Šternberk divoký zápas málem dokázal srovnat

• čtvrtek 04. září 2008
  • Michal Berg, Martin Kubánek

Hosté ze Šternberka přijeli do Opavy pouze se 12 hráči do pole a tak vyrovnaný stav 1:1 po první třetině byl pro ně úspěchem. Když ale v polovině zápasu nejprve vyhnal hostujícího gólmana Tomáška na střídačku Grofek aby vzápětí jeho náhradník Pekař inkasoval z první střely, zdálo se být rozhodnuto. Opava totiž vedla už 5:1. Hosté ale nesložili zbraně a využili toho, že hráči Slezanu polevili v ofenzivě a Opava tak nakonec byla ráda, že v poslední minutě ubránila těsné vítězství 6:5.

8. kolo, čtvrtek 4. 9. 2008

6:5 (1:1, 4:2, 1:2)

HC TJ Šternberk

Branky: 7. Měkýš (Kukol), 23. Kukol, 29. Kocián (Tůma), 30. Grofek (Chalupa), 31. Suchánek (Měch), 44. Wolf (Kukol) - 11. Klimovič, 36. Hrbatý, 37. Fiala (Jurdič), 46. Střítěský (Hruška), 56. Fiala (Jurdič) . Vyloučení: 9:10, navíc Masný 10 min. OT, Tůma DKU. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 100.

Masný - Kukol, Měkýš, Čavrk, Bednárek, Plachký, Ondrušek - Suchánek, Měch, Černý - Tůma, Polok, Kocián - Suchý, Chalupa, Grofek - Wolf, Kříž, Weiss

Tomášek (31. Pekař) - Stříteský, Hruška, Jurdič, Fekiáč, Musil - Jurák, Fiala, Hrbatý, Vích, Klimovič, Anděl, Jurdič

Opava se v zápase ujala vedení již v 7. minutě. Hosté se bránili ve čtyřech, Slezan si vytvořil tlak před bránou a při jedné z šancí otevřel skóre Měkýš. Šternberk zahrozil poprvé vážněji dvě minuty po obdržené brance, kdy Střítěský pálil sám před brankou pouze do betonu gólmana Masného. Přesto hosté srovnali krok o chvíli později, a to z trestného střílení, které bezpečně proměnil Klimovič. Vstřelený gól hosty nabudil a po zbytek první třetiny byli hosté, co se týče šancí, aktivnější. Do šaten se ale šlo nakonec za nerozhodného stavu.

Druhou půli začal lépe domácí tým. Měkýš vyslal prudkou střelu na Tomáška, ten pokus vyrazil a obránce Kukol doklepl puk do sítě! Opava znovu ožila a své vedení postupně navyšovala, a to zásluhou branek Kociána, Grofka a Suchánka. V 31. minutě byl stav tedy 5:1 pro domácí a vše mělo nasvědčovat tomu, že Opava s přehledem zvítězí. Opak byl ale pravdou. Hosté vystřídali gólmana a dokázali zápas zdramatizovat. Nejprve korigoval na tříbrankový rozdíl po krásné samostatné akci Hrbatý, načež o minutu později se trefil po krásné kombinační akci útočník Fiala.

Gólová byla také poslední část hry. Nejprve opavský Wolf dorážel střelu Kukola, ovšem poté domácí hráli v šesti a jeden z nich musel jít na trestnou lavici. Nabízenou příležitost hosté využili a přidali svou čtvrtou branku v zápase. Skóroval Střítěský. Dalších deset minut se víc faulovalo než hrálo, a proto se zápas natahoval. Pět minut před koncem zápasu se radovali opět hosté, a to při vlastním oslabení. Jurdičovu ránu doklepl za záda Masného Fiala. Hosté odvolali poté brankáře a zkusili hru v šesti, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Opava uhájila vítězství 6:5.

Karel Suchánek (Opava): Takové zápasy vyplývají z přípravy, která teď vrcholí, nikdo se nechce zranit a každý spíš myslí na začátek samotné soutěže. Bohužel za stavu 5:1 jsme přestali bránit, otevřeli jsme hru a pouštěli soupeře do šancí. Hráli jsme na dlouhé přihrávky, ale ty nám soupeř chytal ve středním pásmu. Co se týče týmu, tak jsem rád, že se nám vyhýbají zranění. Zápasy sice vyhráváme, ale spokojeni být úplně nemůžeme. Dneska jsme mohli vidět, jak jsme se v první třetině dlouho nedokázali přizpůsobit, chybělo bruslení. Máme ještě deset dní na to, abychom doladili věci, které nám chybí. Stále je tedy co zlepšovat. Musíme být ještě pracovitější než doposud.