Slezané padli v Šumperku, Tomáška potěšilo nasazení

• úterý 18. srpna 2020

Opavští hokejisté nedokázali navázat na páteční výhru s juniorkou Havířova a v Šumperku prohráli 5:2. Za výkon na ledě nováčka Chance ligy se však rozhodně nemusí stydět, trenérovi Aleši Tomáškovi udělalo radost nasazení a také bojovnost jeho svěřenců.

příp., úterý 18. 8. 2020

Draci Šumperk

5:2 (3:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Krejčiřík (Kučera, Král), 9. Potočný (Milfait), 18. Milfait (Gewiese), 25. Milfait (Gewiese), 47. Horký (Scheuter) – 15. Vaněk (Kovářík), 56. Vaněk (Slavík).

Altrichter (Venouš) – Gewiese, Švec, Kabelka, Dosek, Řezáč, Věntus, Spálovský, Dudycha – Uhlík, Milfait, Potočný – Kučera, Král, Krejčiřík – Vacín, Spratek, Hroch – Haluza, Scheuter, Horký

Piták (Hasala) – Kunc, Zouhar, Gulda P., Mladenka, Šindelář, Slavík, Ševěček – Buršík, Gulda D., Vaněk, Žídek, Seidler, Štindl, Kadula, Urban, Peterka, Horný, Kovářík, Malina

Opavští měli nejhorší možný vstup do zápasu a Draci šli do vedení po pouhých 44 odehraných sekundách. Kučera našel volného Krejčiříka a ten propálil Pitáka v opavské brance. V deváté minutě už to bylo o dvě branky. Milfait se prokličkoval defenzivou Slezanu a předložil kotouč Potočnému, který se nemýlil. Poté se osmělili i Opavští. Kuncovu ránu ještě přizvedl na břevno Štindl, o chvíli později už ale Altrichter kapituloval, ve vlastním oslabení ujel domácím Vaněk. Poslední slovo ovšem měli v první třetině opět domácí, Milfait golmana Slezanu překonal bekhendem – 4:1.

Favorit zápasu byl aktivnější i po změně stran. Ve 25. minutě dal svou druhou branku Milfait, tentokrát uspěl díky střele pod horní tyč Pitákovy svatyně. Vzápětí Slezané přežili dlouhých šest minut v oslabení, na jehož konci navíc Uhlík neproměnil nařízené trestné střílení. V závěru periody ještě bylo k vidění vyloučení na obou stranách, nerovnovážný počet hráčů na ledě ale branky nepřinesl.

V poslední části hry naopak oba brankáři kapitulovali. Piták byl při přečíslení Scheutera s Horkým bezmocný, na druhé straně v přesilovce pohotově dorážel Slavíkovu střelu na konečných 5:2 Vaněk. Po závěrečném hvizdu následovaly ještě nájezdy, v nich domácí střelci ztroskotali na Pitákovi, naopak za Opavu se prosadili Šindelář a Seidler.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): „První třetina byla celkem vyrovnaná na šance, měli jsme tam břevno, i když výsledek byl samozřejmě horší. Ve druhé třetině jsme hráli asi deset minut oslabení, byly to takové hloupé fauly, ale i přes velkou střeleckou převahu Šumperka jsme se ubránili. Ve zbytku zápasu jsme měli strach, že to jenom odkloužeme, ale třetí třetina byla opět vyrovnaná, udělali jsme chybu pouze v přesilovce, kdy jsme za sebou zapomněli puk a inkasovali. Podle výsledku by asi spokojenost neměla být, z naší strany tam ale bylo nasazení a bojovnost, za což jsem rád. Na přípravný zápas to bylo dobré.“

Martin Sobotka (trenér Šumperka): „Každý soupeř je nepříjemný, ať už je to mančaft z první nebo druhé ligy. Zápas mě potěšil, viděl jsem v něm pozitiva. Ale duel se nevyvíjel podle našich představ. I přesto, že jsme vyhráli první třetinu 3:1, tak jsme v ní dělali spousty chyb. Kdyby toho soupeř využil, tak se celé utkání mohlo vyvíjet jinak. Prostřední část hry dle mého už byla dobrá. Tam mě mrzí, že jsme vstřelili pouze jeden gól, byť naše hra byla ideální. V zápase jsme předvedli zbytečně moc faulů. Osm vyloučených, z toho polovina úplně zbytečně. Klukům jsem v šatně řekl, že to nemůžeme dělat. Tohle byla jedna velká kaňka z naší strany v dnešním duelu.“