Slezanu nevyšla třetí třetina a utkání s Frýdkem-Místkem tak skončilo debaklem

• středa 28. října 2015
  • Lukáš Jasoněk, Vojtěch Konečný

V rámci 14. kola 2. ligy východní skupiny přivítali opavští hokejisté hráče Frýdku-Místku. Slezan do duelu se suverénně vedoucím celkem soutěže vstoupil nebojácně a držel s ním krok celé dvě třetiny. V závěrečné periodě se však kvalita hostujícího celku projevila naplno a další čtyři góly v opavské síti nakonec znamenaly debakl.

14. kolo, středa 28. 10. 2015

2:8 (1:2, 1:2, 0:4)

Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 17. Kocián (Galvas, Mosler), 33. Tichý (Polok) – 6. Krutil, 20. Christov, 25. Chmielewski, 34. Christov (Ciencala, Káňa), 50. Rufer (Chmielewski), 53. Chmielewski (Dresler, Rufer), 59. Chmielewski (Piecha), 59. Jaroš. Rozhodčí: Veinfurter – Huryta, Urubčík. Vyloučení: 10:10, navíc Tůma, Polok (oba Opava) a Krutil (Frýdek) 10 min. a Tichý (Opava) 5 min. a dokonce utkání. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:8.

Šafránek – Kysela, Vrabel, T. Černý, Galvas, Slavík, Tichý, Tůma, Mosler, Herman, Rousek, Vítek, Polok, Kocián, Wolf, L. Černý, Selingr, Chalupa, Svoboda

Daněček – Heider, Dresler, Jeník, Piecha, Franek, Krutil, Sonnek, Klimša, Samiec, Kowalczyk, Rufer, Foltýn, Schwarz, Káňa, Kvapil, Ciencala, Chmielewski, Jaroš, Christov

Na úvodní branku nemuseli fanoušci na Zimním stadionu města Opavy čekat dlouho. V čase 5:21 totiž Krutil z prostoru mezi kruhy vyslal svižnou ránu, po které kotouč skončil přesně u levé tyče, 0:1. Vyrovnat mohl o dvě minuty později Polok, ten ovšem tváří v tvář Danečkovi zamířil mimo. Z úhlu se poté ke střele dostal Herman, i tentokrát byl ovšem brankář hostujícího celku pozorný. Na opačné straně unikl opavské obraně Christov, na Šafránka ale nevyzrál.

Christov se objevil i v další příležitosti svého týmu, ani tentokrát nedokázal kotouč za Šafránka dostat. Svěřenci trenéra Musiala poté hráli přesilovku pět na tři, kterou nakonec přetavili ve vyrovnávací gól. Po odrazu od zadního mantinelu se kusu černé gumy zmocnil Kocián a poslal jej do sítě, 1:1. Šestatřicet vteřin před koncem první dvacetiminutovky si ale hosté vzali vedení zpět. V předbrankovém prostoru byl o puk obrán Chalupa, čehož následně využil Christov, 1:2.

V čase 22:43 mohl srovnat obránce Mosler, bohužel v rozhodující chvíli kotouč netrefil tak, jak si představoval. V době, kdy hrála Opava přesilovou hru, se do samostatného úniku propracoval Chmielewski, který následně svým zakončením zvýšil náskok svého týmu na dvougólový, 1:3. Zvýraznit vedení mohl Cienciala, s jeho jedovatým pokusem si Šafránek poradil. Poté, co Chmielewski fauloval Poloka, hrál Slezan přesilovku, kterou nakonec využil Tichý, 2:3.

Za jednadvacet vteřin ovšem přišla studená sprcha, neboť při signalizovaném trestu rozzářil červené světlo za domácím brankářem Christov, 2:4. Kontaktní gól měl na hokejce Selingr, jeho pokus však fantasticky zneškodnil Daneček. V následujícím průběhu druhé tercie mohl po pěkné individuální akci přidat branku Franek, na Šafránka ale nevyzrál. Tentýž hráč se jednatřicet sekund před sirénou prezentoval tvrdou střelou, strážce opavské svatyně si pohlídal i tento pokus.

Třetí perioda opavskému Slezanu hrubě nevyšla. Na 2:5 nejprve zvýšil Rufer, jenž tečoval v přesilové hře střelu Chmielewského. Prudký střelecký pokus pak zaznamenal Jaroš, Šafránek ale pohotově zasáhl lapačkou. Další trefu do černého si na své konto připsal dnes aktivní Chmielewski, který zužitkoval početní výhodu, 2:6. Tato perioda se také nesla ve znamení častého vylučování, což dokumentuje i situace ze sedmapadesáté minuty, kdy došlo k šarvátce, do které se zapojilo hned několik hráčů.

Padly i osobní tresty. Ten obdržel za nesportovní chování domácí Tůma. Ve stejném čase inkasoval trest pět + do konce utkání Tichý, který v přerušené hře udeřil soupeře. Po této sérii vyloučení se prosadil Chmielewski, čímž zkompletoval hattrick, 2:7. To ještě nebylo vše, poněvadž síť za Šafránkem rozvlnil také Jaroš, 2:8. V závěru ještě přivedl diváky do varu pěstní souboj mezi Polokem a Krutilem. Tento mini duel skončil remízou.

David Musial (trenér HC Slezan Opava):
„V první třetině jsme hráli výborně. Vytvořili jsme si hodně šancí, ale nespadlo nám to tam. Z naší strany to byla nejlepší pasáž utkání. Druhou část jsme odehráli taky dobře, ale ve třetí třetině se zápas našimi fauly a trestnými minutami obrátil. Moc dobré to pak už nebylo.“