Slezané udeřili v přesilovkách a přehráli Nový Jičín

• středa 10. února 2016

Hokejisté opavského Slezanu mají za sebou další důležitou bitvu. Na svém ledě si poradili s výběrem nedalekého Nového Jičína. Opavští sice nezačali nejlépe, ale pak se dostali do tempa a v polovině zápasu vedli už 4:1. Pak sice Novojičínští snížili, jenže vzápětí přidal pátý gól Opavy Wolf a završil výhru slezského celku v poměru 5:2.

41. kolo, středa 10. 2. 2016

5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Chalupa (Herman, T. Černý), 15. Svoboda (Kafka, L. Černý), 22. L. Černý (Svoboda, Vrabel), 26. Wolf (Chalupa), 55. Wolf (Chalupa, Herman) – 7. Kužílek (Lehečka, Ižacký), 44. Lehečka (Ižacký). Rozhodčí: Koziol – Novotný, Axman. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:0. Diváci: 425. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Šafránek – Galvas, T. Černý, Tichý, Tůma, Mosler, Vrabel – Herman, Chalupa, Wolf – Selingr, Polok, Vítek – Svoboda, L. Černý, Kafka.

Haloda – Kužílek, Hruška, Hoďa, Vašut, Haloda, Cabák – Gebauer, Škumát, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Zdeněk, Hlaváč, Málek, Ižacký, Novotný.

Blízko úvodního gólu byli Novojičínští, když Hoďa zblízka doklepával puk do opavské branky, ale Šafránek na brankové čáře schoval v lapačce. Na druhé straně se však domácí borci dostali do vedení, když Chalupa v čase 6:26 proměnil přesilovku.

Hned o 23 sekund poté však vyrovnal Kužílek. Pak sice Svoboda po svém úniku přestřelil, ale krátce nato si spravil chuť a dotlačil kotouč do novojičínské branky – 2:1. Slibnou příležitost vyrovnat měl hostující Mikšan, ale zazvonil jen na tyčku domácí svatyně.

Na začátku druhé třetiny přidal třetí gól Opavy Lukáš Černý, jenž vstřelil svou vůbec první branku v letošním ročníku. O chvilku později skóroval v početní výhodě Wolf a bylo to 4:1. Slezané měli v kapse luxusní tříbrankový náskok, z něj ale na startu třetí části ukrojil Lehečka, který prostřelil Šafránka.

Slezané se mírně zatáhli do obrany a vyčkávali na další šanci udeřit. Ta přišla v přesilovce, kterou svou druhou trefou v utkání využil Wolf, a definitivně pojistil opavskou výhru v poměru 5:2.

David Musial (trenér Opavy): „Prvních deset minut utkání jsme asi byli někde v práci a Dušan Šafránek nás hodně podržel. Ve druhé třetině jsme ale hráli výborně. Měli jsme tlak a dali góly. Ve třetí části jsme nezačali dobře, inkasovali jsme, ale udržovali jsme výsledek a snažili se nedostat další gól. Jsem rád, že máme tři body. Je to další krok k play-off.“