Slezanu odveta proti Vsetínu vyšla, rozhodla druhá třetina

• úterý 03. září 2013

Opavským hokejistům se povedlo oplatit Vsetínu porážku z minulého týdne a na svém ledě svého soupeře porazili rozdílem tří gólů. Po první bezbrankové třetině si Slezan vypracoval ve druhé části náskok čtyř branek a následně už hru pouze kontroloval. Opava tak bez větších potíží udržela své vedení a zvítězila v poměru 5:2.

přát., úterý 3. 9. 2013

5:2 (0:0, 4:1, 1:1)

VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 21. Chalupa (Tichý), 24. Černý (Kocián), 28. Černý (Herman, Tichý), 40. Svoboda (Polok), 51. Měch (Tůma) – 40. Daněk (Báchor), 60. Brezáni (Kajaba). Vyloučení: 9:11 navíc Farda (VSE) OK (nesp. chování). Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2.

Šafránek – Galvas, Kysela, Mosler, Tichý, Pavelek, Vrabel, Bednárek, Tůma – Černý, Měch, Barinka – Kocián, Chalupa, Herman – Svoboda, Polok, J. Vítek – Vlašánek.

Plšek – Farda, F. Vrba, L. Vrba, Okuliar, Báchor, Tesařík – Mikšovský, Daněk, Ambruz – Kajaba, Podešva, Kubo – D. Vítek, Štrbík, Janeba – Brezáni.

Úvodní třetina duelu mnoho zajímavých momentů nepřinesla. První vážnější příležitost Slezanu si vypracoval Chalupa, ale jeho střelecký pokus zneškodnil Plšek. Hosté si první šanci připsali až v přesilovce, kdy z otočky pálil Podešva, Šafránek však jeho ránu se štěstím vyrazil. V závěru třetiny si početní výhodu zahrála také Opava, jenže Galvasova dělovka od modré se mezi tři tyčky nevešla.

Po změně stran už se hrál úplně jiný hokej. Hned na startu druhé části po přihrávce Tichého otevřel skóre Chalupa. Tři minuty nato našel Kocián před brankou úplně volného Černého a ten doklepl kotouč pod betony Plška do sítě – 2:0. Opava byla na koni a třetí gól mohl přidat Tichý, ale jeho bomba orazítkovala levou tyčku vsetínské svatyně.

Co se nepovedlo Tichému, podařilo se Černému. Ten tečoval ránu Hermana od modré a puk se došoural Plškovi mezi betony až za brankovou čáru. V oslabení navíc přidal čtvrtou branku parádním bekhendem Svoboda a s Valachy to vypadalo hodně špatně. Na úplném konci druhé periody ještě stačil zmírnit náskok Opavy přesnou trefou Daněk.

V úvodu třetí části se dostal do šance Kubo, ale ani nadvakrát nedokázal Šafránka překonat, naopak v 51. minutě ujel vsetínským zadákům opavský kapitán Měch a povedenou kličkou si vychutnal Plška. Definitivní podobu dali výsledku hosté. V čase 59:19 se po rychlé akci prosadil Brezáni a uzavřel na konečných 5:2.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

První třetina byla špatná. Nedařilo se nám v rozehrávce, málo jsme stříleli, hráli jsme nepřesně. Zkrátka chybělo všechno, co k hokeji patří. Do další třetiny už dali hráči víc, lépe bruslili a podařilo se nám proměnit gólové příležitosti. Od té doby jsme hru kontrolovali.

Juraj Jakubík (trenér VHK Vsetín):

Do první třetiny jsme šli s jistým záměrem hrát spíše defenzivněji, což se nám podařilo. Ve druhé třetině jsme během tří minut prohráli zápas. Dostali jsme tři góly, byli jsme vylučováni, hráli jsme mnoho oslabení. Totálně se nám rozpadla disciplína, přišla i zranění. Poté jsme již do konce utkání nenašli svou tvář.