Slezan zdolal Slávii až po nájezdech

• sobota 22. listopadu 2008
  • Vojtěch Volf

O p a v a - Ve 22. kole extraligy dorostu přivítal Slezan na svém ledě mužstvo HC Slavia Praha. Obě mužstva svedly tvrdý a vyrovnaný souboj o body, který vedl až k samostatným nájezdům, díky kterým se z výhry 4:3 radovalo opavské mužstvo. Vítězný gól vstřelil hned v první sérii nájezdů Marek Trčka, který v tomto zápase skóroval dvakrát.

22. kolo, sobota 22. 11. 2008

4:3 (0:1, 0:0, 3:2 - 0:0, 1:0)

HC Slavia Praha

Branky: 42. Šaur (Stloukal, Vaněk), 48. Roupec (Piskoř), 60. Trčka (Opálek, Stloukal), 66. Trčka - 12. Hellar (Hertl), 46. Janoušek (Tomek), 49. Hertl. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100.

Machovský (Novák J.) - Roupec, Dufek, Mosler, Matušinský, Šaur, Lebeda, Opálek - Mikuda, Trčka, Vaněk, Piskoř, Uvíra, Novák P., Kývala, Otipka, Máj, Stloukal, Jaroš.

Dlouhý (Mouček) - Šteiner, Jeník, Hruška, Rittig, Semrád, Novák O. - Tůma, Muller, Hertl, Janoušek, Chlapík, Kotyra, Tomek, Veber, Jaškin, Moravec, Kadlec, Hellar.

Do zápasu vlétla obě mužstva velice agresivně a již od počátku bylo jasné, že to bude vyrovnaný souboj. Na první větší šanci jsme čekali až do poloviny třetí minuty, kdy se Zkusil prosadit pražský Jaškin, jeho střelu ale Machovský zlikvidoval. Po této šanci začali herně vyčnívat hosté, ale jejich pokusy o první branku v tomto utkání domácí golman likvidoval až do dvanácté minuty kdy se po přesné přihrávce Hertla prosadil Michal Hellar. Poté se hra výrazně vyrovnala a Slezan ke konci třetiny měl dokonce i viditelně navrch, ale i přes jejich snahu se odešlo do šaten za stavu 0:1 pro Slávii.

Druhou část nastartoval aktivněji Slezan a již od počáteční buly diktoval tempo hry. Větší útočná iniciativa Slezanu byla vidět i v přesilovkách Prahy, neboť i když byli domácí v početní nevýhodě, hráli s hosty vyrovnanou hru. Slávie se chytla až v polovině třetiny a to úplně změnilo styl hry. Na ledě se až do konce prostřední části hrál sice pěkný, rychlý kombinační hokej, ale chyběly mu koncovky. Proto se stav ani po druhé třetině nezměnil.

Začátek třetí části patřil opět Slezanu a již ve 42. minutě byl stav díky gólu Jakuba Šaura vyrovnaný. Slezan měl našlápnuto k perfektnímu obratu, ale kvůli vyloučení se podařilo Slávistům srovnat s domácími krok a Jan Janoušek ve 46. minutě katapultuje Prahu opět do vedení. V zápětí ale získala Opava šanci vyrovnat v podání přesilové hry, kterou dělovkou využil David Roupec a stav byl znovu vyrovnaný. Na slávistickou odpověď jsme ale nemuseli díky samostatné akci Tomáše Hertla čekat dlouho a Praha získala znovu těsné jednobrankové vedení. Slávie se poté uzamkla obrannou třetinu, i přes velký tlak ze strany Opavy předváděla skvělou defenzivní práci a už to vypadalo, že body si odvezou s sebou do hlavního města. O tyto iluze je 52 vteřin před závěrečným hvizdem připravil Marek Trčka, kterému se podařilo dostat puk za záda Dlouhého a vyžádal si tak prodloužení.

Hned na začátku prodloužení rozhodčí poslal na trestnou lavici za drobnou šarvátku opavského Trčku a pražského Kadlece a tak se oběma týmům naskytl značně velký prostor na hřišti. Toho se lépe ujali hosté a ukázali, že jim hra tři na tři jde lépe. Dostali Slezan pod velký tlak, který přetrval až do konce prodloužení, které skončilo bez branky i přes přesilovku hostů v závěru prodloužení.

Samostatné nájezdy zahajoval hráč hostí Muller, ale neproměnil. Další na řadě byl opavský Marek Trčka, který svým blafákem překonal Dlouhého a vstřelil tak vítězný gól zápasu. Po něm jeli nájezdy Hertl (SLA), Roupec (OPA) a Chlapík (SLA), ale ani jeden nebyl úspěšný, proto se z vítězství 4:3 po samostatných nájezdech radovali domácí.