Šňůra pokračuje! Hodonín poražen 3:2

• sobota 26. října 2019

Vítězná šňůra pokračuje! Slezan doma přetlačil Hodonín 3:2. Ve druhé třetině vedli domácí už o tři branky a zdálo se, že je hotovo. Drtiči ale vstali z mrtvých a dvěma góly se dotáhli na dostřel. Závěrečnou hru Drtičů bez brankáře ale Slezané ubránili a berou další tři body.

13. kolo, sobota 26. 10. 2019

3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

SHK Hodonín

Branky a nahrávky: 15. Peslar (Herman), 18. Zdeněk (Cihlář), 36. Peslar (Hendrych) – 40. Bulín (Mlynář), 60. Miklík (Balán).

Daňa (Lamla) – Fědor, Ficek, Peslar, Chalupa, Šindelář, Zdeněk, Zouhar – Cihlář, Černý, Hendrych, Herman, Kadula, Kovářík, Kysučan, Pawliczek, Peterka, Rousek, Štindl, Wolf

Hlaváč (Kubáň) – Balán, Bulín, Čermák, Hložánek, Horák, Charvát, Janás, Jurča, Komínek, Krejčí, Leška, Matula, Miklík, Mlynář, Polák, Pröschl, Sedláček, Slabý, Ševčík, Věžník

Opavě se v posledních zápasech náramně daří. Výbornou formu Slezan ukázal i v první třetině. I když skóre bylo dlouho vyrovnané a několik šancí zůstalo nevyužito, do vedení šli v 15. minutě domácí. Prosadil se někdejší Drtič Jakub Peslar. V závěru první části ještě udeřil v početní výhodě David Zdeněk a Opava po úvodní periodě vedla 2:0.

Zatímco Slezané po vstřelených brankách ožili a dál pokračovali v útočné hře, Drtičům to nešlo. I když se hosté několikrát dostali do zakončení, v cestě stál výborný brankář Daňa, kterému několikrát pomohli i obětaví spoluhráči. Slovácký celek se dál střelecky soužil, naopak Opava dál trestala chyby protivníka. Ve 36. minutě se podruhé v utkání prosadil obránce Jakub Peslar a bylo to už 3:0.

Jihomoravané ovšem nesložili zbraně a dál se rvali. Šanci na body oživil třiadvacet sekund před koncem prostřední části Bulín, který po přihrávce navrátilce v sestavě SHK Mlynáře odčaroval kouzlo domácího gólmana a snížil na 3:1.

Drama se nakonec nekonalo. Miklík sice v poslední minutě snížil na rozdíl branky, Opava už si ale čtvrtou výhru v řadě nenechala vzít a bodově se dotáhla právě na čtvrtý Hodonín.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): "Dali jsme dva góly a dostali jsme se na koně, byli jsme si ale pořád vědomi síly Hodonína. Budu se opakovat, ale opět nás podržel brankář. Po sporném momentu se můžou hosté cítit poškození, ale tou situací se celý zápas trošičku kazí. Pro nás je důležité, že jsme to i přes ten závěr ubojovali."