Slezan veze ze Žďáru bod, v dramatické přestřelce uspěli domácí

• sobota 18. prosince 2021
  • Jan Šimek

Opavští hokejisté na poslední venkovní vítězství z Brna na ledě Žďáru nad Sázavou nenavázali. Po první třetině sice vedli, pak ale domácí tým díky čtyřem trefám odskočil do tříbrankového trháku. Slezané se dokázali vrátit zpátky do utkání, v prodloužení ovšem nakonec padli. Plamenům zařídil dvoubodovou výhru Gregar.

24. kolo, sobota 18. 12. 2021

SKLH Žďár nad Sázavou

7:6p (1:2, 4:1, 1:3 - 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Vašíček (Bureš), 25. Pleva (Váňa), 26. D. Čermák (Bureš, Lojek), 28. Gregar (Pleva, Štěpánek), 30. Wasserbauer (D. Čermák), 50. Půža (Wasserbauer, Lojek), 65. Gregar (Štěpánek) – 11. Malina (Zouhar, Wolf), 18. Rousek (Buršík, Wolf), 33. Wolf (Malina, Šindelář), 46. Šindelář (Vojtovič, Štindl), 46. Kadula (Buršík), 52. Wolf (Malina). Rozhodčí: Grygera – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:2. Diváci: 430. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2, 5:5, 6:5, 6:6, 7:6.

Sláma (46. Čáp) – Váňa, Vašíček, Lojek, J. Čermák, Macek, Pleva, Pražák, Půža – D. Čermák, Štola, Gregar – Adam, Wasserbauer, Bureš – Jícha, Prokš, Štěpánek – Chlubna, Malenovský. <b>Trenér:</b> Martin Sobotka.

Baldik (28. Piták) – Ficek, Šindelář, Věntus, Zapletal, Thiel, Kocián, Zouhar – Vojtovič, Kadula, Malina – Buršík, Peterka, Beránek – Vašenka, Wolf, Štindl – Krupa, Rousek, Damašek. <b>Trenér:</b> Aleš Tomášek.

Vstup do utkání lépe vyšel domácím hokejistům. Neuběhlo ani devět minut a Žďár nad Sázavou poslal do vedení svou trefou Vašíček. Slezané ale přispěchali s rychlou odpovědí, když po necelé minutě a půl využil přesilovku Malina a bylo vyrovnáno – 1:1.

Ještě veseleji bylo opavskému celku v závěru úvodní dvacetiminutovky. Výběr kouče Aleše Tomáška ustál oslabení po vyloučení Věntuse. Vzápětí udeřil po spolupráci s Buršíkem a Wolfem Rousek a Slezan rázem vedl. Domácí ovšem hned zkraje druhé třetiny s Opavou srovnali krok, když se prosadil Pleva a srovnal na 2:2.

Plameny si pak pomohly v přesilovkách, když využily hned dvě početní výhody v řadě. V čase 25:23 se trefil Čermák a krátce nato Gregar poslal domácí mužstvo do dvougólového trháku. Pátý gól Žďáru přidal Wasserbauer, s Opavou to nevypadalo vůbec dobře.

V přesilovce ovšem Wolf snížil na 5:3, a když se v úvodu třetí části v rozmezí šesti sekund postupně trefili Šindelář s Kadulou, bylo skóre opět vyrovnané – tentokrát 5:5. Domácím vrátil těsný náskok Půža, chvilku nato se podruhé střelecky prosadil Wolf a šlo se do prodloužení.

V něm pak zařídil výhru Žďáru nad Sázavou Gregor. Opavští si za svůj výkon vysloužili alespoň bod. Z posledních tří druholigových duelů tak získali v součtu pět bodů.

Nejbližší zápas je čeká ve středu 22. prosince od 18 hodin na domácím ledě proti Novému Jičínu.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): „V první třetině sice domácí měli opticky více ze hry, ale góly jsme dali my. Vedli jsme 2:1, ale ve druhé třetině, které máme vždy trochu horší, nás Žďár zatlačil. Dostali jsme čtyři góly a nevypadalo to s námi dobře. Dokázali jsme alespoň snížit na 5:3, čímž jsme soupeři trochu zkomplikovali situaci, a ve třetí třetině se nám podařilo vyrovnat. Domácí sice opět naklonili zápas na svou stranu, přesto jsme utkání dovedli do remízového konce. V prodloužení už nám trochu docházely síly, přesto jsme si vytvořili šance. Bod ze Žďáru nad Sázavou je dobrý, ale byly to nervy.“