Slezan zásluhou Grofka porazil Břeclav

• středa 27. ledna 2010
  • Matouš Pepřík

Slezan sehrál velmi vyrovnaný zápas proti Břeclavi. Svěřenci Karla Suchánka na domácím ledě sice nehráli ideálně, ale úspěch si bezesporu zasloužili. Největší zásluhu na něm měl nepochybně Tomáš Grofek, který svým hattrickem otočil stav utkání a dovedl tak Slezan k vítězství.

33. kolo, středa 27. 1. 2010

5:4 (1:2, 2:2, 2:0)

HC Břeclav

Branky a nahrávky: 3. Pavelek, 29. Měch (Vitásek), 35. Grofek, 41. Grofek (Černý), 43. Grofek (Vitásek, Kukol) - 13. Nekvasil (Novosad), 18. Mráz (Hlouch, Gabriška), 30. Klimovič (Grmela, Procházka), 33. Grmela (Klimovič) Vyloučení: 8:8 Využití: 1:1 V oslabení: . 0:0 Diváci: 300 Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 5:4

Trenčan - Kukol, Vitásek, Koloničný, Tichý, Měkýš, Žídek, Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Suchánek, Kříž, Tůma, Kovalovský, Chalupa, Tošenovjan

Žurek - Procházka, Nedvěd, Habrovec, Gajda, Strýček, Dora, Prachář, Pelán, Mráz, Čikl, Hlouch, Klimovič, Nekvasil, Novosad, Grmela

Slezan vstoupil do tohoto zápasu jako uragán. Hostující celek se na opavském zimním stadióně nestihl ani pořádně rozkoukat a hned prohrával. Ve třetí minutě se totiž ujala rána Zdeňka Pavelka z mezikruží. Ovšem, kdo si myslel, že i další minuty budou jasně v režii domácího týmu, ten se mýlil. Opavští totiž místy úplně přestali bruslit, z čehož pramenili dvě břeclavské branky. Nejdříve se ve 13. minutě prosadil po dorážce Nekvasil a o pět minut později přidal druhý gól hostí Zdeněk Mráz. Po první dvacetiminutovce tak platil stav 1:2 pro Břeclav.

Také úvod postřední části byl ve znamení tlaku Slezanu. Na počátku druhé periody sice svěřenci kouče Suchánka nevyužili přesilovku pět na tři, ale to je nemuselo dlouho mrzet. Ve 29. minutě totiž přesnou ránou pod víko srovnal Tomáš Měch. Nerozhodný stav však netrval ani dvě minuty. Břeclav totiž šla přesně v polovině zápasu opět do vedení zásluhou Klimoviče. A to nebylo z hostující strany vše. Ve 33. minutě se hostům podařilo skórovat počtvrté, když parádní břeclavskou akci zakončil Grmel. Slezan ovšem v následujících minutách dokázal zabrat, z čehož pramenila branka Grofka čtyři minuty před druhou sirénou. Těsně před koncem druhé třetiny mohl po excelentním sólu srovnat Vitásek, ale bohužel pro domácí na Žurka nevyzrál.

Do poslední třetiny se podařilo opavským znovu vletět. Neuběhlo totiž ani třicet sekund závěrečné periody a stav byl srovnán. Přesnou nahrávku Černého protlačil za záda Žurka znovu Tomáš Grofek. Ten za dvě minuty dokonce dokonal hattrick a Slezan rázem vedl. Definitivní pojistku mohl opavským zajistit tři minuty před koncem opět hrdina středečního utkání Grofek, ale tentokrát si na Žurka nevyzrál. I přesto však Slezan dovedl tento duel do vítězného konce a připsal si do tabulky povinné tři body.

Karel Suchánek (Opava):
Vypadalo to, že jsme hráli špatně, ale tak to nebylo. Břeclavi přišli noví hráči a snaží se bojovat o play-off. Soupeř byl aktivní a my jsme chybovali v rozehrávce. Nastartovala nás vyrovnávací branka, která nás povzbudila a zlepšili jsme hru. V dalším průběhu zápasu jsme už byli lepším týmem.

Bohumil Prachař (Břeclav):
Bylo to vyrovnané utkání, minimálně bod jsme si zasloužili, ale utekl nám začátek poslední třetiny, nedali jsme si pozor a to rozhodlo utkání. Vedli jsme o dvě branky, pak udělaly pár chyb a dopadlo to takhle. Měli jsme minimálně na bod, ale i na víc. Hráli jsme čtyři těžké zápasy venku, které nebyly herně špatné. Byly jsme v nich vyrovnaným soupeřem, avšak prohráváme vždy velmi těsně. Rovněž nejsem spokojen ani s rozhodčími. O play-off budeme hrát s kádrem, který v současnosti máme a buď to vyjde, nebo ne. Já však věřím, že ano.