Špatná koncovka stála Slezan body, Hodonín udeřil v závěru

• sobota 22. ledna 2022

Hodně smutní odcházeli ze sobotního utkání fanoušci opavského Slezanu. Jejich miláčci se v okleštěné sestavě neprezentovali špatným výkonem, doplatili ale na mizernou produktivitu, ke které přispěl i výborně chytající Matěj Kořének v brance Drtičů. Ti nakonec v Opavě udeřili minutu a půl před koncem z přesilovky, když se na 1:2 trefil Hložánek. Opava už zareagovat nestačila a poprvé v roce 2022 vyšla bodově naprázdno.

33. kolo, sobota 22. 1. 2022

1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

SHK Hodonín

Branky a nahrávky: 35. Häring (Damašek, Šindelář) – 21. Janás (Škápik, Levitskii), 59. Hložánek (Škapík). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Rozhodčí: Vaněk – Mikšák, Peluha. Diváci: 282.

Piták (Baldik) – Zapletal, Věntus, Šindelář (C), Thiel, Kocán, Zelenka, Zouhar – Wolf (A), Malina (A), Rousek, Buršík, Krupa, Horný, Häring, Damašek, Římský, Vojtovič. Trenér: Aleš Tomášek.

Kořének (Malyshev) – Mikulík, Pchalin, Hohl, Škápik, Miklík (C), Sedláček – Handl, Marek, Romančík, Komínek (A), Lekeš, Hložánek, Hrazdíra, Levitskii, Janás. Trenér: Tibor Janás.

Slezané do zápasu nastoupili jen na tři pětky a trenéru Tomáškovi chybělo hned sedm hráčů základní sestavy. To ale Opavě příliš nevadilo a domácí fanoušci sledovali poměrně svižný hokej s velkým množstvím šancí. Už na konci čtvrté minutě pálil těsně vedle Vojtovič po přiťuknutí Damaška. Hodonínští také měli nějaké příležitosti, Piták byl ale v kase domácích pozorný. Naopak Kořének se musel otáčet a to především v posledních deseti minutách první části hry. Při chuti byla hlavně první formace Opavy, 18. minutě Wolf udělal hostujícímu gólmanovi kličku, Koŕének ale ještě máchl lapačkou a připsal si skvělý zákrok. V závěru třetiny ještě mohlo udeřit na druhé straně, přesilovka Hodonína ale zůstala nevyužita.

Po změně stran už začaly padat i branky. Ta první ale bohužel skončila už po 52 sekundách v opavské síti. Před opavskou brankou do kotouče úspěšně práskl Janás. Po chvilce mohlo být ještě hůř, Levitskii ale z první nedokázal zkorigovat mířidla. A tak se znovu ke slovu dostala Opava, Wolfa ale znovu vychytal Kořének. Poté šli Drtiči dvakrát do čtyř a druhé oslabení už ubránit nedokázali. Ondřej Damašek od mantinelu krásně našel mezi kruhy Häringa a ten zavěsil ranou z otočky. Hodonín si ještě v závěru mohl vzít vedení zpět, Komínkovu ránu naštěstí zachránila spojnice. Po čtyřiceti minutách to tak bylo 1:1.

V poslední části hry se Opava do svého soupeře zakousla a chtěla vstřelit vedoucí branku. Vytvořila si k tomu několik skvělých příležitostí, bohužel ani Zouhar a následně ani Malina neuspěli. Udeřit mohlo na druhé straně, Komínkovu otočku ale naštěstí Romančík dorážel neúspěšně. Pak měli hosté k dispozici přesilovku po faulu Horného, ani tentokrát se ovšem skóre neměnilo. Když už to vypadalo, že půjde zápas do prodloužení, přišla pro Opavu hotová katastrofa. Slezana šel po hře v šesti do čtyř. Minutu a půl před koncem využil přesilovku Hložánek a bylo vymalováno. Opavě už nepomohla ani závěrečná hra v šesti.

Aleš Tomášek (trenér Opavy):"Čekali jsme těžký zápas, což se vyplnilo. I v té okleštěné sestavě jsme měli spoustu šancí, oba týmy hrály poměrně dobře, byl to takový opatrný zápas z obou stran. Výborně chytali oba brankáři. Na vyložené šance jsme byli daleko lepší, tlačili nás diváci, ale nepodařilo se nám to tam dotlačit. S jedním gólem se holt doma vyhrát nedá."