Slezan zvládl bitvu o šest bodů a přetlačil Břeclav. Wolf dal dva góly

• sobota 30. ledna 2016

Výběr opavského Slezanu po dvou prohrách zabral a urval veledůležité vítězství v souboji s desátou Břeclaví. Opavu poslal do vedení Chalupa a v polovině duelu přidal druhý gól domácích Wolf. V polovině třetí třetiny sice snížil hostující Školoud, ale Wolf svým druhým zásahem definitivně potvrdil výhru opavských hokejistů. Ti tak stáhli náskok osmé Kopřivnice na rozdíl jediného bodu.

38. kolo, sobota 30. 1. 2016

3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

HC Břeclav

Branky a nahrávky: 4. Chalupa (Herman, Wolf), 31. Wolf (Chalupa, Herman), 60. Wolf (Galvas) – 52. Školoud (Průdek). Rozhodčí: Held – Novák, Novotný. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 431. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Šafránek – Galvas, T. Černý, Tichý, Tůma, Pavelek, Vrabel, Slavík – Herman, Chalupa, Wolf – Selingr, Polok, Vítek – Svoboda, L. Černý, Beneš.

Šurý – Směřička, Miklík, Běhal, Dittrich, Vlček, Fejt – Průdek, Červenka, Vachutka, Ivan, Tobola, Zháňal, Nováček, Školoud, Šebek.

Slezan začal výborně, už v čase 3:34 totiž povedenou bekhendovou střelou poslal opavský tým do vedení centr první formace Petr Chalupa. Následně mohli domácí přidat druhý gól, jenže krátce za sebou neproměnili dvě přesilovky.

Na opačné straně v oslabení upláchl opavským bekům Červenka a z mezikruží vypálil vedle. Chvíli nato se sám před Šafránkem objevil zkušený Ivan, vyšachoval brankářskou jedničku Slezanu, ale nedokázal poslat puk do odkryté klece.

Druhá dvacetiminutovka jasně patřila opavským hokejistům. Nejprve to z otočky zkusil Vítek, jenže Šurého lapačka máchla vzduchem včas. Pak Selingr parádně našel Poloka a jeho ránu z první skvěle zlikvidoval Šurý.

V čase 30:27 Slezané podruhé slavili. Přečíslení dotáhli do konce Petr Wolf s Chalupou a prvně zmiňovaný útočník dorážkou poslal Opavu do dvoubrankového trháku. Domácí pokračovali v náporu. Herman orazítkoval brankovou konstrukci, poté trefil tyčku po rychlém úniku Svoboda a šlo se do kabin.

Ve třetí třetině se Jihomoravané snažili dohnat dvoubrankové manko. Blízko gólu byl Červenka, ale radost mu překazil důležitým zákrokem Šafránek. Pak nabídku Šebka tečoval Ivan a puk skončil těsně vedle levé tyčky. V 52. minutě však Školoud z téměř nulového úhlu překvapil Šafránka, kterému puk prošel mezírkou mezi betonem a tyčkou za brankovou čáru – 2:1.

Zdálo se, že se závěr utkání strhne v pořádné drama, ale domácí zvládli poslední minuty s přehledem a v hostující power-play kolem mantinelu profičel expres Petr Wolf a ranou do opuštěné břeclavské klece pojistil opavskou výhru v poměru 3:1.

David Musial (trenér Opavy): „Výhra s Břeclaví je pro nás moc důležitá, abychom se nějakým způsobem porvali o play-off. Jsem rád, že jsme vyhráli, s předvedenou hrou však úplně spokojený nejsem. Doufám, že to bude příště lepší, ale tři body jsou pro nás nesmírně důležité.“