Starší dorostenci uštědřili Uničovu debakl 9:2

• neděle 11. října 2009
  • Jan Šimek

O p a v a - Mladé naděje opavského Slezanu si dnes v 9. kole Ligy staršího dorostu poradili s celkem Uničova. Hosté v černých dresech, hráli, jako by přijeli do Opavy na výlet a podle toho taky hra vypadala. Opavští mladíci přehráli ty z Uničova ve všech směrech a porazili je vysoko 9:2. Nejvíce bodů si připsal Lukáš Svoboda, za dva góly a dvě nahrávky. Slezan si tak připsal zcela zaslouženě všechny body.

9. kolo, neděle 11. 10. 2009

9:2 (1:0, 3:1, 5:1)

HC Uničov

Branky a nahrávky: 11. Gulda (Trčka), 30. Březina (Gulda, Harazim), 32. Lichý (Svoboda), 35. Hájek (Svoboda), 44. Svoboda (Trčka), 45. Březina (Harazim), 47. Jelen (Trčka, Štencel), 57. Svoboda (Jelen, Hájek), 60. Březina (Harazim) - 27. Vašíček, 47. Chytil (Zjavka). Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 38:15. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1, 7:2, 9:2.

Kirschner (Kober) - Bendík, Svoboda, Trčka, Tábor, Hájek, Ježek - Jelen, Březina, Gulda, Matušinský, Harazim, Chvěja, Štencel, Lichý, Havlíček

Přikryl - Hodulák, Urbášek, Řezáč, Venkrbec - Provaz, Nedopil, Chytil, Příhoda, Vašíček, Nečesaný, Zjavka

Oba týmy vstoupily do zápasu ve svižném tempu, zatímco nasazení Uničova minutu od minuty opadávalo, Slezan si udržoval stálý tlak a přikoval tak hostující hráče do jejich obranného pásma. Všem bylo jasné, že Uničov nebude moci dlouho odolávat náporu Opavy a již v 11. minutě inkasoval, když ke kánonádě jako správný kapitán zavelel Jakub Jelen. Po obdrženém gólu byli hosté dlouho v křeči a Opavští se tak dostávali do velkých šancí, ve kterých Uničov podržel gólman Přikryl.

Po první přestávce hosté sice ožili a poprvé v zápase si mohli zahrát přesilovou hru. Tu využít nedokázali, ale pár vteřin po jejím konci se dostal k dorážce Vašíček a k údivu všech přítomných vyrovnal na 1:1. Otěže zápasu však měla Opava pevně ve svých rukách a dvěma rychlými góly opět strhla vedení na svou stranu, gól na 3:1 dokonce dala ve vlastním oslabení, což Uničov položilo definitivně.

V poslední třetině byl Uničov už pouze sparing partnerem pro opavské dorostence, protože hrál celý zápas pouze se dvanácti hokejisty. Slezan si tak udělal z utkání exhibici. K vidění byly nádherné hokejové akce a hlavně góly, kterých bylo v poslední části hry celkem pět!

Celkově tedy Slezan přejel Uničov v poměru 9:2 a zaslouženě slavil zisk všech bodů!