchor, Finsterle), 24. Kuchařík (Urbanec), 24. Apolenář (Ďurkáč, Finsterle), 50. Kuchařík (Pořický, Křivohlávek), 60. Finsterle (Andris) – 14. Damašek, 20. Rousek (Kunc, Wolf), 38. Peterka (Wolf, Rousek), 45. Rousek (Šindelář, Wolf), 48. Krupa (Damašek, Wolf). Vyloučení: 2:3. Bez využití. Rozhodčí: Maršálek – Kleprlík, Blažek.

Slovák (Netolička) – Ďurkáč, Báchor (A), Vosátko, Weintritt, Holiš, Mošníčka, Kamas – Goiš, Apolenář, Finsterle – Andris, Křivohlávek, Pořický (C) – Kuchařík, Urbanec, Kozubík – Stodůlka.

Baldik (24. Piták) – Šindelář (C), Zouhar, Thiel, Kunc, Ficek, Věntus, Kocián – Rousek, Buršík, Krupa, Peterka, Římský, Štindl, Beránek, Urban, Wolf (A), Damašek, Hendrych.

Začátek utkání byl pro Opavu jako z nějakého hodně špatného hororu. Už po osmnácti sekundách totiž domácí poslal do vedení Finsterle i s přispěním tyčky. Neuběhly ani tři minuty a pohled na výsledkovou tabuli byl ještě horší. Goiš dostal puk jako na zlatém podnose a v pohodě zakončil do odkryté branky – 2:0. Poté ještě červenobílí přežili dvě oslabení, na což Valaši doplatili. O snížení se postaral i díky šťastné teči od jednoho z domácích Damašek. Hodně divoká byla i poslední minuta první třetiny. Na 3:1 dal od modré Ďurkáč, ale Opavští dali v čase 19:55 na 3:1 zásluhou Rouska.

Po změně Slezan znovu nezačal dobře a opavským hokejistům se „podařilo“ inkasovat dvakrát během pouhých šesti sekund. Čtvrtý gól dal z dorážky Kuchařík, hodně podobně se následně prosadil i Apolenář. Opava na tuto pohromu reagovala střídáním brankářů, Baldika nahradil Piták. A tento tah se ukázal býti správným, pro Slezan se jednalo o potřebný impulz. Výsledkem byly dvě početní výhody, které ještě zůstaly bez gólové odezvy. Pak už se ale hosté radovali, když se z mezikruží dočkal své první branky v sezoně Peterka. Po čtyřiceti odehraných minutách tak domácí vedli 5:3.

Zlepšená hra Tomáškovy družiny pokračovala i v poslední dvacetiminutovce. Ve 45. minutě se dokonce přiblížili na rozdíl jediné branky, podruhé se prosadil Rousek. Za další tři minuty bylo dokonce srovnáno, Slovákovi po střele Damaška puk vypadl a Krupa trestal. Jenže nerozhodný stav trval pouhých 117 sekund, pak si domácí vzali vedení zpět, z druhé vlny přesně zamířil Kuchařík. Tento gól se nakonec ukázal býti vítězným, Slezan to totiž ještě sice zkoušel v šesti, ale za to byla Opava potrestána Finsterlem, který upravil na konečných 7:5.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Věděli jsme, že nesmíme v první třetině zaspat, protože domácí v nich zápasy rozhodují. Bohužel jsme ale dostali gól hned v prvním střídání, do tří minut to bylo 2:0. Říkal jsem si, že to asi bude problém, domácí byli lepší. Pak se ale hra vyrovnala a postupem času jsme se dostali až do stavu 5:5. Jenže naší hloupou chybou jsme zase prohrávali. Valmez už si to pak pohlídal. Jak říkám, rozjížděli jsme se pomalu, ale postupem času jsme se zlepšovali. V závěru nám chyběla možná trochu zkušenost. Nehráli jsme špatně, ale prostě nám chyběl jeden gól, nebo udělat o chybu méně."