Slezan zdolal v posledním domácím utkání Šumperk

Zápas21.2.2018 | Redakce
Povedená rozlučka před domácím publikem! Opavští hokejisté zdolali v předposledním utkání sezóny na svém ledě Šumperk 4:2, když si po celý zápas udržovali náskok. Definitivní tečku za letošním druholigovým ročníkem udělají Slezané v sobotu v Hodoníně.
47.kolo, středa 21.2.2018
4:2(2:0, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 10. Slavík (Vítek, Tichý), 13. Herman (Štindl, Wolf), 53. Šindelář (Herman, Štindl), 56. Wolf (Cihlář) – 45. Fischer (Šťáva, Řezáč), 60. Půhoný (Vymazal). Rozhodčí: Holaň – Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváci: 200. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.
HC Slezan Opava: Wanecki – Čechman, Kiss, Šindelář, Šendera, Tichý, Slavík – Pělucha, Bitomský, Herman, Rousek. Vítek, Cihlář, Štindl, Chalupa, Maxner, Wolf, Hartmann, Malina
Draci Šumperk: Lakosil – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Řezáč – Novosad, Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Králík, Skopal, Půhoný, Fischer, Vymazal, Ostřanský

Komentář k zápasu

Po zranění se mezi opavské tyče vrátila brankářská jednička Michal Wanecki. Ten se mohl spolu se svými spoluhráči poprvé radovat v 10. minutě. Vítek našel parádní přihrávkou Daniela Slavíka a ten trefou do poloodkryté klece využil přesilovou hru.

O tři minuty později vedla Opava o dvě branky. Bekhendový pokus Bohumila Hermana Lakosil vykryl, na následnou dorážku stejného hráče už byl ale krátký. Největší šanci Šumperka měl v první dvacetiminutovce Kovařík, z mezikruží ale zamířil těsně vedle.

Ve druhé periodě se domácí museli hned třikrát bránit početní výhodě soupeře, přečkali je však bez újmy na skóre. Ve 34. minutě se Wanecki vytasil se skvělým zákrokem, když zlikvidoval obrovskou příležitost Novosada.

Branky začaly padat opět ve třetí části. Ve 45. minutě nejprve snížil Radek Fischer, opavské odpovědi ale na sebe nenechaly dlouho čekat. Na konci 53. minuty vrátil Slezanu dvougólové vedení Jiří Šindelář, o necelé tři minuty později jej napodobil také Petr Wolf. Draci ještě zásluhou Jiřího Půhoného v poslední minutě výsledek zkorigovali, na třech bodech pro Opavu už tento zásah ale nic neměnil.


Aktuálně na webu