Slezan ve vyrovnaném utkání prohrál, v prodloužení nestačil na Vsetín

• středa 08. ledna 2014

Hokejisté opavského Slezanu se poprvé v novém roce představili domácímu publiku v utkání se Vsetínem a nešlo o povedenou premiéru. Do vedení se v polovině zápasu dostali hosté, ale Opava stihla na začátku třetí třetiny zásluhou Josefa Tichého srovnat. Rozuzlení zápasu přineslo až prodloužení, kde Valachům vystřelil bonusový druhý bod Žák.

31. kolo, středa 8. 1. 2014

1:2p (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 42. Jos. Tichý (Černý) – 33. Ambruz (Vaněk, Kajaba), 62. Žák (Ševčík). Rozhodčí: Volf - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Šafránek – Kysela, Galvas, Kukol, Jos. Tichý, Pavelek, Mosler, Vrabel – Černý, Měch, Wolf – Svoboda, Chalupa, J. Vítek – Vlašánek, Baďura, Herman.

Hromada – Hurtík, L. Vrba, F. Vrba, Báchor, Žák, Jur. Tichý – Kajaba, Vaněk, Ambruz, Kubo, Ševčík, Mikšovský, Zúbek, Podešva, D. Vítek, Kývala, Daněk, Pokorný.

Hned na začátku utkání byly k vidění šance na obou stranách. Jako první se do šance dostali hokejisté Slezanu. Herman však nedokázal překonat Hromadu, který jeho dva rychlé pokusy zlikvidoval. O chvíli později dal o sobě vědět také Vsetín. Kajaba se z pravé strany dostal až před branku a snažil se přihrát najíždějícímu spoluhráči, jeden z opavských beků ale jeho přihrávku zblokoval, čímž zavařil Šafránkovi, poněvadž puk prošel pod betony gólmana a zastavil se až o tyčku. Kuriózní situace nastala při oslabení domácích. Galvasovo vyhození totiž změnilo dráhu letu po zásahu vsetínského hráče, jenž se snažil puk sklepnout. Hromada byl ale pozorný a včas zasáhl.

Největší příležitost ke skórování měli však Valaši. Měch totiž na vlastní modré poslal puk za sebe v domnění, že jej sebere jeden z obránců, k puku se dostal hostující Podešva, který samozřejmě ihned pelášil na Šafránka. Galvasovi tedy nezbývalo nic jiného, než zastavit Podešvu nedovoleným způsobem. Rozhodčí neváhal a nařídil trestné střílení. Tentýž faulovaný hráč nedokázal vyzrát na Šafránka, který jeho pokus výborně zneškodnil.

Na konci periody hráli Slezané dvojnásobnou početní výhodu. Minutu trvající hru pět na tři bohužel nedokázali přetavit v gól, i když měli k tomu velice blízko, Hromada svými zákroky Valachy podržel a skóre se tedy neměnilo.

I z kraje druhé dvacetiminutovky viděli diváci zajímavé příležitosti. Nejprve Josef Tichý zpoza brány našel dobře postaveného Chalupu, tuto tvrdou střelu Hromada vyrazil do rohu kluziště. Ve 22. minutě zachránilo Slezan břevno, které trefil bekhendem Podešva. Otevřít skóre mohl svým drzým průnikem kapitán Měch, strážce hostující svatyně byl však proti.

V čase 32:11 padla první branka. Vsítit gól se podařilo Vsetínu, konkrétně Ambruzovi. Zkušený útočník se dokázal prosadit při situaci dva na jednoho. Během posledních třech vteřin druhé periody byli vyloučení dva hráči Vsetína, což znamenalo, že Slezan začne třetí část přesilovkou pět na tři.

Opavanům se přesilovku podařilo využít. Josef Tichý napřáhl od modré a propálil vše, co mu stálo v cestě, 1:1. O chvíli později mohl přetáhnout vedení na stranu Opavy Baďura, na skvěle chytajícího Hromadu ale vyzrát nedokázal. Na konci třetí třetiny se Slezan musel bránit ve čtyřech, protože za krosček byl poslán na trestnou lavici Kysela. Domácí tuto situaci ustáli a na řadu přišlo prodloužení.

V čase 62:40 již bylo o vítězi jasno. Žák po přihrávce Ševčíka vystřelil a vymetl pravý horní růžek opavské klece.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Potýkáme se s neproměňováním šancí. Opět jsme si jich vytvořili dost, ale gól jsme vstřelili jen jeden. Jinak si myslím, že se hrál zajímavý hokej nahoru-dolů. V prodloužení vyhrál šťastnější tým.