Slezan ve Velkém Meziříčí ztratil dobře rozehraný zápas

• sobota 29. ledna 2022

Opavští hokejisté se z Velkého Meziříčí vrací smutní a bez bodů. Na ledě Horáků se jim podařilo otočit vývoj zápasu z 1:0 na 1:2, ve druhé třetině Opavu poslal proměněným trestným střílením do vedení Šindelář. Jenže Velmez si to nenechal líbit a ještě v prostřední části hry vyrovnal. V poslední části hry pak vedení strhli domácí na svou stranu, ve 48. minutě rozhodl Křenek v přesilovce. Na jeho branku už Slezan odpověď nenašel a prohrál 3:2.

35. kolo, sobota 29. 1. 2022

HHK Velké Meziříčí

3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Malec (Juráň, Slabý), 37. Malec (Slabý, Paták), 48. Křenek (Strnad, Tomáš Střecha) – 23. Kadula (Zelenka), 29. Šindelář (TS). Rozhodčí: Čuňočka – Kleprlík, Viskot. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 363.

Krejčí (Juda) – Číhal, Janoušek, Burian, Hort, Ambrož (C), Slabý, Báňa – Strnad, Malec, Juráň, Doležal, Paták, T. Střecha, Maštera, Barák, Křenek (A), F. Střecha. Trenér: Karel Vejmelka.

Piták (Baldik) – Thiel, Zapletal, Ficek, Šindelář (C), Kocián, Věntus, Zouhar – Vašenka, Beránek, Wolf (A), Zelenka, Krupa, Peterka (A), Buršík, Vojtovič, Kadula, Häring, Římský. Trenér: Aleš Tomášek.

Opava se na Vysočině představila bez svého nejlepšího střelce Tomáše Rouska, mimo hru ještě byl i další člen první formace Vlastimil Malina. Bohužel Slezan brzy prohrával, už ve třetí minutě otevřel brankový účet zápasu domácí kanonýr Malec. Slezané potom svého soupeře zatlačili, Vašenka jel dokonce sám na branku, vyrovnání ale nepřišlo. Domácí v první třetině dobrými zákroky držel mladý brankář Krejčí.

Po změně stran Opavští udeřili podobně rychle, jako Velké Meziříčí v první třetině, o vyrovnání se po třech odehraných minutách postaral Kadula. Za dalších pět minut šla dokonce Opava do vedení. Po faulu v těsné blízkosti domácí branky bylo nařízeno trestné střílení. Toho se ujal specialista v tomto oboru Jiří Šindelář, který se ani tentokrát nemýlil. Bohužel se však Velké Meziříčí dočkalo ještě ve druhé třetině vyrovnání, jenž přišlo opět z hole Malce.

Do poslední tercie se tak šlo za stavu 2:2 a bylo jasné, že bude k vidění pořádná bitva. Rozuzlení nakonec přišlo ve 48. minutě, když početní výhodu Velkého Meziříčí proměnil ve vedoucí gól Křenek. Opava se snažila s výsledkem ještě něco udělat, soupeřovu obranu ovšem dobývala marně. Dvě a půl minuty před koncem šli navíc Slezané do čtyř a i když se i v početní nevýhodě snažili útočit, kýžený gól nepřišel.

Aleš Tomášek (trenér Opavy):"Po našem úspěšném nájezdu nás soupeř trošku zatlačil. Bohužel máme dost zraněných a nemocných, je těžké s takto mladým týmem hrát venku. Velké Meziříčí je silné, jsou dobří na puku. Rozhodlo jedno naše oslabení, nedá se říct, že by nás vyloženě přetlačili. Dostali jsme takové šmudly a bohužel jsme sami nebyli schopní dát gól, domácím brankář chytal celkem dobře. Zápas byl vyrovnaný, domácí byli šťastnější."