Slezský pohár: Opava otočila zápas s Osvětimí!

• sobota 18. srpna 2018
  • Redakce | FOTO: Adam Krátký

Opavští hokejisté mají za sebou druhé vystoupení v rámci obnoveného Slezského poháru. Po páteční těsné prohře s Havlíčkovým Brodem vstoupili Slezané do víkendového dění vítězstvím nad Osvětimí. S účastníkem nejvyšší polské soutěže sice svěřenci trenéra Janečka rychle prohrávali, čtyřmi góly v řadě však výsledek otočili.

Sl. pohár, sobota 18. 8. 2018

4:1 (3:1, 1:0, 0:0)

TH Unia Osvětim

Branky a nahrávky: 10. Rousek (Zelenkov), 13. Kadula, 17. Šindelář, 34. Černý (Malina) – 4. Daneček (Šaur, S. Kowalowka). Vyloučení: 4:6, navíc Adamus (Osvětim) 5 min + do konce utkání. Využití: 1:1. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Wanecki (Lamla) – Šindelář, Slavík, Vilinskij, Bijota, P. Chalupa (A), Zouhar, Kažimír – Černý (C), Malina, Herman – Zelenkov, Štindl, Rousek – Spratek, Hendrych, Jánošík – Peterka, Pělucha, Kadula

Fikrt (Plonka) – Bezuška, Šaur, Maciewski, Gabrys (C), A. Kowalowka, Paszek (A), L. Chalupa, Martinka – Daneček, S. Kowalowka, Wojtarovicz – Tabaček, Haas, Themár – Dudkiewicz, Malicki (A), Prusak – Piotrowicz, Adamus, Semorád

Vstup do utkání Opavě nevyšel. Už ve 2. minutě se na trestnou lavici poroučel Hendrych a Osvětim šla rychle do vedení. Šaur vybídl na pravé straně ke skórování Jana Danečka a ten se nemýlil. Slezan se následně nastartoval rovněž přesilovou hrou. V té sice ještě domácí neskórovali, chvíli po ní už ale ano. Mezi kruhy si sjel Tomáš Rousek a dostal v 10. minutě kotouč poprvé mezi betony hostujícího gólmana.

Ve 13. minutě Opava výsledek otočila. Rousek nejprve rozezvonil tyč, jen o pár vteřin později se nahození odrazilo od zadního mantinelu k pravé tyči Fikrta, kde jej Kryštof Kadula dokázal nadvakrát propasírovat přes brankářův beton. O tři minuty později se Slezané radovali potřetí. Polský tým šel do tří, čehož dokonale využil Jiří Šindelář. Jeho první rána byla ještě zblokována, druhou už ale zastavila až síť.

Ve 26. minutě mohl po vyražené střele Šaura dorážet do odkryté brány Wojtarovicz, v obrovské příležitosti ale selhal. Na druhé straně se zcela sám před gólmanem zjevil nehlídaný Černý, puk ale nedokázal přizvednout nad Fikrtovy betony. Stejný hráč si spravil náladu v 34. minutě. Lukáš Černý napřáhl v levém kruhu k dělovce a ta znamenala vedení o tři branky!

Závěrečná dvacetiminutovka už větší šance nepřinesla. Slezan v poklidu hlídal svůj náskok a dokráčel si tak po výsledku 4:1 pro první vítězství na turnaji. Ve druhém utkání zdolal zatím stoprocentní Havlíčkův Brod Orlovou vysoko 5:0. A právě Orlová bude v neděli závěrečným soupeřem opavských hokejistů. Zápas startuje už ve 14:30 hodin, duel Havlíčkova Brodu s Osvětimí v 11 hodin.

Filip Lefenda

Martin Janeček (HC Slezan Opava): "Na rozdíl od zápasu s Havlíčkovým Brodem jsme do utkání dobře vstoupili, což rozhodlo. Byli jsme aktivnější, a i když jsme po střele z dálky prohrávali, po naší nevyužité přesilovce a následném vyrovnání jsme zbytek zápasu ovládali. Myslím si, že je to zasloužené vítězství. Hráčům bych chtěl hrozně moc poděkovat. Rád bych vyzdvihl výborně chytajícího gólmana a mladou obranu, která hrála skvěle."