Slezan veze ze Šternberku první vítězství

• neděle 07. října 2007
  • Michal Berg

Hned šest branek nastříleli při svém premiérovém vítězství hokejisté Opavy na ledě Šternberka. Hrdinou zápasu byli dva Davidové - David Iláš, který pochytal velké množství šancí, a David Kovalovský, který nasbíral 4 body za dvě branky a dvě asistence. Slezan svého dnešního soupeře přeskočil v tabulce a s pěti body je na 9. příčce. Další utkání čeká Opavy ve středu 10. října, kdy doma od 18:00 hostí tým Blanska.

5. kolo, neděle 7. 10. 2007

HC TJ Šternberk

4:6 (2:0, 1:3, 1:3)

Branky: 3. Zapletal (Hradecký), 18. Hrbatý (Fiala, Hradecký), 38. Jurák (Zima), 46. Šimo (Klimovič, Trunda) - 29. Kovalovský (J. Tichý), 33. Polok (J.Tichý), 36. Suchánek (Měch, Kovalovský), 51. Kovalovský, 56. Suchánek (Mičola, Kovalovský), 57. Černý (Kocián). Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 400.

Iláš - Kukol, Mičola, Podešva, J. Tichý, Vrabel, Fišera - Suchánek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Weiss, Chalupa, Tůma - R.Tichý, Tejkl

První třetina přinesla ze strany Opavy zakřiknutý výkon a výrazný tlak domácího týmu, který se dostal do vedení už ve 3. minutě, kdy se trefil bývalý hráč Vsetína Zapletal. Na 2:0 zvyšoval v 18. minutě Hrbatý a Opava mohla bát ráda, že jen díky výbornému výkonu Davida Iláše neskončila první třetina horším výsledkem.

Do druhé části hry udělal trenér Suchánek změny ve složení útočných řad a vyplatilo se. Kovalovský, který se namísto Černého přesunul do prvního útoku, začal ve 29. minutě obrat skóre. Po něm se totiž trefili ještě svým prvním gólem v sezóně Polok a vzápětí nejlepší střelec Slezanu Suchánek a domácí rázem prohrávali. Ještě před druhou přestávkou ale po spolupráci zkušených Zimy a Juráka dokázali domácí srovnat.

Třetí část se Opavě ze všech dosavadních zápasů ve 2.lize povedla snad nejlépe. Do hry se postupně dostali i Roman Tichý a Petr Tejkl, hlavní slovo měl ale David Kovalovský. V přesilovce totiž domácím vrátil vedení Šimo, Kovalovský nejprve sám vyrovnal a v 56. minutě připravil vítěznou branku pro Kamila Suchánka. Když potom v 57. minutě přidal šestý gól Opavy Lukáš Černý, bylo o prvním vítězství Slezanu v nové sezóně rozhodnuto. Na konci pak tým zodpovědnou hrou výsledek udržel a mohl se tak ze Šternberka vracet se třemi body.

Karel Suchánek (Opava): Do zápasu jsme vstoupili zakřiknutě a jen díky Ilášovi jsme neprohrávali vyšším rozdílem. Provedli jsme potom změny v sestavě, které se osvědčili a dostali jsme domácí pod tlak, ze kterého pramenilo velké množství šancí. Závěrečnou třetinu jsme potom zvládli zodpovědnou hrou a zaslouženě jsme vyhráli.