Slezan venku zvítězil potřetí v řadě, nyní vyloupil Nový Jičín

• středa 28. listopadu 2012
  • Jan Šimek, Filip Lefenda

/23:32 AKTUALIZOVÁNO/ - Opavští hokejisté v rámci dvacátého kola druhé hokejové ligy zajížděli na led trápícího se Nového Jičína, který prohrál sedmkrát za sebou. Na body nedosáhl ani dnes, i když v polovině zápasu vedl 2:1. Slezan pak ale zabral a hlavně díky skvělému výkonu ve třetí třetině skóre otočil. Opava si tak potřetí v řadě odváží z ledu svých soupeřů vítězství.

20. kolo, středa 28. 11. 2012

Ďáblové Nový Jičín

3:6 (0:1, 3:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 25. Skaloš (Vašut, M. Chvostek), 31. Macháček (Uhlár), 39. Hruška (Uhlár) – 9. Bednárek (Galvas, Kocián), 35. Vlašánek (Mlýnek, Kocián), 38. Měch (Herman, Černý), 49. Herman (Měch, Černý), 58. Chalupa (Vítek), 60. Chalupa (Galvas). Rozhodčí: Koliba – Barteček, Moravec. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:6.

Šrámek – Hruška, Vašut, Gulda, Chvostek F., Hradil, Horák – Chvostek M., Macháček, Skaloš – Kabeláč, Škumát, Mičulka – Uhlár, Zedník, Brynecký

Šafránek – Vrábel, Galvas, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek – Mlýnek, Džemla, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Chalupa, Koschatzký

Gólový účet večera otevřel opavský Jaromír Bednárek, který si v 9. minutě najel mezi kruhy a tvrdou dělovkou prostřelil brankáře Šrámka. Navýšit hostující vedení mohl v 17. minutě Vítek, který v přečíslení dvou na jednoho volil místo přihrávky střelu, tu ale Šrámek tentokrát zlikvidoval. Na druhé straně zahrozili v přesilové hře Škumát s Mičulkou, Dušan Šafránek ale držel prozatím čisté konto.

Do druhého dějství vstoupili pro změnu lépe domácí hokejisté, kteří se ve 25. minutě dočkali srovnání. Bekhendovou střelu Vašuta Šafránek vyrazil, proti dorážce Mariana Skaloše už byl ale krátký. Ještě v téže minutě mohl jít Nový Jičín dokonce do vedení. Mičulka se snažil Šafránka vymíchat, poté ale z dobré pozice netrefil bránu. Předposlední celek soutěže šel ale o několik minut později přeci jen do vedení. Uhlár našel před brankou Petra Macháčka a ten vdechl domácím fanouškům naději na bodový zisk, který Nový Jičín nezaznamenal již dlouhých sedm utkání. Posléze je ale uklidnil Radek Vlašánek, který sám před Šrámek poslal kotouč na vzdálenější tyč. O minutu později se v tutové šanci ocitl Herman, Šrámek ale svůj mančaft podržel. Ve 38. minutě už ale strážce novojičínské svatyně musel lovit potřetí kotouč se své sítě. Stalo se tak po chybě jednoho z beků, který nasměroval svou přihrávku přímo na hůl Tomáše Měcha a opavský kapitán tak dokonal další obrat. Opavě ale radost nevydržela příliš dlouho. Po pár vteřinách se totiž premiérovým gólem v sezóně prezentoval Jakub Hruška.

Před poslední periodou platil stav 3:3 a vše tak bylo i nadále otevřené. Ke třem bodům nasměroval Slezan ve 49. minutě Bohumil Herman, jehož střelu propustil Šrámek za svá záda. Další pasáž hry se nesla ve znamení domácího tlaku. Nový Jičín se mermomocí snažil o vyrovnání a vytvořil si i zajímavé možnosti ke skórování. Jmenujme třeba tu z 52. minuty, kdy se do samostatného brejku dostal Michal Chvostek. Opavský brankář Šafránek se však blýskl veledůležitým zákrokem. Po dvou minutách se před opavskou klecí zrodil obrovský závar, který vyústil ve střelecké pokusy Bryneckého, Uhlára a Horáka. Ani jeden z tohoto tria však Šafránka nepřekonal. V 56. minutě to byl opět Brynecký, kdo zaměstnal na plné obrátky Dušana Šafránka, stav se ale neměnil. K tomu totiž došlo až v 58. minutě, když přidal opavskou gólovou pojistku Petr Chalupa. Stejný hráč dal ještě v poslední minutě výsledku jeho definitivní podobu díky trefě do prázdné brány.

Opava tak prodloužila listopadovou mizérii Nového Jičína a odvezla si z derby tři body. Tento výsledek je také důležitý pro program nadcházejících dvou kol, ve kterých se proti sobě postaví tabulkoví sousedé. Pro Slezan to znamená, že změří síly s Prostějovem. Začínat bude Suchánkova družina na půdě soupeře v sobotu, odveta je na programu ve středu.

Karel Suchánek (trenér, HC Slezan Opava):
Na domácích bylo už od rozbruslení vidět odhodlání ukončit nepříznivou sérii. Snažili jsme se tedy soustředit hlavně na první třetinu a sní spojený vstup do zápasu, kde jsme dle mého položili základ k úspěchu, když jsme domácí prakticky k ničemu nepustili, avšak sami jsme neproměňovali šance. Ve druhé třetině nás Novojičínští hodně zaskočili, zatlačili nás do obranného pásma. Měli jsme s tím velké problémy. Myslím si, že nás nastartovala branka Radka Vlašánka na 2:2. Od té chvíle jsme začali srovnávat hru. V poslední třetině jsme pak čekali na chyby domácích, které se nám podařilo trestat a utkání jsme tak dovedli do vítězného konce.