Slezan veze ze Vsetína dva body

• sobota 17. října 2009
  • Jiří Kubják, Václav Trávníček, Jan Šimek

Slezan v dnešním utkání 10. kola vyhrál na ledě Vsetína 2:1 po samostatných nájezdech. Střetnutí se sice nevyvíjelo vůbec dobře, když už v páté minutě skóroval v přesilové hře vsetínský kapitán Štraub, nicméně Opava zabojovala a otočila stav zápasu ve svůj dvoubodový prospěch. Nejprve vyrovnal Tomáš Polok, v samostatných nájezdech pak byl znovu úspěšný a když přesně zakončoval i Glabazňa, mohli opavší slavit další bodový úspěch na ledě soupeře. Další zápas je čeká příští neděli doma proti Břeclavi.

10. kolo, sobota 17. 10. 2009

VHK ROBE Vsetín

1:2sn (1:0, 0:0,0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Štraub (Tesařík) - 43. Polok (Kovalovský), 65. Glabazňa (rozhodující nájezd). Vyloučení: 5:1. Využití: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.

Plšek – Šimek, Bořuta, Haschka, Matula, Zavrtálek, Trška - Rajnoha, Mokrejš, Matějka, Tesařík, Klabačka, Štraub, Korčák, Sakrajda, Ševčík, Knebl, Mikeš

Iláš – Vitásek, Měkýš, Planovský, Tichý, Kukol, Schreier - Glabazňa, Polok, Tůma, Pavelek, Kocián, Weiss, Wolf, Černý, Chalupa, Tošenovjan, Kovalovský

Do utkání lépe vstoupili hráči VHK Vsetín, když už ve druhé minutě prověřil Ilášovu pozornost z pravého křídla Marek Knebl. Tři minuty na to se vsetínští dočkali branky. Při přesilové hře přihrál Daniel Tesařík na levé křídlo Josefu Štraubovi, který do odkryté brány zavěsil puk pod horní tyč. O minutu poté se před Plškem objevil zkušený matador Zdeněk Pavelek, ale na vsetínského brankáře z číslem 35 si nepřišel. Ve 12. minutě trefil opavský Lukáš Černý tyč vsetínské branky. V minutě 14. ukázal svou zkušenost Josef Štraub, jenž z levého křídla přihrával do jízdy obránci Bořutovi, ten svou přihrávkou nasměroval osu Tesařík – Korčák do obrovské šance, ale na Iláše si posledně jmenovaný útočník nepřišel. V minutě 16. se na druhé straně do šance dostali Polok s Kociánem, ovšem jejich kombinace ztroskotala na pozorném Plškovi a když se ve 20 minutě neujal ani průnik navrátilce Pavla Rajnohy do vsetínské obrany. Šlo se do šaten za stavu 1:0 pro Vsetín.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se střelou nad Plškovu bránu prezentoval opět Tomáš Polok, na druhé straně zase po pravém křídle ujížděl Sakrajda, ale jeho pokus zneškodnil hostující brankář vyrážečkou. V minutě 27. vystřelil ihned po vhazování Daniel Tesařík, jeho pokus nakonec skončil na betonech opavského brankáře.

V polovině zápasu se naskytla Vsetínu obrovská příležitost v podobě trestného střílení. Mladíka Petera Tršku v samostatném uniku zastavila hostující obrana nedovoleně. K trestnému střílení se rozjel Josef Štraub, ale blafákem do forhendu si na Iláše nepřišel. Ve 33 minutě to na Iláše zkoušel beckendem Josef Mikeš, ale opavský hypnotizér jeho pokus zastavil díky dobře postavené lapačce. Od této šance byli vsetínští aktivnějším týmem, ovšem vždy naráželi buď na hostující obranu, nebo na bezchybně chytajícího Davida Iláše v brance Opavy. Z levého vhazovacího kruhu se neprosadil Tesařík, od modré Bořuta a stejně na prázdno vyšel i únik Marka Knebla, kterým skončila druhá třetina

Do závěrečného dějství vstoupil Slezan brankou. Autorem gólu byl Tomáš Polok, jenž na dvakrát dorazil puk za záda Lukáše Plška. Asistenci si připsal David Kovalovský. Vsetín přidal na aktivitě. Pokusy Zavrtálka od modré našly vždy dobře postaveného opavského golmana a bez úspěchu skončil i beckendový pokus Tesaříka z pravého křídla. V 51. minutě nastřelil Kamil Glabazňa horní tyč Plškovy svatyně. O 4. minuty později vystřelil od modré Matula, ale jeho pokus skončil v Ilášově lapačce. V čase 16:41 mohlo být rozhodnuto. Slezan vstřelil branku, ale rozhodčí z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti gól neuznal a tak se na Lapači prodlužovalo.

V nastaveném čase byli aktivnější domácí hokejisté, ale jejich střelecká smůla se držela i nadále. Za záda Iláše neskončily pokusy Zavrtálka, Sakrajdy ani Bořuty. Na druhé straně se ve 64. minutě neprosadil ani opavský Glabazňa a po sléze i Kovalovský. Po 65. minutách utkání nepoznalo vítěze a rozhodnout se mělo na samostatné nájezdy. Jako první se na Plška rozjel Zdeněk Pavelek, ale blafákem do forhendu nepřekonal vsetínského brankáře. Za VHK Vsetín se v tváří v tvář Ilášovi postavil první z tak zvaných leváků Jiří Korčák, ale jeho pokus skončil na betonech. Druhou sérii začal Tomáš Polok, jenž Plška překonal pod vyrážečkou. Za Vsetín neuspěl na druhé straně Marek Knebl a ve třetí serii svou suverenitu potvrdil Kamil Glabazňa, jenž zavěsil nad lapačku Lukáše Plška. Opava zvítězila na Lapači 2:1 po samostatných nájezdech a připsala si do tabulky dva body, Valaši si připisují po jednom bodu.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava) Bylo to vynikající utkání, hrálo se nahoru, dolů a tím vynikali oba brankaři. Navíc od 56. minuty jsme dali regulérní branku, kterou hlavní rozhodčí z nepochopitelných důvodů neuznal, proto jsme si v závěru zasloužili tři body. Kluci makali naplno. Zápas se lámal v přesilovkách 5 na 3, které jsme ubránili. Měli jsme navíc ale nakonec jsme si připsali body dva za které jsme rádi, neboť se nám nedaří na domácím kluzišti.

Juraj Jurík (trenér Vsetína): Nastoupili jsme ve slátané sestavě, protože nám ze hry vypadli další marodi – Ondráček a Mokrejš. Museli jsme tak postavit Vaška Klabačku, který byl včera po čtrnácti dnech poprvé na tréninku. Měli jsme k dispozici pouze devět útočníků. Chtěli jsme utkání ubojovat, ale bohužel se nám to nepodařilo. Utkání rozhodla asi naše nevyužitá přesilovka 5 na 3. Měli jsme v ní dát gól.