Slezané na Vysočině dotahovali marně, ze Žďáru se Opava vrací s prázdnou

• sobota 23. října 2021
  • Tomáš Chalupa

Hokejový Slezan po dvou výhrách na kluzištích soupeřů prohrál. Výběr kouče Tomáška se představil na ledě Žďáru nad Sázavou. Na Bouchalkách Slezané dvakrát prohrávali a dvakrát dokázali vyrovnat, jenže se domů stejně vrací s prázdnou.

10. kolo, sobota 23. 10. 2021

SKLH Žďár nad Sázavou

Branky a nahrávky: 4. Bureš (Půža, Kovářů), 28. Wasserbauer (Bureš), 34. Váňa (Pleva, Adam), 59. Prokš (Gregar) – 16. Prokop (Kunc, Vojtovič), 34. Wolf (Štindl). Rozhodčí: Pokorný - Roupec, Štěrba. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 23:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Čáp (Sláma) – Pleva(C), Macek, Čermák, Váňa, Pražák, Lojek, Půža – Štola, Štěpánek, Jícha, Wasserbauer, Adam, Prokš, Gregar, Bureš, Kovářů, Malenovský

Baldik (Piták) – Zapletal, Kunc, Šindelář (C), Věntus, Prokop, Thiel, Zouhar – Wolf, Buršík, Krupa, Římský, Kadula, Beránek, Damašek, Peterka, Vašenka, Vojtovič, Malina, Štindl

Slezané se na Vysočině představili v brance s Janem Baldikem, který dostal od začátku příležitost podruhé v sezoně. A začátek zápasu pro opavského brankáře úplně příjemný nebyl, protože už po čtyřech minutách Slezan prohrával. Domácí Opavu trochu zmáčkli, což mělo za následek přesnou střelu Bureše. Poté měl ještě velkou šanci Štěpánek, tu ale hosté přežili. V šestnácté minutě se pak dočkali vyrovnání, přesilovku využil zadák Prokop. Pak měli červenobílí ještě jednu početní výhodu, do kabin se ale odcházelo za stavu 1:1.

Bez využití zůstala také opavská přesilovka ve druhé třetině po Prokšově vyhození kotouče mimo hru. A tak přišel jen dvacet sekund po jejím konci trest a zároveň nešťastný moment. Wasserbauer totiž nahazoval zpoza branky a kotouč se od jednoho z Opavských odrazil za bezmocného Baldika. Za dalších šest minut přišlo druhé vyrovnání Opavy, po pohledné kombinaci zakončoval do prázdné Wolf. Jenže radost Slezanů netrvala dlouho. Konkrétně pouhých 53 sekund, pak totiž Žďár znovu vedl. Na 3:2 dal v čase 33:55 Váňa. Za další dvě minuty ještě trefil Bureš tyčku, domácí byli o něco lepším týmem.

V poslední části hry měla Opava ideální příležitost ke srovnání – k dispozici měla více než minutu dlouhou přesilovku pět na tři. Tu ale nevyužila a tak se naplnilo známé pořekadlo o tom, že když tým nepromění dvojnásobnou početní výhodu, nemůže vyhrát. Ve zbytku zápasu už si totiž Slezan stoprocentní šanci nevytvořil, naopak vítězství domácích minutu a půl před koncem pečetil trefou do prázdné branky Prokš.

Martin Sobotka (trenér Žďáru nad Sázavou): "Opět jsme výhru urvali až v úplném závěru, takže jsem za poslední zápasy zestárl snad o padesát let. (smích) Za tři body jsem ale samozřejmě moc a moc rád, nezlobil bych se, pokud by to takhle pokračovalo i v dalších utkáních. Náš výkon měl dnes stoupající tendenci. První třetinu jsme nehráli úplně dobře, ale postupně jsme se zlepšovali a ve třetí třetině už jsme podle mého byli lepším týmem. Opava se ukázala jako velice těžký soupeř, dobře nás napadali, měli jsme s nimi velké problémy. Postupně jsme se s tím ale srovnali, šli jsme herně stále nahoru a vše pak vrcholilo v závěrečné dvacetiminutovce. Zlomovým okamžikem zápasu asi byla situace, kdy jsme ubránili více než minutové oslabení tři proti pěti a pak už jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Naše obětavost a nasazení byly v závěru zápasu parádní. Jsme za tři body strašně rádi a doufám, že jsme dali fanouškům tu nejlepší pozvánku k dalšímu utkání, kterým bude derby ve Velkém Meziříčí. Věřím, že jich dorazí co nejvíce, abychom měli slušnou podporu."

Aleš Tomášek (trenér Opavy): „Celý zápas jsme dotahovali, ani jednou se nám nepodařilo jít do vedení. Bohužel nám tam spadl takový hloupý gól na 2:1, když jsme si to sami tečovali do branky, což je škoda. I přes relativně vyrovnaný zápas zůstávají tři body ve Žďáru, což nás samozřejmě hodně mrzí, ale pokračujeme dál v naší práci.“